czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Nie widać końca kłótni o budżet Chełma

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2010, 16:28

Agata Fisz, prezydent Chełma oficjalnie zwróciła uwagę radnym z opozycji, że jeśli będą blokować przyjęcie uchwały budżetowej, to miasto straci pieniądze na remont ronda Zrzeszenia WiN. Oni na to: To polityczna zagrywka i nieprawda.

Aby 400 tys. zł na rondo nie przepadło, miasto do 15 stycznia musi złożyć w Ministerstwie Infrastruktury wniosek o dotację. Zdaniem prezydent wymaganym załącznikiem jest uchwała budżetowa. Tymczasem podczas ostatniej sesji nawet nie doszło do głosowania nad nią.

– W ubiegłym roku dzięki takiej dotacji udało nam się wyremontować wiadukt – mówi Fisz. – Tym razem chcielibyśmy zmodernizować ważne rondo. Jeśli pieniądze przepadną, to winna będzie opozycja.

– Pani prezydent się myli. Wystarczy dołączyć projekt budżetu opatrzony klauzulą, że po jego przyjęciu zostanie on zastąpiony uchwałą – ripostuje Mariusz Kowalczuk, przewodniczący Klubu Radnych PO.

Wygląda na to, że gdyby nawet sesja została zwołana przed 15 stycznia, budżet i tak nie zostałby uchwalony. Opozycja tego nie ukrywa. Ostatnio zwróciła się do prezydent o dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania dotyczące budżetu. Teraz potrzebuje czasu, aby je przeanalizować.

– W tych pytaniach kryją się nie merytoryczne zarzuty polityczne i wiele z nich w ogóle nie dotyczy budżetu – mówi Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta miasta. Z kolei Fisz zauważa, że treść pytań świadczy, że ich autorzy... nie zapoznali się z projektem budżetu.

– Wszyscy radni mieli półtora miesiąca na przestudiowanie tego dokumentu – mówi Kazimierz Mazurek, radny z lewicy. –Dlaczego zatem opozycja dopiero teraz artykułuje swoje wątpliwości? Skoro się nie napracowali, będę apelował, aby zrezygnowali z diet.

Dlaczego zdaniem opozycji budżet jest zły? – Bo jest polityczny, a nie merytoryczny. Zadania, które uwzględnia mają skłócić radnych. Projekt nie uzyskał też pozytywnych ocen rad osiedli i przede wszystkim ogranicza rolę rady w podejmowaniu decyzji – kwituje Mirosław Czech, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

A Kowalczuk, komentując ostatnie poczynania lewicy dopowiada, że prezydent miota się jak ryba w sieci, gdyż przestraszyła się koalicji PO i PiS. – Po przegranej dla niej sesji chciała odbić piłeczkę ping-pongową, a wróciła do niej lekarska. Pytanie, jaki kształt ta piłka przybierze przy kolejnym podaniu?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~Roman~
Gość
ktoś
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~Roman~
~Roman~ (16 stycznia 2010 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Radni PO PIS zamiast pracować nad uchwaleniem budzetu miasta są najwyraźniej znudzeni sesjami jak np. pan radny Mariusz Kowalczuk. Całą sesję potrafi przesiedzieć wyciągniety na krześle jak na plaży pod palmami żując gumę i rozmawiając przez telefon. Szkoda tylko że nie puszczał balonów!!! Obudził się w momencie zawetowania budzetu. Za co ten pan bierze nasze pieniądze?


A skąd wiesz, że przez całą sesję więc chyba przez te pół dnia tam jesteś. Toś ty radny i plujesz na kolegę napewno z SLD oj jesteś krótko coraz krócej. Jestem za PiS a przeciw PO ale ale zobaczymy co Czech wymysli z budżetem a może faktycznie idą na RIO, zrobili by Fiszce psikusa. Jak zrobią budżet i go miastu dadzą do końca stycznia to nawet zagłosuję za wspólnym kandydatem POPiS na Prezydenta Miasta Chełma w jesieni.
Widać, że następuje zmierzch kłótni bo Grabczuk i Mazurek juz nie maja na nich wpływu.
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2010 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radni PO PIS zamiast pracować nad uchwaleniem budzetu miasta są najwyraźniej znudzeni sesjami jak np. pan radny Mariusz Kowalczuk. Całą sesję potrafi przesiedzieć wyciągniety na krześle jak na plaży pod palmami żując gumę i rozmawiając przez telefon. Szkoda tylko że nie puszczał balonów!!! Obudził się w momencie zawetowania budzetu. Za co ten pan bierze nasze pieniądze?
Rozwiń
ktoś
ktoś (16 stycznia 2010 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jesteś bardzo głupi. To Grabczuk zadłużał masya nie robiąc nic. Wybudował jedynie ul. Szpakową, gdzie mieszka. Popieraj Czecha, a będziesz miała raj w Chełmie. Życzę Ci powodzenia.
Rozwiń
ktoś
ktoś (16 stycznia 2010 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby radni opozycji nie przeszkadzali Pani Fisz to z całą pewnością miasto miałoby już zarząd komisaryczny, ponieważ dłuuuugi uniemożliwiłyby uchwalanie jakichkolwiek budżetów. Za wszystko, co robi Fisz płacicie z własnej kieszeni. To bardzo wygodne dla prezydenta. Tylko, że ledwo dotknąć, a już nie będzie możliwości zrobienia żadnej inwestycji, bo Fisz utopi miasto w kredytach, dokładnie tak, jak to zrobili jej koledzy w latach 1998-2002.
Rozwiń
mieszkanka Chełma
mieszkanka Chełma (15 stycznia 2010 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Agata Fisz Jest najlepszym Prezydentem Miasta Chełm. Z jej kadencji robiono w tym mieście więcej niż w poprzednich czterech kadencjach Najmniej zrobiono Za Bajki i Grabczuka. Gdyby jej nie przeszkadzała część radnych to mogłaby zrobić więcej, Liczę na mądrość mieszkańców miasta, iż przy najbliższych wyborach pogonią takie osoby jak Bajko, Czech, Kuśmierz, Kowalczuku czy Jaworski. Osoby te robią w tym mieście najwięcej szkody.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!