piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Nowi uczniowie mile widziani

Dodano: 25 sierpnia 2008, 19:06
Autor: Monika Mojsym

Do rozpoczęcia roku szkolnego został zaledwie tydzień, ale ciągle można się jeszcze zapisywać do szkół policealnych.

Żeby się w nich uczyć, nie trzeba mieć zdanej matury.

Centrum Nauki i Biznesu "Żak” prowadzi jeszcze rekrutację na kierunki: usługi kosmetyczne, usługi fryzjerskie, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz fizjoterapia. Ukończenie każdego z nich gwarantuje zdobycie tytułu technika. Za naukę, niestety, trzeba zapłacić, ale chętni, którzy zdecydują się na dwie specjalności za czesne drugiego kierunku zapłacą 30 procent mniej.

- Jeśli ktoś jest zainteresowany bezpłatną nauką może wybrać kierunek administracja - zachęca Magdalena Nowosad, sekretarz szkoły. - Mamy też propozycję dla osób, które interesują się sportami walki. Ucząc się u nas, można zdobyć tytuł instruktora samoobrony.

Jedną z osób, która jest zainteresowana nauką w szkole policealnej jest Michał Kwiatkowski. - Przez całe wakacje pracowałem za granicą i nie miałem czasu pomyśleć o wyborze szkoły. Teraz jest ostatnia chwila, żeby coś znaleźć - mówi Michał. - Zależy mi, żeby się gdzieś załapać, bo nie bardzo uśmiecha mi się iść do wojska. Jaki wybiorę kierunek? Ratownik medyczny, to zawód z przyszłością, więc może się skuszę, tylko nie wiem, czy zdążę złożyć papiery.

Michał ma szczęście, bo Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie może przyjąć jeszcze kilka osób. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo rekrutacja trwa tylko do końca tygodnia. Najwięcej miejsc jest jeszcze na kierunkach kształcących dietetyków i asystentki stomatologiczne.

- Ale czekamy też na te osoby, które chciałyby zostać ratownikiem medycznym czy kosmetyczką - mówi dr Krystyna Szpak-Lipińska, dyrektor szkoły. - Nauka w szkole jest bezpłatna, a uczniowie spoza Chełma mogą zamieszkać w naszym internacie.

Nie każdy może jednak zostać słuchaczem MSZ. Jednym z warunków przyjęcia jest dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy.
Do końca tygodnia można się zapisać również do Szkoły Policealnej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie. Chętni mogą uczyć się informatyki i obsługi turystycznej w trybie stacjonarnym. Zaocznie: administracji i rachunkowości. Bez względu na to, co wybiorą uczyć się będą za darmo.

Najdłużej, bo do połowy września, zapisy prowadzi filia Towarzystwa Edukacji Bankowej w Chełmie. Do wyboru są jeszcze cztery kierunki. Po dwóch latach nauki można zdobyć tytuł technika usług kosmetycznych, technika usług farmaceutycznych, a także technika informatyki oraz technika administracji i prawa Unii Europejskiej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!