wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Nowa droga od Pokrówki do Strupina już w przyszłym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 12:25
Autor: sad

Droga prowadząca z Pokrówki do Strupina zostanie gruntownie przebudowana już w przyszłym roku (Staro
Droga prowadząca z Pokrówki do Strupina zostanie gruntownie przebudowana już w przyszłym roku (Staro

Ponad 860 tys. zł dostanie powiat chełmski z "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”.

Powiat złożył wniosek na zadanie pn. "Bezpieczna, funkcjonalna, spójna i efektywna infrastruktura drogowa w powiecie chełmskim - przebudowa drogi powiatowej Nr 1838L” i znalazł się na piątym miejscu ogłoszonej właśnie listy rankingowej.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyliczono na ponad 2,8 mln zł. Co konkretnie powiat zamierza zrobić za te pieniądze?

– Przebudujemy około 4,5 km drogi powiatowej prowadzącej przez Pokrówkę, Strupin Łanowy i Strupin Duży. Droga ta łączy dwa ważne trakty komunikacyjne tj. drogę wojewódzką nr 843 biegnącą do Zamościa i drogę powiatową Nr 1839L Chełm-Wojsławice – wyjaśnia starosta chełmski Paweł Ciechan.

Umieszczenie wniosku powiatu chełmskiego na wysokim miejscu listy rankingowej i przyznanie mu 23,8 pkt. To duże osiagnięcie. – Niewątpliwie na dobrą ocenę naszego wyniku miały wpływ korzyści z realizacji zadania, a także partnerstwo z samorządem gminy Chełm, który zaoferował wsparcie w wysokości jednej trzeciej wartości przedsięwzięcia oraz z Miastem Chełm – mówi starosta.

Prace przy budowie drogi mają się rozpocząć w przyszłym roku. Ich ukończenie powiat planuje na początek września. W planie jest nie tylko budowa drogi. Na remontowanym odcinku powstaną chodniki z kostki brukowej, zatoki postojowe i utwardzone nawierzchnie zjazdów.

Zostanie usprawniony system odwodnienia. Drogowcy zamierzają także umocnić i zabezpieczyć skarpy. W planach jest także przebudowa przepustu.

Aby nowa droga była maksymalnie bezpieczna dla pieszych i kierowców, pojawi się na niej profesjonalne oznakowanie poziome i pionowe.

– Ta część powiatu, przez którą przebiega droga jest bardzo rozbudowana, mieszkańcy okolicznych miejscowości przemieszczają się do Chełma do pracy, na zakupy. Przy drodze zlokalizowana jest też szkoła w Strupinie Dużym. Dlatego na kwestie bezpieczeństwa położyliśmy duży nacisk – tłumaczy starosta. – Pojawią się więc tam m.in. aktywne znaki drogowe na wysięgnikach oraz ogrodzenia segmentowe. (sad)

Kolejne \"schetynówki”

Pieniądze z "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” dostanie też powiat krasnostawski (na przebudowę drogi powiatowej Wola Żulińska-Kasjan) oraz gmina Krasnystaw (przebudowa drogi Siennica Nadolna-Wincentów) i gmina Chełm (remont i przebudowa dróg w miejscowościach Depułtycze Królewskie Kolonia, Uher, Nowe Depułtycze, Stare Depułtycze, Wojniaki).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ignacy
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ignacy
ignacy (4 listopada 2011 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i narzekam ale czy nie ma naprawdę gorszych dróg do naprawy? Tamta ulica jest w niezłym stanie, a przecież można wyremontować gorsze, lub zrobić nowe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!