niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Nowe rondo nie powstanie na czas. "Nie obyło się bez niespodzianek"

Dodano: 28 sierpnia 2017, 17:45

Nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Obłońskiej i Zielnej w Chełmie miało być gotowe do 9 września. Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Drogowe terminu jednak nie dotrzyma.

– Inwestycja była starannie przygotowana, ale nie obyło się bez niespodzianek – przyznaje Sebastian Łukowiec, prezes chełmskiego MPRD. – Prace opóźniła przede wszystkim przebudowa podziemnej sieci elektrycznej. Okazało się, że przedstawiona nam przez energetyków dokumentacja nie odzwierciedlała stanu faktycznego. Ponadto okazało się, że teren pod rondem jest grząski. Wiązało się to z wymianą gruntu. Tak, aby norma jego zagęszczenia była odpowiednia.

Niespodziewanie Polskie Składy Budowlane Mrówka, które po sąsiedzku budują swój sklep, wystąpiły o przyłącze gazowe. Wykonanie przyłącza również wstrzymało prace na rondzie.

– Mam nadzieję, że Zarząd Dróg Miejskich uwzględni wszystkie te niespodziewane i niezależne od nas utrudnienia – mówi Łukowiec. – W przeciwnym razie przyjdzie nam zapłacić kary umowne z tytułu nie dotrzymania terminu zakończenia budowy.

Łukowiec zapewnia, że prace posuwają się naprzód i już niedługo osiągną etap finalny. Drogowcy kończą już budowę tarczy ronda, instalują ostatnie krawężniki i kontynuują prace brukarskie. Na nowej ulicy pozostało już tylko wylać asfaltowe nawierzchnie. Niedługo asfalt pojawi się także na modernizowanej ul. Zielnej i na samym rondzie.

– Mieliśmy nadzieje przyspieszyć prace zatrudniając podwykonawców i nowych pracowników – tłumaczy prezes MPRD. – Po naszym ogłoszeniu zgłosiły się dwie osoby, które jednak nie spełniały warunków zatrudnienia. A jeśli chodzi o potencjalnych podwykonawców, to ci też mają pełne ręce roboty i, podobne jak my, kłopoty z ludźmi.

Łukowiec wydłużył czas pracy pracownikom swojego przedsiębiorstwa do 10 godzin. Na prowadzenie prac w soboty się nie zdecydował. Uznał, że dodatkowo obarczonym pracą robotnikom należy się odpoczynek.

Czytaj więcej o: Chełm drogi rondo PSB Mrówka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 września 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy jest planowane oddanie ronda ? Ktoś wie .
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2017 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sienkiewicza Sienkiewicza. to tragedia chodniki jezdnia to tragedia wstyd pani Agato
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2017 o 02:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Chełmie budują ronda, a w Rybniku zaczynają zamieniać ronda na skrzyżowania z lampami. No i kiedy zaczną budować mieszkania+?
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba nadać rondu imię Kaczyńskich albo katastrofy smoleńskiej to od razu robota szybciej by poszła.
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kpina jakaś...Pół roku jedno małe rondo robią...A ludzi do pracy nie możecie znaleźć bo już nawet w Chełmie nikt nie będzie pracował za 1500 zł !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!