czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Niemcy zaprojektują aquapark w Chełmie

Dodano: 16 grudnia 2012, 17:42
Autor: Paweł Puzio

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Miasto rozstrzygnęło przetarg na projektanta aquaparku. Rywalizacje wygrało niemieckie biuro projektowe Schick & Partners. Wkrótce zostanie podpisana umowa.

Prace budowlane ruszą jesienią przyszłego roku. Aquaparku stanie przy skrzyżowaniu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej. Z czterech ofert, które pod koniec listopada wpłynęły do chełmskiego magistratu, trzy nie spełniły warunków zamówienia.

– Niektóre oferty zawierały braki. Na przykład: brak lądowiska dla zjeżdżalni, nieokreślenie powierzchni zabudowy aquaparku, brak informacji na temat systemu grzewczego i wentylacji, brak wyposażenia basenu czy też niedostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia zastępca prezydenta Stanisław Mościcki.

– To zbyt ważna i kosztowna inwestycja, by móc pozwolić na takie niedociągnięcia i to już na starcie. Dlatego zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych, oferty niespełniające podstawowych oczekiwań zamawiającego zostały odrzucone – dodaje.

Nad projektem chełmskiego aquaparku pochylą się pracownicy polskiego oddziału niemieckiego biura Helmut Schick, Schick & Partner Polska, którzy swoją pracę wycenili na nieco ponad 630 tysięcy złotych, czyli o blisko 920 tys. zł mniej niż początkowo zakładał przyszłoroczny budżet Chełma. Odrzucone oferty opiewały na kwoty: 933 tys. zł, 816 tys. zł i 432 tys. zł.

Po ogłoszeniu wyników przetargu, miasto musi odczekać kilka dni. Wymagają tego przepisy dające pozostałym uczestnikom postępowania możliwość złożenia protestów. Po tym możliwe już będzie podpisanie umowy z wykonawcą projektu.

– Chcemy to zrobić w najbliższych dniach, aby architekci jak najszybciej przystąpili do prac – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Po podpisaniu umowy będziemy mogli pokazać mieszkańcom także wygląd tej, chyba największej w dziejach miasta inwestycji sportowo-rekreacyjnej. Bryła budynku i jego funkcje naprawdę robią wrażenie – dodaje prezydent.

Prace nad projektem technicznym potrwają około 6-7 miesięcy. Miasto zamierza powołać odrębną spółkę, która zajmie się przygotowaniami do budowy aquaparku.

– Zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, w miejscu gdzie stanąć ma aquapark, zlecimy najpierw badania archeologiczne. Związane one będą ze świątynią prawosławną, która stała na tym terenie do czasu XX-lecia międzywojennego – wyjaśnia Stanisław Mościcki.

Przystąpienie do prac projektowych umożliwi miastu podjęcie jeszcze jednej ważnej decyzji. Chodzi o podział geodezyjny działki, na której oprócz aquaparku stanąć ma połączona z nim galeria handlowa.
Czytaj więcej o:
Andreas
mecenas
marek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andreas
Andreas (24 marca 2013 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak. Część kasy z Unii trzeba oddać z powrotem... a odsyp gdzie i komu?...
Rozwiń
mecenas
mecenas (17 grudnia 2012 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I z cyklonem B, jak w Oświęcimiu.
Rozwiń
marek
marek (17 grudnia 2012 o 06:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwiękasza sala będzie pewnie z prysznicami
Rozwiń
ataru
ataru (16 grudnia 2012 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='karorffd' timestamp='1355693473' post='710328']
O żesz KUxxA! W Chełmie aquapark, a w Lublinie kolejne blokowisko. Chełm udowadnia, że się da. Kasa za działki pod bloki i galerie (fuj) to chyba nie wszystko.
[/quote]
Kolego Chełm jeszcze nic nie udowodnił bo kasy dalej nie ma i nawet jak będzie to nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Jeżeli aquapark nie będzie dobrze zarządzany to będzie skarbonką bez dna i choć uwielbiam pływać to myślę że wystarczyłyby w Chełmie 2 zwykłe baseny. Obym się mylił
Rozwiń
karorffd
karorffd (16 grudnia 2012 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O żesz KUxxA! W Chełmie aquapark, a w Lublinie kolejne blokowisko. Chełm udowadnia, że się da. Kasa za działki pod bloki i galerie (fuj) to chyba nie wszystko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!