Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 października 2009 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Niekompetentni urzędnicy wpędzili samotną kobietę w kłopoty

0 22 A A

W mieszkaniu Teresy Marczuk robotnicy wyburzyli piec i… zwinęli manatki. Kobieta została z bałaganem i jednym piecem do ogrzania całego mieszkania. Wszystko przez błąd projektantów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marczuk wprowadziła się do komunalnej kamieniczki przy ul. Lwowskiej jeszcze w 1996 r. To było kolejne zaproponowane jej mieszkanie po tym, jak musiała opuścić budynek, zagrożony katastrofą budowlaną.

– Byłam szczęśliwa, dopóki nie okazało się, że nowe mieszkanie jest zimne i zawilgocone – wspomina pani Teresa. – 70 mkw. ogrzewał jeden elektryczny piecyk. Po moich interwencjach urzędnicy obiecali mi dwa piece kaflowe. Doczekałam się ich dopiero w... 2003 r. Niestety, nie sprawdziły się. W mieszkaniu jest nadal zimno i wilgotno.

Urzędnicy twierdzą, że Marczuk sama sobie nie chce pomóc. – Na wniosek mieszkańców kamienicy, w tym pani Marczuk, już w 2000 r. na swój koszt zrobiliśmy im przyłącze centralnego ogrzewania – mówi Jerzy Kendzierawski, zastępca Wydziału Infrastruktury UM. – Pion jest już w budynku i wystarczy zainstalować w lokalach grzejniki, aby wpuścić do nich ciepło.

– Nie stać mnie na takie ogrzewanie – zżyma się pani Teresa. – Miesięcznie musiałabym za nie płacić 400–600 zł. Dlatego w ubiegłym roku poprosiłam o zainstalowanie tzw. ogrzewania etażowego, obejmującego tylko moje mieszkanie. Prezydent wyraziła na to zgodę. Mam to na piśmie.

Marczukowej obiecano zainstalowanie pieca centralnego ogrzewania i kaloryferów we wszystkich pomieszczeniach. Najpierw jednak trzeba było zlikwidować istniejące piece. Fachowcy zburzyli jeden, a potem nagle przerwali prace. Wyszło na jaw, że zabrali się za robotę, nie mając na to pozwolenia.

– Projektant instalacji nie sprawdził, że plan zagospodarowania przestrzennego śródmieścia nie przewiduje takiego rozwiązania. Budynki można podłączyć albo ogrzewać elektrycznie – mówi Henryka Skrzypczak z Urzędu Miasta. – Dlatego decyzja w sprawie budowy indywidualnego centralnego ogrzewania w mieszkaniu pani Marczuk musiała być negatywna.

Kendzierawski zapewnia, że w tej sytuacji zaproponował pani Teresie, aby zgodziła się na podłączenie mieszkania do miejskiej sieci bądź zamieniła je na inne. A jeśli nie, to PUM gotów jest odbudować jej piec i poprawić drugi. Co na to sama zainteresowana?

– Od kiedy robotnicy zeszli z budowy, nikt mnie o nic nie pytał – mówi. – Koczuję w zimnym mieszkaniu i wciąż czegoś szukam, bo większość rzeczy złożyłam w jednym miejscu pod folią. Zapowiedziały się u mnie dzieci, a ja nie mam ich gdzie położyć. Nie wiem, co będzie dalej. Czuję się coraz bardziej bezradna.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dudzik / 12 listopada 2009 o 23:48
luzik napisał:
70 mkw darmowego mieszkania w samym centrum miasta na jedną sfochaną, niezadowoloną i roszczeniową babę to o min 40mkw za dużo!!! Dokoptować jej rodzine z kilkorgiem dzieci! Odrazu zrobi jej się cieplej i weselej. I rachunki zawsze można podzielić na klika osób, to darmowe miszkanko bedzie jeszcze tańsze!!!


Zrób sobie chłopie ośmioro dzieci,załatw darmowe mieszkanie, najlepiej z sąsiadami żulami, bo pesymista i zazdrośnik jesteś. Ah bedzie wesolo.


Zrób sobie chłopie ośmioro dzieci,załatw darmowe mieszkanie, najlepiej z sąsiadami żulami, bo pesymista i zazdrośnik jesteś. Ah bedzie wesolo. rozwiń
Avatar
miki / 12 listopada 2009 o 23:27
Rendgen napisał:
Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa skąd pochodzi? - z moich i Twoich podatków! Wiec nie wpieraj mi, że ich nie utrzymuje!!! A jeśli chodzi o pracę urzędników też coś o niej wiem i szczerze im współczuje, bo niechciałbym się na nią zamienić i użerać się z silnie roszczeniowymi nierobami, którym wszystko się należy bo państwo ma obowiązek. A tak na marginesie ciekawe czy ci wszyscy, którzy krzyczą, że należą im się mieszkania i inne świadczenia od miasta, bo są biedni i bez pracy, tak by się po nie pchali gdyby miasto rozdawało je np. za stałe sprzątanie ulic...?
A jeśli chodzi o kwiatki to podtrzymuje to co napisałem wcześniej - wolę aby na nie szły moje podatki bo przynajniej wiem, że nie sa zmarnowane, a szlak mnie trafia jak widzę, że sa marnowane jeśli sponsorują roszczeniowe nieróbstwo!!!

Kwiatki Ci smakują z moich podatków, bo dobrze idzie Ci bezsensowne gadanie, przy okazji posprzątasz ulice w Chełmie jak się tak rwiesz do roboty.

Kwiatki Ci smakują z moich podatków, bo dobrze idzie Ci bezsensowne gadanie, przy okazji posprzątasz ulice w Chełmie jak się tak rwiesz do roboty. rozwiń
Avatar
luzik / 6 listopada 2009 o 23:11
70 mkw darmowego mieszkania w samym centrum miasta na jedną sfochaną, niezadowoloną i roszczeniową babę to o min 40mkw za dużo!!! Dokoptować jej rodzine z kilkorgiem dzieci! Odrazu zrobi jej się cieplej i weselej. I rachunki zawsze można podzielić na klika osób, to darmowe miszkanko bedzie jeszcze tańsze!!!
Avatar
Rendgen / 6 listopada 2009 o 22:59
miki napisał:
Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.

Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa skąd pochodzi? - z moich i Twoich podatków! Wiec nie wpieraj mi, że ich nie utrzymuje!!! A jeśli chodzi o pracę urzędników też coś o niej wiem i szczerze im współczuje, bo niechciałbym się na nią zamienić i użerać się z silnie roszczeniowymi nierobami, którym wszystko się należy bo państwo ma obowiązek. A tak na marginesie ciekawe czy ci wszyscy, którzy krzyczą, że należą im się mieszkania i inne świadczenia od miasta, bo są biedni i bez pracy, tak by się po nie pchali gdyby miasto rozdawało je np. za stałe sprzątanie ulic...?
A jeśli chodzi o kwiatki to podtrzymuje to co napisałem wcześniej - wolę aby na nie szły moje podatki bo przynajniej wiem, że nie sa zmarnowane, a szlak mnie trafia jak widzę, że sa marnowane jeśli sponsorują roszczeniowe nieróbstwo!!!

Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa sk... rozwiń
Avatar
SAM / 5 listopada 2009 o 08:40
WSZYSTKA NĘDZA przez rozbudowaną biurokrację i urzędasów grzejących tłuste dupy za biurkami
zapieprzamy na ich pensję a oni podnoszą prąd wodę-muszą mieć na talony świąteczne! każdemu po równo=wszyscy do pracy za biurka albo wszyscy do łopaty!!! niech żyje SOCJALIZM!!Precz z dzikim kapitalizmem i urzędnikami!!!
Avatar
bek / 4 listopada 2009 o 22:27
nick napisał:
chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy"


Opieka, co to za wyjaśnienia, które nie są przedmiotem artykułu, zbyt wiele uogólnień. Nie dziwne, że uczciwi ludzie nie mogą związać końca z końcem bo napotykają na bariery ze strony biurokratów, braci rodaków, społeczeństwa katolickiego. I kto tu krzyczy, bogaci którzy chcą się kosztem biednych wzbogacić. Czy to jest humanitarne? Qurde o co tym niektórym ludziom na tym forum chodzi, skoro nikomu się nie należy to niech wszyscy wynajmujący i właściciele zakręcą kurki z ciepłem, zburzą piece i wystawią dupę na zimno, a idzie niezły mrozek.


Opieka, co to za wyjaśnienia, które nie są przedmiotem artykułu, zbyt wiele uogólnień. Nie dziwne, że uczciwi ludzie nie mogą związać końca z końcem bo napotykają na bariery ze strony biurokratów, braci rodaków, społeczeństwa katolickiego. I kto tu krzyczy, bogaci którzy chcą się kosztem biednych wzbogacić. Czy to jest humanitarne? Qurde o co tym niektórym ludziom na tym forum chodzi, skoro nikomu się nie należy to niech wszyscy wynajmujący i właściciele zakręcą kurki z ciepłem, zburzą piece i wystawią dupę na zimn... rozwiń
Avatar
oko / 4 listopada 2009 o 12:06
osemka9 napisał:
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują jeszcze biedniejszych. Do dupy z taką rewolucją.


Zmień ten kapitalizm na lepszy, bo wymądrzać się to każdy może, tylko nie ma rąk by sensownie cokolwiek zrobić.
Zdaje się że Redaktor chciał pokazać problem, pracę niekompetentnych urzędników którzy wchodzą do lokatora burzą piec i dalej nic nie robią. Po co zatem było cokolwiek robić, żeby potem nic nie robić.


Zmień ten kapitalizm na lepszy, bo wymądrzać się to każdy może, tylko nie ma rąk by sensownie cokolwiek zrobić.
Zdaje się że Redaktor chciał pokazać problem, pracę niekompetentnych urzędników którzy wchodzą do lokatora burzą piec i dalej nic nie robią. Po co zatem było cokolwiek robić, żeby potem nic nie robić. rozwiń
Avatar
osemka9 / 4 listopada 2009 o 10:51
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują jeszcze biedniejszych. Do dupy z taką rewolucją.
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują ... rozwiń
Avatar
nick / 4 listopada 2009 o 10:25
miki napisał:
Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.

chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy"

chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy" rozwiń
Avatar
miki / 4 listopada 2009 o 09:50
Rendgen napisał:
Zwykli ludzie??? Zwykli ludzie kończą szkołę, pracują za psie pieniądze, biorą kredyt na własne malutkie mieszkanie, spłacaja go do emerytury ledwie wiążąc koniec z końcem. A darmozjady od małego kombinują: szkoła- po co? Praca, za takie pieniądze nie będe nawet z domu wychodzić skoro zasiłek niewiele mniejszy? Kupić mieszkanie - po co? Jestem biedny i nie mam środków na utrzymanie wiec mi się od państawa NALEŻY!!! Nowe i koniecznie z balkonem! A ja pytam w imie czego moje podatki maja iść na utrzymanie nierobów i darmozjadów? Już wolę ogladać kwietniki niż sponsorwać nieróbstwo!!!!!!!!!!!!!!!!


Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.


Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie ko... rozwiń
Avatar
dudzik / 12 listopada 2009 o 23:48
luzik napisał:
70 mkw darmowego mieszkania w samym centrum miasta na jedną sfochaną, niezadowoloną i roszczeniową babę to o min 40mkw za dużo!!! Dokoptować jej rodzine z kilkorgiem dzieci! Odrazu zrobi jej się cieplej i weselej. I rachunki zawsze można podzielić na klika osób, to darmowe miszkanko bedzie jeszcze tańsze!!!


Zrób sobie chłopie ośmioro dzieci,załatw darmowe mieszkanie, najlepiej z sąsiadami żulami, bo pesymista i zazdrośnik jesteś. Ah bedzie wesolo.


Zrób sobie chłopie ośmioro dzieci,załatw darmowe mieszkanie, najlepiej z sąsiadami żulami, bo pesymista i zazdrośnik jesteś. Ah bedzie wesolo. rozwiń
Avatar
miki / 12 listopada 2009 o 23:27
Rendgen napisał:
Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa skąd pochodzi? - z moich i Twoich podatków! Wiec nie wpieraj mi, że ich nie utrzymuje!!! A jeśli chodzi o pracę urzędników też coś o niej wiem i szczerze im współczuje, bo niechciałbym się na nią zamienić i użerać się z silnie roszczeniowymi nierobami, którym wszystko się należy bo państwo ma obowiązek. A tak na marginesie ciekawe czy ci wszyscy, którzy krzyczą, że należą im się mieszkania i inne świadczenia od miasta, bo są biedni i bez pracy, tak by się po nie pchali gdyby miasto rozdawało je np. za stałe sprzątanie ulic...?
A jeśli chodzi o kwiatki to podtrzymuje to co napisałem wcześniej - wolę aby na nie szły moje podatki bo przynajniej wiem, że nie sa zmarnowane, a szlak mnie trafia jak widzę, że sa marnowane jeśli sponsorują roszczeniowe nieróbstwo!!!

Kwiatki Ci smakują z moich podatków, bo dobrze idzie Ci bezsensowne gadanie, przy okazji posprzątasz ulice w Chełmie jak się tak rwiesz do roboty.

Kwiatki Ci smakują z moich podatków, bo dobrze idzie Ci bezsensowne gadanie, przy okazji posprzątasz ulice w Chełmie jak się tak rwiesz do roboty. rozwiń
Avatar
luzik / 6 listopada 2009 o 23:11
70 mkw darmowego mieszkania w samym centrum miasta na jedną sfochaną, niezadowoloną i roszczeniową babę to o min 40mkw za dużo!!! Dokoptować jej rodzine z kilkorgiem dzieci! Odrazu zrobi jej się cieplej i weselej. I rachunki zawsze można podzielić na klika osób, to darmowe miszkanko bedzie jeszcze tańsze!!!
Avatar
Rendgen / 6 listopada 2009 o 22:59
miki napisał:
Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.

Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa skąd pochodzi? - z moich i Twoich podatków! Wiec nie wpieraj mi, że ich nie utrzymuje!!! A jeśli chodzi o pracę urzędników też coś o niej wiem i szczerze im współczuje, bo niechciałbym się na nią zamienić i użerać się z silnie roszczeniowymi nierobami, którym wszystko się należy bo państwo ma obowiązek. A tak na marginesie ciekawe czy ci wszyscy, którzy krzyczą, że należą im się mieszkania i inne świadczenia od miasta, bo są biedni i bez pracy, tak by się po nie pchali gdyby miasto rozdawało je np. za stałe sprzątanie ulic...?
A jeśli chodzi o kwiatki to podtrzymuje to co napisałem wcześniej - wolę aby na nie szły moje podatki bo przynajniej wiem, że nie sa zmarnowane, a szlak mnie trafia jak widzę, że sa marnowane jeśli sponsorują roszczeniowe nieróbstwo!!!

Widzę, że mała jest Twoja wiedza na temat tego na co idą Twoje podatki! Tak się akurat składa że ci "biedni ludzie" którzy jak słusznie zauważył Nick: „uczynili sobie z opieki społecznej stałe źródło utrzymania" sponsorowani są z moich i Twoich podatków. Bo nawet jeśli płacą czynsz i za ogrzewanie regularnie (co nie jest wcale regułą) to mieszkają w mieszkanku które zasponsorowało im miasto, które dostali tak naprawdę za nic. Mieszkania mają to do siebie, że trzeba kasy żeby je wybudować a kasa sk... rozwiń
Avatar
SAM / 5 listopada 2009 o 08:40
WSZYSTKA NĘDZA przez rozbudowaną biurokrację i urzędasów grzejących tłuste dupy za biurkami
zapieprzamy na ich pensję a oni podnoszą prąd wodę-muszą mieć na talony świąteczne! każdemu po równo=wszyscy do pracy za biurka albo wszyscy do łopaty!!! niech żyje SOCJALIZM!!Precz z dzikim kapitalizmem i urzędnikami!!!
Avatar
bek / 4 listopada 2009 o 22:27
nick napisał:
chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy"


Opieka, co to za wyjaśnienia, które nie są przedmiotem artykułu, zbyt wiele uogólnień. Nie dziwne, że uczciwi ludzie nie mogą związać końca z końcem bo napotykają na bariery ze strony biurokratów, braci rodaków, społeczeństwa katolickiego. I kto tu krzyczy, bogaci którzy chcą się kosztem biednych wzbogacić. Czy to jest humanitarne? Qurde o co tym niektórym ludziom na tym forum chodzi, skoro nikomu się nie należy to niech wszyscy wynajmujący i właściciele zakręcą kurki z ciepłem, zburzą piece i wystawią dupę na zimno, a idzie niezły mrozek.


Opieka, co to za wyjaśnienia, które nie są przedmiotem artykułu, zbyt wiele uogólnień. Nie dziwne, że uczciwi ludzie nie mogą związać końca z końcem bo napotykają na bariery ze strony biurokratów, braci rodaków, społeczeństwa katolickiego. I kto tu krzyczy, bogaci którzy chcą się kosztem biednych wzbogacić. Czy to jest humanitarne? Qurde o co tym niektórym ludziom na tym forum chodzi, skoro nikomu się nie należy to niech wszyscy wynajmujący i właściciele zakręcą kurki z ciepłem, zburzą piece i wystawią dupę na zimn... rozwiń
Avatar
oko / 4 listopada 2009 o 12:06
osemka9 napisał:
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują jeszcze biedniejszych. Do dupy z taką rewolucją.


Zmień ten kapitalizm na lepszy, bo wymądrzać się to każdy może, tylko nie ma rąk by sensownie cokolwiek zrobić.
Zdaje się że Redaktor chciał pokazać problem, pracę niekompetentnych urzędników którzy wchodzą do lokatora burzą piec i dalej nic nie robią. Po co zatem było cokolwiek robić, żeby potem nic nie robić.


Zmień ten kapitalizm na lepszy, bo wymądrzać się to każdy może, tylko nie ma rąk by sensownie cokolwiek zrobić.
Zdaje się że Redaktor chciał pokazać problem, pracę niekompetentnych urzędników którzy wchodzą do lokatora burzą piec i dalej nic nie robią. Po co zatem było cokolwiek robić, żeby potem nic nie robić. rozwiń
Avatar
osemka9 / 4 listopada 2009 o 10:51
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują jeszcze biedniejszych. Do dupy z taką rewolucją.
Jasne, że inni utrzymują takie "nieszczęścia". I wszystko byłoby w porządku gdyby te "nieszczęścia" najgłośniej nie wrzeszczały: precz z komuną. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało!. Mądry Polak po szkodzie. W kapitalizmie jak sama nazwa wskazuje liczy się kapital a nie człowiek. Trzeba się było najpierw trochę świata "pouczyć" i dopiero robić rewolucję. W zdrowym kapitalizmie biedni są wspomagani przez organizacje charytatywne zasilane przez kapitalistów. W naszym nie wiadomo jakim ustroju biedni utrzymują ... rozwiń
Avatar
nick / 4 listopada 2009 o 10:25
miki napisał:
Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.

chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy"

chyba właśnie pracuje za tych ludzi płaci za nich czynsz i daje im na chleb oraz ogrzewanie. Myślę, że ty również, płacąc podatki. Ci większości zwykli biedni ludzie, to nie kto inny jak lenie i alkoholicy, którzy z opieki społecznej uczynili sobie źródło utrzymania. Pomoc państwa powinna być przyznawana po dokładnej weryfikacji (samotnym rodzicom, ludziom chorym z głodowymi rentami itp.), a nie krzykaczom "bo im się należy" rozwiń
Avatar
miki / 4 listopada 2009 o 09:50
Rendgen napisał:
Zwykli ludzie??? Zwykli ludzie kończą szkołę, pracują za psie pieniądze, biorą kredyt na własne malutkie mieszkanie, spłacaja go do emerytury ledwie wiążąc koniec z końcem. A darmozjady od małego kombinują: szkoła- po co? Praca, za takie pieniądze nie będe nawet z domu wychodzić skoro zasiłek niewiele mniejszy? Kupić mieszkanie - po co? Jestem biedny i nie mam środków na utrzymanie wiec mi się od państawa NALEŻY!!! Nowe i koniecznie z balkonem! A ja pytam w imie czego moje podatki maja iść na utrzymanie nierobów i darmozjadów? Już wolę ogladać kwietniki niż sponsorwać nieróbstwo!!!!!!!!!!!!!!!!


Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie koszty z tytułu wynajmu. Więc czemu UM może odcinać ludzi mieszkających w ich budynkach od ogrzewania, niech sami sobie wyłączą w Urzędzie Miasta ogrzewanie na które idą moje podatki.


Przecież nie pracujesz za tych zwykłych biednych ludzi, nie płacisz za nich czynszu ani nie dajesz im chleba,nie płacisz za nich za ogrzewanie, więc o co Ci chodzi. A jak wolisz by Twoje podatki szły na ogrzewanie budynków Urzędu Miasta i urzędników, którzy są darmozjadami, bo dostają z moich podatków pensję i nic nie robią, to idź i oglądaj kwiatki i spróbuj czy da się je zjeść. A i za ogrzewanie tego mieszkania na pewno nie będę płacić z moich podatków, bo obowiązkiem osoby mieszkającej jest pokrywać wszystkie ko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 69 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 23

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 44 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!