niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Nikt nie prowadzi statystyk, jak dużo osób nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nieoficjalnie wiadomo, że może być to nawet jedna czwarta posiadaczy odbiorników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2003, 13:26

d Od nowego roku wzrasta abonament radiowo-telewizyjny. Wszyscy, którzy systematycznie płacą rachunki za użytkowanie odbiorników nie kryją zdenerwowania. - Dlaczego podwyżką karze się uczciwych abonentów, zamiast wyegzekwować pieniądze od tych, którzy uchylają się od płacenia - pytają.

Na problem zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników, Kazimierz M. z Chełma, który jak sam twierdzi opłaca abonament od wielu lat. Zapowiedź kolejnej podwyżki zbulwersowała go do tego stopnia, że postanowił zrezygnować z regulowania rachunków.
- Mój sąsiad przestał płacić abonament dwa lata temu - mówi Kazimierz M. - I co się stało? Chodzi o to, że zupełnie nic. Nie wydaje pieniędzy i nie niepokojony przez nikogo spokojnie ogląda telewizję. Dlaczego więc ja mam płacić coraz więcej za siebie, sąsiada i tysiące innych Polaków, którzy bez żadnych konsekwencji abonamentu nie płacą?
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kontrolę nieuczciwych klientów zleciła Poczcie Polskiej. Nie uwzględniono jednak, że urzędnicy pocztowi nie mają do kontrolowania żadnych uprawnień.
- Dawniej po domach chodziły komisje, które sprawdzały czy posiadacze odbiorników opłacają abonament - mówi Elżbieta Mroczkowska, rzecznik prasowy Dyrekcji Okręgu Poczty w Lublinie. - Teraz już nie stosuje się takiej metody ponieważ wszyscy wiedzą, że do cudzego mieszkania nie można wejść bez nakazu prokuratorskiego.
E. Mroczkowska tłumaczy, że jedynym sposobem egzekwowania płatności jest wysyłanie wezwań do tych osób, które od dłuższego czasu nie płacą abonamentu. Wskazówką są tutaj kartoteki prowadzone przez wszystkie urzędy rejonowe poczty. Jednak na tej podstawie można brać pod uwagę jedynie osoby, które zarejestrowały odbiornik.
Tymczasem od 1 stycznia 2004 roku za użytkowanie odbiornika radiofonicznego trzeba będzie miesięcznie zapłacić 4,95 zł (obecnie 4,80), a za cały rok 55,90 zł (obecnie 54). Opłata za odbiornik telewizyjny wzrośnie z 14,90 zł do 15,40 miesięcznie. Za cały rok zamiast 167,90 zł jak dotychczas zapłacimy 173,90 zł. Na pocieszenie można dodać, że kto opłaci abonament za przyszły rok do końca grudnia tego roku, wyda mniej, ponieważ należność zostanie obliczona
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!