sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Nowe posterunki i komisariaty policji w woj. lubelskim. Rusza budowa jednego z nich

Dodano: 28 września 2017, 08:59

W środę odbyły się uroczystości związane z podpisaniem aktu erekcyjnego oraz wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym.

Obecna siedziba komisariatu mieści się przy ul. Parkowej w Rejowcu, gdzie służbę pełni 23 funkcjonariuszy. Użytkowany przez policjantów budynek to obiekt parterowy, który jest częścią kompleksu zajmowanego przez ośrodek wychowawczy. Chociaż obiekt jest w dobrym stanie technicznym, nie spełnia obowiązujących standardów funkcjonalnych i użytkowych. Można wymienić tu chociażby niewystarczającą ilość pomieszczeń, brak pomieszczeń socjalnych, czy dysponowanie tylko jednym miejscem garażowym. Wielkość działki nie pozwala też na rozbudowę obiektu.

Rozpoczęcie inwestycji było możliwe dzięki przychylności miasta Rejowiec Fabryczny, które przekazało działkę pod budowę komisariatu. 

W głównym budynku znajdować się będzie zespół pomieszczeń oficera dyżurnego, pomieszczenia dla zespołów patrolowych z szatniami, pokoje dzielnicowych i wydziału kryminalnego, sala odpraw, sekretariat i pokoje kierownictwa, a także poczekalnia. Policjanci będą mieli również do dyspozycji szatnie i natryski. Budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (pochylnia i sanitariat). Zapewnione będą także miejsca postojowe dla interesantów. W drugim budynku: garażowo-gospodarczym przewidziano oprócz stanowisk garażowych kotłownię i magazyny.

Na początku sierpnia działka została przekazana wykonawcy. Obecnie trwają tam roboty ziemne. Zakończenie budowy i oddanie do użytku przewidziano na 2019 rok.

Nowe posterunki i komisariaty

W tym roku lubelska policja odtworzyła już trzy posterunki: w Suścu, Fajsławicach i Ulhówku. Stało się to dzięki wsparciu samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji. Do końca tego roku planowane jest jeszcze otwarcie trzech kolejnych posterunków: w Michowie, Jastkowie i Woli Uhruskiej. Rozpoczęła się także budowa komisariatów w Wisznicach, Annopolu i Kocku oraz posterunku w Siedliszczu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 września 2017 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Główny reformator - likwidator posterunków i komisariatów z ramienia partii uprzednio usiłującej rządzić (czytaj rozsprzedać, zdemontować i ograbić ze wszystkiego) pobiera dziś sowitą generalską emeryturkę i dorabia do tegoż świadczenia "doradzając" władzom Lublina w sprawach bezpieczeństwa. Teraz siedzi, i patrzy jak jak partia małego frustrata (czytaj partia galopującej propagandy) odbudowuje jego DZIAŁO, oj, przepraszam, dzieło zniszczenia. Dziękuję za wypowiedź.
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pierw likwidowały a teraz będą odbudowywać, ja pieprzę,
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pisowskie państwo policyjne
Rozwiń
Robak88
Robak88 (28 września 2017 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Narodzie. Komisariat 23-osobowy to jednostka WIDMO. Można to prosto wyliczyć (etaty): 1-Komendant, 5-dyzyrnych, 2-kierowników zespołów (prewencja+kryminalny), 4-dzielnicowych, 6-policjantów i 5-kryminalnych - i to wszystko. Jak to podzielić na zmiany i uwzględnic dni wolne (sobota-niedziela, święta i urlopy) = TO wychodzi = ?. I kto tu kogo oszukuje ?
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2017 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A z Garbowa dalej trzeba będzie jeździć ponad 20 kilometrów do Niemiec żeby cokolwiek załatwić. Śmiech przez łzy co się w tej gminie robi, a raczej ile się nie robi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!