sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Chełm

Nowe kamery na ulicach

Dodano: 7 listopada 2001, 16:38
Autor: (aba)

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniach ulic w Chełmie zostaną zainstalowane dwie dodatkowe kamery. Zdaniem samorządu i policji monitoring pomaga utrzymać bezpieczeństwo i porządek w mieście.
W sumie mieszkańców i zmotoryzowanych podglądać będzie już siedem tego rodzaju urządzeń. Obraz obserwowany jest w komisariacie przy ul. Reformackiej i w razie konieczności umożliwia policji szybkie reagowanie. Wprawdzie nie wiadomo, ilu przestępców udało się zatrzymać dzięki monitorowaniu, ale ponoć sam fakt podglądania działa na nich deprymująco.
Jedna z nowych kamer zainstalowana będzie na skrzyżowaniu ulicy Jedność i Piłsudskiego. Umożliwi obserwację pobliskiego bazaru, okolic dworca PKP i Gmachu. Druga spoglądać będzie na deptak przy ul. Lwowskiej oraz zaplecza zlokalizowanych przy nich sklepów i lokali gastronomicznych oraz Reformacką i Pocztową. Kamery, wraz z dokumentacją, będą kosztować miasto 140 tys. zł.
W roku przyszłym przybędzie trzech kolejnych elektronicznych stróżów prawa. Ich oczy będą skierowane na pasaż handlowy przy ul. Szymanowskiego, ul. Zachodnią przy bazarze oraz ulicę Kolejową.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24