czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Chełm

Nie będzie zwolnień w KRUS-ie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2009, 15:27
Autor: Monika Mojsym

Nie będzie zwolnień pracowników w chełmskiej placówce. Skutków reorganizacji nie odczują też ubezpieczeni i świadczeniobiorcy - twierdzi dyrekcja KRUS.

Prezydent Agata Fisz i starosta Kazimierz Stocki interweniowali w sprawie reorganizacji w chełmskim oddziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wystosowali specjalny list do wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Z informacji, na których opierali się autorzy listu, wynika, że placówka straci swoje dotychczasowe kompetencje. Zachodzi obawa likwidacji wydziałów, a tym samym utraty miejsc pracy. Sygnatariusze pisma tłumaczą, że to już kolejna próba likwidacji działających w Chełmie instytucji państwowych, a to nie jest bez znaczenia dla kondycji miasta.

- Przyczyny planowanej reorganizacji i ciągłe degradowanie chełmskiej placówki jest dla nas niejasne, co z uwagi na fakt, że nie dotyczy to mniejszej od chełmskiej placówek, staje się zupełnie bezpodstawne - tłumaczą samorządowcy.

Odpowiedź przysłał Henryk Smolarz, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W swoim liście wyjaśnia, że zmiany w działalności KRUS są spowodowane przekształceniem struktury terenowej kasy. Teraz zamiast 49 oddziałów będzie funkcjonowało tylko 16. Chełmska placówka terenowa straci przez to jedynie kompetencje do wprowadzania dokumentów do ksiąg rachunkowych.


- Ale ta zmiana nie będzie miała wpływu na zmniejszenie liczby osób zatrudnionych w placówce - pisze Smolarz. Mniejszą liczbę zadań z zakresu księgowości zrekompensowało przejęcie od placówki KRUS w Biłgoraju ponad 4 tys. ubezpieczonych i 5 tys. świadczeniobiorców.

Zmianie nie ulegnie też liczba etatów w chełmskiej placówce.Prezydent Chełma mówi, że będzie się przyglądać poczynaniom władz KRUS. - Dla nas najważniejsze są zapewnienia, że liczba pracowników chełmskiej placówki nie ulegnie zmniejszeniu - mówi Agata Fisz. - Będziemy monitorować tę sprawę i w razie konieczności podejmiemy interwencję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!