wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Niepełnosprawni z Dorohuska wygrali w konkursie fotograficznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2011, 16:15

Po przyjeździe z Warszawy Krysia i Mariusz mieli prawo poczuć się szkolnymi bohaterami<br />
 (SOSW w Doro
Po przyjeździe z Warszawy Krysia i Mariusz mieli prawo poczuć się szkolnymi bohaterami
(SOSW w Doro

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku odnieśli wielki sukces. Zdobyli pierwsze miejsce i wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Filmowym pod hasłem "Przyroda u Twoich drzwi”.

Laureatem I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych została Krystyna Rudzka, uczennica Gimnazjum Specjalnego za pracę "Pomoc sąsiedzka”.

Z kolei na wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zasłużył Mariusz Rudzki, uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy za pracę "Nadzieja”. Obie nagrodzone fotografie powstały w ramach zajęć działającego w SOSW koła fotograficznego oraz ekologicznego.

– Przyznaję, że sukces naszych wychowanków i nas zaskoczył – mówi Ewa Matela, dyrektor ośrodka.

– Dla nas to oczywiście wielka radość i dowód na to, że mimo upośledzenia uczniowie potrafią wykazywać się nadspodziewaną, artystyczną wrażliwością. Po prostu trzeba z nimi pracować, aby umożliwiać ujście ich skrywanym talentom.

Zdaniem dyrektor jest nieważne, ile w tych sukcesach było pracy opiekunów, a ile umiejętności i wrażliwości samych uczniów. Dość, że Krysia i Mariusz, chociaż nie do końca są w stanie ogarnąć to, co się stało, poczuli się szczęśliwi.

– To przemiłe dzieciaki – mówi o nich Matela. – Krysia mimo swojego wieku wciąż potrafi przytulać się do swoich opiekunów. A 20-letni już Mariusz jest otwarty na wszystko, co tylko nasz ośrodek jest w stanie mu zaoferować.

Warto podkreślić, że dorohuski SOSW był jedyną szkołą specjalną, która wzięła udział w konkursie. A czym nasi laureaci zwrócili uwagę jurorów? Krysia sfotografowała pole z ciągnącym pług traktorem i kroczącym w ślad za nim stadem bocianów.

Z kolei Mariusz skupił się na bratku wyrastającym ze szczeliny pomiędzy murem i chodnikiem. Oboje odebrali swoje nagrody podczas uroczystego wernisażu pokonkursowej wystawy w galerii "Pociąg do sztuki” na stacji Metro Świętokrzyska w Warszawie. Organizatorem konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Jury konkursu w sumie oceniło 239 prac. Wyróżniony został także sam dorohuski ośrodek. Za podejmowanie i propagowanie wśród młodzieży działań ekologicznych otrzymał dyplom, ale też mikroskop z kamerą usb oraz aparat fotograficzny, aby rozwijać zainteresowania i dokumentować osiągnięcia uczniów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
OkO
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OkO
OkO (19 stycznia 2011 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miło byłoby umieścić w artykule fotografie o których piszecie albo chociaż linka do prac.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!