czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Niemcy zaprojektują aquapark w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2012, 17:42
Autor: Paweł Puzio

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Miasto rozstrzygnęło przetarg na projektanta aquaparku. Rywalizacje wygrało niemieckie biuro projektowe Schick & Partners. Wkrótce zostanie podpisana umowa.

Prace budowlane ruszą jesienią przyszłego roku. Aquaparku stanie przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej. Z czterech ofert, które pod koniec listopada wpłynęły do chełmskiego magistratu, trzy nie spełniły warunków zamówienia.

– Niektóre oferty zawierały braki. Na przykład: brak lądowiska dla zjeżdżalni, nieokreślenie powierzchni zabudowy aquaparku, brak informacji na temat systemu grzewczego i wentylacji, brak wyposażenia basenu czy też niedostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia zastępca prezydenta Stanisław Mościcki.

– To zbyt ważna i kosztowna inwestycja, by móc pozwolić na takie niedociągnięcia i to już na starcie. Dlatego zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych, oferty niespełniające podstawowych oczekiwań zamawiającego zostały odrzucone – dodaje.

Nad projektem chełmskiego aquaparku pochylą się pracownicy polskiego oddziału niemieckiego biura Helmut Schick, Schick & Partner Polska, którzy swoją pracę wycenili na nieco ponad 630 tysięcy złotych, czyli o blisko 920 tys. zł mniej niż początkowo zakładał przyszłoroczny budżet Chełma. Odrzucone oferty opiewały na kwoty: 933 tys. zł, 816 tys. zł i 432 tys. zł.

Po ogłoszeniu wyników przetargu, miasto musi odczekać kilka dni. Wymagają tego przepisy dające pozostałym uczestnikom postępowania możliwość złożenia protestów. Po tym możliwe już będzie podpisanie umowy z wykonawcą projektu.

– Chcemy to zrobić w najbliższych dniach, aby architekci jak najszybciej przystąpili do prac – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Po podpisaniu umowy będziemy mogli pokazać mieszkańcom także wygląd tej, chyba największej w dziejach miasta inwestycji sportowo-rekreacyjnej. Bryła budynku i jego funkcje naprawdę robią wrażenie – dodaje prezydent.

Prace nad projektem technicznym potrwają około 6-7 miesięcy. Miasto zamierza powołać odrębną spółkę, która zajmie się przygotowaniami do budowy aquaparku.

– Zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, w miejscu gdzie stanąć ma aquapark, zlecimy najpierw badania archeologiczne. Związane one będą ze świątynią prawosławną, która stała na tym terenie do czasu XX-lecia międzywojennego – wyjaśnia Stanisław Mościcki.

Przystąpienie do prac projektowych umożliwi miastu podjęcie jeszcze jednej ważnej decyzji. Chodzi o podział geodezyjny działki, na której oprócz aquaparku stanąć ma połączona z nim galeria handlowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Andreas
mecenas
marek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andreas
Andreas (24 marca 2013 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak. Część kasy z Unii trzeba oddać z powrotem... a odsyp gdzie i komu?...
Rozwiń
mecenas
mecenas (17 grudnia 2012 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I z cyklonem B, jak w Oświęcimiu.
Rozwiń
marek
marek (17 grudnia 2012 o 06:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwiękasza sala będzie pewnie z prysznicami
Rozwiń
ataru
ataru (16 grudnia 2012 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='karorffd' timestamp='1355693473' post='710328']
O żesz KUxxA! W Chełmie aquapark, a w Lublinie kolejne blokowisko. Chełm udowadnia, że się da. Kasa za działki pod bloki i galerie (fuj) to chyba nie wszystko.
[/quote]
Kolego Chełm jeszcze nic nie udowodnił bo kasy dalej nie ma i nawet jak będzie to nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Jeżeli aquapark nie będzie dobrze zarządzany to będzie skarbonką bez dna i choć uwielbiam pływać to myślę że wystarczyłyby w Chełmie 2 zwykłe baseny. Obym się mylił
Rozwiń
karorffd
karorffd (16 grudnia 2012 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O żesz KUxxA! W Chełmie aquapark, a w Lublinie kolejne blokowisko. Chełm udowadnia, że się da. Kasa za działki pod bloki i galerie (fuj) to chyba nie wszystko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!