Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

4 marca 2013 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Nikt nie zawinił, dziecko zmarło. Prokuratura wszczęła śledztwo

0 27 A A
Rodzice przyjechali z Bartkiem do szpitala w Chełmie w niedzielę, 24 lutego (Archiwum DW)
Rodzice przyjechali z Bartkiem do szpitala w Chełmie w niedzielę, 24 lutego (Archiwum DW)

Prokuratura zajęła się w poniedziałek sprawą śmierci 3,5-miesięcznego Bartka spod Chełma. Rodzice chłopca mają żal, że pogotowie nie wysłało do dziecka karetki, a szpital nie od razu przyjął je na oddział.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice przyjechali z Bartkiem do szpitala w niedzielę, 24 lutego, około godz. 8. – Mówili, że chłopiec gorączkuje i jest niespokojny – relacjonuje Arnold Król, p.o. dyrektora naczelnego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

– Dziecko zostało zbadane. Pediatra z wieloletnim doświadczeniem nie stwierdził stanu zagrożenia życia. Podał lek obniżający gorączkę i temperatura spadła. Następnie skierował rodziców do punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Tam lekarz skierował dziecko z powrotem do szpitala, bo podejrzewał zakażenie układu moczowego. Niemowlę zostało przyjęte na oddział tuż przed godz. 10. – Jego stan pogorszył się po południu – mówi dyr. Król. – Podejrzewaliśmy sepsę.

Po godz. 17 Bartek został przewieziony karetką do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. – Nie mamy oddziału intensywnej opieki medycznej, a sepsa to choroba, która w dużym odsetku przypadków prowadzi do śmierci – tłumaczy dyr. Król.

– 3,5-miesięczny Bartek trafił do naszego szpitala 24 lutego po godz. 18 – opowiada Agnieszka Osińska, rzecznik prasowy DSK w Lublinie. – Był w skrajnie ciężkim stanie: po wstrząsie septycznym, z wykrzepianiem wewnątrznaczyniowym i niewydolnością wielonarządową. Pomimo wysiłków naszych lekarzy chłopca nie udało się uratować. Zmarł 25 lutego po północy. Zarządzono sekcję zwłok. Jej wyniki zostaną przekazane rodzicom.
W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci chłopca. – Zarejestrowaliśmy sprawę na podstawie artykułu w chełmskiej w prasie – mówi Alicja Grzegorczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Chełmie.

Rodzice zmarłego chłopca przedstawili bowiem swoją wersję zdarzeń dziennikarzom "Nowego Tygodnia”. – Dyspozytorka odmówiła wysłania karetki i kazała podać leki przeciw gorączce. Nie zastanawialiśmy się długo. Wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy do szpitala na oddział pediatrii – relacjonowała matka Bartka. Rodzice przekonywali też, że gdy za pierwszym razem byli w szpitalu bez skierowania, lekarz nie zbadał chłopca. Twierdzą również, że na karetkę, którą ich synek pojechał do Lublina, czekali prawie godzinę.

Dyr. Król mówi, że on sam o sprawie też dowiedział się od dziennikarzy, ale zdążył się jej przyjrzeć. – Nie dopatrzyłem się błędu medycznego, ale nie jestem pediatrą. Powołałem komisję, która przeanalizuje, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez lekarza – tłumaczy dyr. Król.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamilnsb / 9 marca 2013 o 18:08
Chcesz szbyko i legalnie zarobić ? wejdź na www.egazetka24.pl Ja w ostatnim miesiącu zarobiłem 850 zł, siedząc z w domu !
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 5 marca 2013 o 19:29
[quote name='obserwator' timestamp='1362507568' post='741535']
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i Ministerstwo Zdrowia opowiada nam bajki- czy prokurator nie powinien si temu przyjżeć?
[/quote]Brakło PAWULONU, ta druga karetka dowiozła 1600g i poszło.
[quote name='obserwator' timestamp='1362507568' post='741535']
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednoc... rozwiń
Avatar
obserwator / 5 marca 2013 o 19:19
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i Ministerstwo Zdrowia opowiada nam bajki- czy prokurator nie powinien si temu przyjżeć?
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i ... rozwiń
Avatar
plk / 5 marca 2013 o 16:20
Kiedyś jeden z polityków (były minister sportu) powiedział, że Polska to DZIKI KRAJ za co był potępiony przez media wszystkie bez wyjątku, polityków, uczonych itd - po tym co się dzieje jak tu się z im nie zgodzić. Ludzie zobaczcie za okno idzie POlska wiosna brud bieda bezrobocie brak bezpieczeństwa.
Avatar
horyzontalny / 5 marca 2013 o 13:48
Nikt nie zawinił
- ale złamano artykuł 68 ust 3 Konstytucji RP
[color=#0000cd]Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.[/color]

To jak to się ma do stwierdzenia prokuratury o braku winnych?
Jeśli "zawinił system" zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, który były zobowiązane stworzyć WŁADZE PUBLICZNE, to właśnie jest winny.
Prokuratorzy są ślepi, czy może na garnuszku "władz publicznych", że winy tychże władz nie chcą dostrzec. A może z racji swej wielkości za wysokie to dla nich progi?
Wstań z klęczek i popatrz szerzej prokuraturo.
Tę sprawę należy rozpatrzyć dogłębnie i systemowo, a nie tylko lokalnie, bo nie jest to tylko lokalne zagrożenie.
Nikt nie zawinił
- ale złamano artykuł 68 ust 3 Konstytucji RP
[color=#0000cd]Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.[/color]

To jak to się ma do stwierdzenia prokuratury o braku winnych?
Jeśli "zawinił system" zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, który były zobowiązane stworzyć WŁADZE PUBLICZNE, to właśnie jest winny.
Prokuratorzy... rozwiń
Avatar
ania / 5 marca 2013 o 12:56
Strasznie ciężko urodzić i wychować dziecko w państwie tuSSka.
Avatar
taki system / 5 marca 2013 o 12:37
Nieodpowiedzialnego i niekompetentnego gówniarza kolesie posadzili na ministerialny stołek, to jest to co jest i jeszcze długo tak będzie.
Nie widzi się dziecka i widzi się człowieka, a tylko kasę.

[color=#ff0000][size=5]Taniej wychodzi jak dziecko, jak człowiek umiera. [/size][/color]
[size=5][color=#ff0000]I o to w tym systemie chodzi.[/color][/size]

... i wszystko w temacie.
Avatar
mama / 5 marca 2013 o 12:26
mojego synka też nie chcieli przyjac w chelmskim szpitalu dopiero po kilku godz wezwano karetke z lublina gdzie po 15min jazdy helikopterem do szpitala dzieciecego w lublinie bo moglo byc za pozno zastanawiamy sie z mezem czy tez nie naglosnic tej sprawy by ostrzec innych rodzicow powinni sie za nich ostro wziac
Avatar
POcjent / 5 marca 2013 o 12:13
hodzi o to rzeby POddani zdyhali szypciej w bulu i nendzy
Avatar
marecki / 5 marca 2013 o 09:37
Jak zwykle dyrektor nie dopatrzył się błędu lekarzy.W innych zawodach miernych pracowników eleminuje się,ale nie wśród lekarzy.Ile jeszcze osób musi umrzeć żeby lekarze musieli odpowiadać za swoje niedouczenie.A swoją drogą gdyby służba zdrowia była prywatna,mierni lekarze musieliby poszukać innej pracy.
Avatar
kamilnsb / 9 marca 2013 o 18:08
Chcesz szbyko i legalnie zarobić ? wejdź na www.egazetka24.pl Ja w ostatnim miesiącu zarobiłem 850 zł, siedząc z w domu !
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 5 marca 2013 o 19:29
[quote name='obserwator' timestamp='1362507568' post='741535']
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i Ministerstwo Zdrowia opowiada nam bajki- czy prokurator nie powinien si temu przyjżeć?
[/quote]Brakło PAWULONU, ta druga karetka dowiozła 1600g i poszło.
[quote name='obserwator' timestamp='1362507568' post='741535']
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednoc... rozwiń
Avatar
obserwator / 5 marca 2013 o 19:19
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i Ministerstwo Zdrowia opowiada nam bajki- czy prokurator nie powinien si temu przyjżeć?
bezduszność, głupota i lenistwo!
Widok z dnia dzisiejszego. Karetka na sygnale podjeżdża pod blok. Wysiada 2 panów, wchodzą na 4 piętro.Po chwili jeden z nich przybiega do karetki po jakiś sprzęt.W środku są jakieś 15 minut.Sychać kolejną karetkę na sygnale. Tym razem przyjechałi trzech panów z kolejnymi walizkami. Czy w 1 był tylko ratownik? dlaczego nie id razu jedzie zespół reanimacyjn? dlaczego w ramach oszczędności ratownik jest jednocześnie kierowcą karetki. To jak on ma ratować chorego w karetce jak musi ją prowadzić? NFZ i ... rozwiń
Avatar
plk / 5 marca 2013 o 16:20
Kiedyś jeden z polityków (były minister sportu) powiedział, że Polska to DZIKI KRAJ za co był potępiony przez media wszystkie bez wyjątku, polityków, uczonych itd - po tym co się dzieje jak tu się z im nie zgodzić. Ludzie zobaczcie za okno idzie POlska wiosna brud bieda bezrobocie brak bezpieczeństwa.
Avatar
horyzontalny / 5 marca 2013 o 13:48
Nikt nie zawinił
- ale złamano artykuł 68 ust 3 Konstytucji RP
[color=#0000cd]Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.[/color]

To jak to się ma do stwierdzenia prokuratury o braku winnych?
Jeśli "zawinił system" zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, który były zobowiązane stworzyć WŁADZE PUBLICZNE, to właśnie jest winny.
Prokuratorzy są ślepi, czy może na garnuszku "władz publicznych", że winy tychże władz nie chcą dostrzec. A może z racji swej wielkości za wysokie to dla nich progi?
Wstań z klęczek i popatrz szerzej prokuraturo.
Tę sprawę należy rozpatrzyć dogłębnie i systemowo, a nie tylko lokalnie, bo nie jest to tylko lokalne zagrożenie.
Nikt nie zawinił
- ale złamano artykuł 68 ust 3 Konstytucji RP
[color=#0000cd]Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.[/color]

To jak to się ma do stwierdzenia prokuratury o braku winnych?
Jeśli "zawinił system" zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, który były zobowiązane stworzyć WŁADZE PUBLICZNE, to właśnie jest winny.
Prokuratorzy... rozwiń
Avatar
ania / 5 marca 2013 o 12:56
Strasznie ciężko urodzić i wychować dziecko w państwie tuSSka.
Avatar
taki system / 5 marca 2013 o 12:37
Nieodpowiedzialnego i niekompetentnego gówniarza kolesie posadzili na ministerialny stołek, to jest to co jest i jeszcze długo tak będzie.
Nie widzi się dziecka i widzi się człowieka, a tylko kasę.

[color=#ff0000][size=5]Taniej wychodzi jak dziecko, jak człowiek umiera. [/size][/color]
[size=5][color=#ff0000]I o to w tym systemie chodzi.[/color][/size]

... i wszystko w temacie.
Avatar
mama / 5 marca 2013 o 12:26
mojego synka też nie chcieli przyjac w chelmskim szpitalu dopiero po kilku godz wezwano karetke z lublina gdzie po 15min jazdy helikopterem do szpitala dzieciecego w lublinie bo moglo byc za pozno zastanawiamy sie z mezem czy tez nie naglosnic tej sprawy by ostrzec innych rodzicow powinni sie za nich ostro wziac
Avatar
POcjent / 5 marca 2013 o 12:13
hodzi o to rzeby POddani zdyhali szypciej w bulu i nendzy
Avatar
marecki / 5 marca 2013 o 09:37
Jak zwykle dyrektor nie dopatrzył się błędu lekarzy.W innych zawodach miernych pracowników eleminuje się,ale nie wśród lekarzy.Ile jeszcze osób musi umrzeć żeby lekarze musieli odpowiadać za swoje niedouczenie.A swoją drogą gdyby służba zdrowia była prywatna,mierni lekarze musieliby poszukać innej pracy.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27