wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Nie było afery w chełmskiej skarbówce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2009, 20:07
Autor: (bar)

Chełmska prokuratura umorzyła sprawę domniemanych nieprawidłowości w miejscowym Urzędzie Skarbowym. Postępowanie zostało wszczęte po naszej publikacji z 28 marca 2008 r "(Po)rachunki u fiskusa”.

Przypominamy, że ktoś przesłał do naszej redakcji umowy na remonty w chełmskiej skarbówce. Miały opiewać na kwotę ponad 12 tys. zł. Szkopuł w tym, że widniejący w dokumentacji wykonawca nie przyznawał się ani do przeprowadzenia prac, ani do wzięcia za nie pieniędzy.

Z dokumentów wynikało, że ich wykonawcą był Zbigniew Z. - Remont w skarbówce? Nigdy w życiu! - zarzekał się przedsiębiorca jeszcze w marcu ubiegłego roku w rozmowie z naszą dziennikarką. - Nie brałem z urzędu żadnych pieniędzy. Do prokuratury niczego nie wysyłałem.

Czy ktoś w takim razie wziął pieniądze za zlecone usługi?

Czy w ogóle zostały wykonane? Wiesław Kawarski, ówczesny naczelnik US, którego podpis widnieje na dokumentach, nie potrafił tego wytłumaczyć. - Nazwisko Zbigniewa Z. nic mi nie mówi. Nie pamiętam, żebym podpisywał z nim umowy. Ale nie wykluczam, że dokumenty mogą być oryginalne i jest na nich mój podpis - powiedział nam wówczas.

Po ponaddziewięciomiesięcznym śledztwie wyszło na to, że przestępstwa nie było.

- Całość materiału dowodowego nie wykazała, aby ówczesny naczelnik US dopuścił się jakichkolwiek przestępstw, będących przedmiotem postępowania - mówi Leszek Wieczerza z chełmskiego Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Przedsiębiorca, którego podpis figurował na fakturach wbrew temu, co mówił w marcu, zeznał przed prokuratorem, że... wykonywał wymienione prace i pobrał za nie pieniądze.

Kawarski od początku nie miał sobie nic do zarzucenia. Zapewniał, że cierpliwie czeka, aż i jego wezwie prokurator.

- Nie można popadać w szaleństwo. US nie jest naszym partnerem i nie było powodów, aby akurat to postępowanie przekazać innej jednostce - mówi Zbigniew Betka, szef chełmskiego Ośrodka Zamiejscowego, którego zapytaliśmy, czy sprawa nie powinna być prowadzona poza Chełmem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!