niedziela, 25 marca 2018 r.

Chełm

Nowocześnie w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2011, 17:46

Obecnie dyżurni muszą przez radiostację kontaktować się z poszczególnymi patrolami (KMP w Chełmie)
Obecnie dyżurni muszą przez radiostację kontaktować się z poszczególnymi patrolami (KMP w Chełmie)

Do końca roku ma zacząć działać system wspomagania dowodzenia. To pozwoli na szybsze kierowanie patroli na miejsce zdarzenia.

– Obecnie, jeśli chcemy wysłać patrol na interwencję, musimy przez radiostację wywołać funkcjonariuszy. Dopiero gdy dowiemy się, który z nich jest najbliżej miejsca zdarzenia, jest tam kierowany – wyjaśnia Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dyżurni muszą kontaktować się z poszczególnymi patrolami i to zabiera im sporo czasu. Dlatego część parteru w budynku komendy została wyremontowana. – Tam przenieśliśmy stanowisko kierowania. Jednym z urządzeń, które zostaną tam w przyszłości zainstalowane, będzie system wspomagania dowodzenia – dodaje Ewa Czyż.

Co zmieni się dzięki temu w pracy policjantów? – Instalacja tych urządzeń pozwoli na bardziej skuteczne zarządzanie siłami policyjnymi – wyjaśnia rzecznik.

Obecnie policjanci, którzy będą obsługiwać system, przechodzą szkolenia. – Województwo lubelskie jest pierwszym w Polsce, które wprowadza takie rozwiązanie – zaznacza Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Pokój przeznaczony na stanowisko kierowania to nie jedyne zmiany w komendzie. – Tuż przy pomieszczeniach dla służby dyżurnej znajduje się monitoring wizyjny miasta nadzorowany przez pracowników komendy. Wszystkie drzwi mają zamki elektromagnetyczne otwierane na kartę, nikt obcy nie ma szans wejść na teren komendy – tłumaczy Ewa Czyż.

Interesanci muszą najpierw przedstawić swoją sprawę w recepcji, po czym są kierowani do odpowiedniego policjanta, lub do dyżurnego. Na miejscu jest także pracownik, który nadzoruje monitoring.

Wyremontowano też pokój przyjęć interesantów, pokój przesłuchań, toaletę i poczekalnię. – Teraz mamy o wiele wyższy standard pracy, nie da się go porównać do poprzedniego stanu – ocenia rzecznik chełmskiej policji. Remont kosztował 280 tysięcy zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rydzio
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rydzio
rydzio (22 lipca 2011 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z okazji 67 rocznicy wyzwolenia kraju wszystkim milicjantom składam najlepsze życzenia !
Chełm miasto PKWN -u.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!