niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Nie będzie zwolnień w KRUS-ie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2009, 15:27
Autor: Monika Mojsym

Nie będzie zwolnień pracowników w chełmskiej placówce. Skutków reorganizacji nie odczują też ubezpieczeni i świadczeniobiorcy - twierdzi dyrekcja KRUS.

Prezydent Agata Fisz i starosta Kazimierz Stocki interweniowali w sprawie reorganizacji w chełmskim oddziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wystosowali specjalny list do wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Z informacji, na których opierali się autorzy listu, wynika, że placówka straci swoje dotychczasowe kompetencje. Zachodzi obawa likwidacji wydziałów, a tym samym utraty miejsc pracy. Sygnatariusze pisma tłumaczą, że to już kolejna próba likwidacji działających w Chełmie instytucji państwowych, a to nie jest bez znaczenia dla kondycji miasta.

- Przyczyny planowanej reorganizacji i ciągłe degradowanie chełmskiej placówki jest dla nas niejasne, co z uwagi na fakt, że nie dotyczy to mniejszej od chełmskiej placówek, staje się zupełnie bezpodstawne - tłumaczą samorządowcy.

Odpowiedź przysłał Henryk Smolarz, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W swoim liście wyjaśnia, że zmiany w działalności KRUS są spowodowane przekształceniem struktury terenowej kasy. Teraz zamiast 49 oddziałów będzie funkcjonowało tylko 16. Chełmska placówka terenowa straci przez to jedynie kompetencje do wprowadzania dokumentów do ksiąg rachunkowych.


- Ale ta zmiana nie będzie miała wpływu na zmniejszenie liczby osób zatrudnionych w placówce - pisze Smolarz. Mniejszą liczbę zadań z zakresu księgowości zrekompensowało przejęcie od placówki KRUS w Biłgoraju ponad 4 tys. ubezpieczonych i 5 tys. świadczeniobiorców.

Zmianie nie ulegnie też liczba etatów w chełmskiej placówce.Prezydent Chełma mówi, że będzie się przyglądać poczynaniom władz KRUS. - Dla nas najważniejsze są zapewnienia, że liczba pracowników chełmskiej placówki nie ulegnie zmniejszeniu - mówi Agata Fisz. - Będziemy monitorować tę sprawę i w razie konieczności podejmiemy interwencję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!