sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Nielegalny market

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2001, 22:46
Autor: (szer)

Supermarket przy ul. Lwowskiej w Chełmie należący do spółki Graf stanął bezprawnie – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie.
NSA uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Chełmie w sprawie warunków zabudowy i przestrzennego zagospodarowania terenu przy ul. Lwowskiej i decyzję wojewody lubelskiego dopuszczającą do budowy supermarketu.
Budowa od początku wzbudzała kontrowersje. Mimo protestów Chełmskiego Stowarzyszenia Kupieckiego i PSS „Społem” Urząd Miejski wydał pozytywne decyzje w sprawie warunków zabudowy, a potem zatwierdził projekt i udzielił pozwolenia na budowę. Protestujący odwołali się. Jednakże zarówno SKO, jak i wojewoda utrzymały je w mocy.
– Postanowiliśmy skierować sprawę do NSA – mówi Krzysztof Zając, prezes PSS „Społem”.
Tymczasem 6 grudnia, po siedmiu miesiącach od skierowania skargi do NSA, supermarket został uroczyście otwarty.
– NSA przyznał nam rację – dodaje Leszek Kowalczuk, prezes CSK. – Teraz czekamy na ruch Zarządu Miasta i Rady Miejskiej.
NSA na rzecz obu skarżących zasądził zwrot kosztów postępowania. Decyzje urzędników mogą miasto sporo kosztować. – Zostaliśmy narażeni na konkretne straty – mówi K. Zając. – Niewykluczone, że wystąpimy do Zarządu Miasta o odszkodowanie.
Urząd Miasta wstrzymuje się z komentarzem. Rzeczniczka Ratusza zapowiedziała wydanie specjalnego komunikatu w tej sprawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!