piątek, 24 listopada 2017 r.

Chełm

Nowa droga od Pokrówki do Strupina już w przyszłym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 12:25
Autor: sad

Droga prowadząca z Pokrówki do Strupina zostanie gruntownie przebudowana już w przyszłym roku (Staro
Droga prowadząca z Pokrówki do Strupina zostanie gruntownie przebudowana już w przyszłym roku (Staro

Ponad 860 tys. zł dostanie powiat chełmski z "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”.

Powiat złożył wniosek na zadanie pn. "Bezpieczna, funkcjonalna, spójna i efektywna infrastruktura drogowa w powiecie chełmskim - przebudowa drogi powiatowej Nr 1838L” i znalazł się na piątym miejscu ogłoszonej właśnie listy rankingowej.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyliczono na ponad 2,8 mln zł. Co konkretnie powiat zamierza zrobić za te pieniądze?

– Przebudujemy około 4,5 km drogi powiatowej prowadzącej przez Pokrówkę, Strupin Łanowy i Strupin Duży. Droga ta łączy dwa ważne trakty komunikacyjne tj. drogę wojewódzką nr 843 biegnącą do Zamościa i drogę powiatową Nr 1839L Chełm-Wojsławice – wyjaśnia starosta chełmski Paweł Ciechan.

Umieszczenie wniosku powiatu chełmskiego na wysokim miejscu listy rankingowej i przyznanie mu 23,8 pkt. To duże osiagnięcie. – Niewątpliwie na dobrą ocenę naszego wyniku miały wpływ korzyści z realizacji zadania, a także partnerstwo z samorządem gminy Chełm, który zaoferował wsparcie w wysokości jednej trzeciej wartości przedsięwzięcia oraz z Miastem Chełm – mówi starosta.

Prace przy budowie drogi mają się rozpocząć w przyszłym roku. Ich ukończenie powiat planuje na początek września. W planie jest nie tylko budowa drogi. Na remontowanym odcinku powstaną chodniki z kostki brukowej, zatoki postojowe i utwardzone nawierzchnie zjazdów.

Zostanie usprawniony system odwodnienia. Drogowcy zamierzają także umocnić i zabezpieczyć skarpy. W planach jest także przebudowa przepustu.

Aby nowa droga była maksymalnie bezpieczna dla pieszych i kierowców, pojawi się na niej profesjonalne oznakowanie poziome i pionowe.

– Ta część powiatu, przez którą przebiega droga jest bardzo rozbudowana, mieszkańcy okolicznych miejscowości przemieszczają się do Chełma do pracy, na zakupy. Przy drodze zlokalizowana jest też szkoła w Strupinie Dużym. Dlatego na kwestie bezpieczeństwa położyliśmy duży nacisk – tłumaczy starosta. – Pojawią się więc tam m.in. aktywne znaki drogowe na wysięgnikach oraz ogrodzenia segmentowe. (sad)

Kolejne \"schetynówki”

Pieniądze z "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” dostanie też powiat krasnostawski (na przebudowę drogi powiatowej Wola Żulińska-Kasjan) oraz gmina Krasnystaw (przebudowa drogi Siennica Nadolna-Wincentów) i gmina Chełm (remont i przebudowa dróg w miejscowościach Depułtycze Królewskie Kolonia, Uher, Nowe Depułtycze, Stare Depułtycze, Wojniaki).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ignacy
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ignacy
ignacy (4 listopada 2011 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i narzekam ale czy nie ma naprawdę gorszych dróg do naprawy? Tamta ulica jest w niezłym stanie, a przecież można wyremontować gorsze, lub zrobić nowe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!