sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Nowi uczniowie mile widziani

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2008, 19:06
Autor: Monika Mojsym

Do rozpoczęcia roku szkolnego został zaledwie tydzień, ale ciągle można się jeszcze zapisywać do szkół policealnych.

Żeby się w nich uczyć, nie trzeba mieć zdanej matury.

Centrum Nauki i Biznesu "Żak” prowadzi jeszcze rekrutację na kierunki: usługi kosmetyczne, usługi fryzjerskie, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz fizjoterapia. Ukończenie każdego z nich gwarantuje zdobycie tytułu technika. Za naukę, niestety, trzeba zapłacić, ale chętni, którzy zdecydują się na dwie specjalności za czesne drugiego kierunku zapłacą 30 procent mniej.

- Jeśli ktoś jest zainteresowany bezpłatną nauką może wybrać kierunek administracja - zachęca Magdalena Nowosad, sekretarz szkoły. - Mamy też propozycję dla osób, które interesują się sportami walki. Ucząc się u nas, można zdobyć tytuł instruktora samoobrony.

Jedną z osób, która jest zainteresowana nauką w szkole policealnej jest Michał Kwiatkowski. - Przez całe wakacje pracowałem za granicą i nie miałem czasu pomyśleć o wyborze szkoły. Teraz jest ostatnia chwila, żeby coś znaleźć - mówi Michał. - Zależy mi, żeby się gdzieś załapać, bo nie bardzo uśmiecha mi się iść do wojska. Jaki wybiorę kierunek? Ratownik medyczny, to zawód z przyszłością, więc może się skuszę, tylko nie wiem, czy zdążę złożyć papiery.

Michał ma szczęście, bo Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie może przyjąć jeszcze kilka osób. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo rekrutacja trwa tylko do końca tygodnia. Najwięcej miejsc jest jeszcze na kierunkach kształcących dietetyków i asystentki stomatologiczne.

- Ale czekamy też na te osoby, które chciałyby zostać ratownikiem medycznym czy kosmetyczką - mówi dr Krystyna Szpak-Lipińska, dyrektor szkoły. - Nauka w szkole jest bezpłatna, a uczniowie spoza Chełma mogą zamieszkać w naszym internacie.

Nie każdy może jednak zostać słuchaczem MSZ. Jednym z warunków przyjęcia jest dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy.
Do końca tygodnia można się zapisać również do Szkoły Policealnej w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie. Chętni mogą uczyć się informatyki i obsługi turystycznej w trybie stacjonarnym. Zaocznie: administracji i rachunkowości. Bez względu na to, co wybiorą uczyć się będą za darmo.

Najdłużej, bo do połowy września, zapisy prowadzi filia Towarzystwa Edukacji Bankowej w Chełmie. Do wyboru są jeszcze cztery kierunki. Po dwóch latach nauki można zdobyć tytuł technika usług kosmetycznych, technika usług farmaceutycznych, a także technika informatyki oraz technika administracji i prawa Unii Europejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!