niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Nowiny: Pracownicy DPS gotowi do strajku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2008, 19:14

Pracownicy DPS w Nowinach domagają się podwyżek. Chcą zarabiać o 600 zł więcej.

Starosta proponuje 100 zł i zaznacza: na więcej powiatu nie stać. Podwyżka będzie większa, jeśli dołoży się do niej wojewoda.

Paradoksalnie podczas wczorajszego spotkania mediacyjnego nie było mowy o żadnych kwotach. Nic więc dziwnego, że związkowcy uważają, że spotkanie nic nie wniosło.

- Nie usłyszeliśmy żadnych konkretów - mówi Barbara Pietruk, przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ "Solidarność” przy DPS w Nowinach. - Co teraz? Mamy otwartą drogę do dalszego protestu. Jeszcze w tym tygodniu podejmiemy decyzję, co do dalszych kroków. Na pewno zorganizujemy kolejną pikietę.

Strony, przedstawiciele związków zawodowych i dyrekcji DPS, spotkały się z mediatorem w chełmskim urzędzie miasta. W roli mediatora wystąpiła Danuta Cichowicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM. Niestety, ku niezadowoleniu związkowców, Andrzej Garbacz, pełniący obowiązki dyrektor DPS stwierdził, że obecnie podwyżka wynagrodzeń nie jest możliwa. Nie mógł też zagwarantować wzrostu płac w przyszłości.

- Nie dziwię się, że nie chciał nic obiecywać - mówi Cichowicz. - Choć wiem, że starostwo podjęło pewne kroki, zmierzające do wypłaty podwyżek, to dyrektor tych pieniędzy jeszcze nie ma. Trudno w tej sytuacji składać konkretne deklaracje.

Zdaniem mediatora, spotkanie nie było jednak czasem straconym. - Choć nie przyniosło rozstrzygnięcia, to strony zadeklarowały gotowość powrotu do rozmów w każdym czasie, o ile pojawi się możliwość realizacji postulatów - dodaje Cichowicz.

Protestujący domagają się 600 zł podwyżki. Czy mogą tyle dostać? Raczej nic na to nie wskazuje. - Udało nam się, co prawda, wygenerować pewną kwotę, ale jest ona mniejsza od tej, jaką chcieliby dostać pracownicy - mówi Kazimierz Stocki, chełmski starosta.

Chodzi o około 110 zł na osobę. Starosta ma nadzieję, że przynajmniej drugie tyle dołoży wojewoda. Tak było w przypadku innych powiatów. - Wysłaliśmy już pismo w tej sprawie do wojewody. Lada dzień spodziewamy się odpowiedzi - mówi starosta.

Stocki dodaje, że podwyżka nie rozwiąże problemu. Jego zdaniem, przede wszystkim sprawi, że wzrosną koszty utrzymania podopiecznych w DPS. - A już teraz nie jesteśmy konkurencyjni. Jeśli tak dalej pójdzie, może się okazać, że nie ma pensjonariuszy, a co za tym idzie nie ma pracy dla pracowników DPS - mówi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
młody wyborca
~chełmianin~
anna
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

młody wyborca
młody wyborca (6 czerwca 2008 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Starosta mówi że koszty DPS są niekonkurencyjne chyba nie czyta porównań z innymi domami pomocy koszt na jedną osobę jest jeden z najmniejszych ktoś tu kłamie i niech wytłumaczy mi dlaczego jest kolejka do dostania się do DPS w Nowinach.Może starosta chce się pozbyć starszych schorowanych ludzi -gdzie ich umieści w Kamenie czy w szpitalu(społeczeństwo się starzeje -starosta też poczekamy)
Rozwiń
~chełmianin~
~chełmianin~ (6 czerwca 2008 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Starosta nie ma pieniędzy później okazuje się ze trochę ma jego mediator nic o tym nie wie jego wice o tym nic nie może mówić
to jakiś totalny bałagan -ktoś -jakaś porządna kontrola z zewnątrz powinna się finansom starosty dobrze przyjrzeć .Może prokuratura będzie dobrą instytucją do tego, kto wie czas pokaże.
Rozwiń
anna
anna (5 czerwca 2008 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
]Pan starosta najlepiej jak by sie zamienił na pobory tych pracowników DPS-u w Nowinach i spróbował żyć i utrzymac rodzine.A on to do rządzenia sie nie nadaje -taki cienias jak i jego koledzy z PSL a właściwie jego grupa co rządzi nieudolnie a może kupcie sobie kozy i popaście? Co wy na to może sie tam sprawdzicie na zielonej łące heheh
Radni powiatowi pogońcie to towarzystwo a stocki niech swoje sprawy sądowe dokończy i przed każdą rozprawą w sądzie nie udaje chorego i niech sie nie kładzie do szpitala bo tam blokuje miejsce za które wszyscy płacimy moze sąd bardziej by sie przypatrzył jego chorobie??????????
a trawa naprawde już zielona jak jego Zsl-owcy same nieudaczniki przy korycie
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (5 czerwca 2008 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech Pan Starosta nie mówi głupot tylko sie weźmie do roboty i tak zapuścił ten powiat, że nie długo wozy drabiniaste będą jeździły po drogach bo tylko tym się da przejechać, chłopcy nie mają pojęcia o kierowaniu samorządem, żadnych inwestycji dziury w drogach i żyłowanie kadry w DPS. to tylko potrafią. Ta sama ekipa rządzi już tyle lat i nic się nie nauczyli. Czas pogonić to towaryzstwo chłopków roztropków z PSL.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!