piątek, 26 maja 2017 r.

Chełm

Nowy rok w chełmskich szkołach

Dodano: 2 września 2001, 17:53
Autor: (ja)

W rozpoczynającym się dzisiaj roku szkolnym w chełmskich przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach będzie ponad 21,2 tys. uczniów. Będzie ich znacznie mniej niż przed rokiem, a to oznacza także uszczuplenie kadry nauczycielskiej.

W minionym roku do miejskich przedszkoli uczęszczało 1846 dzieci, w tym rodzice zapisali do nich zaledwie 1500. W szkołach podstawowych było ponad 5 tys. uczniów, teraz jest ich 4834. Ubyło uczniów w zespołach szkół zawodowych i liceach, przybyło natomiast w gimnazjach, gdzie doszła kolejna klasa.

- W związku z tym, że jest mniej uczniów będzie też mniej nauczycieli. Liczba etatów nauczycielskich zmniejszy się o ok. 60 Muszę jednak podkreślić, że dzięki koordynacji ruchu kadrowego ani jeden nauczyciel mianowany nie zostanie zwolniony - wyjaśnia Mieczysława Sołtys, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Chełmie.

Dla uczniów repetujących pierwszy rok nauki w liceum, utworzono klasy w Zespole Szkół Budowlanych oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO. W tym roku nie będzie już SP nr 6. W budynku SP nr 1 dzisiaj inauguruje działalność Zespół Szkół nr 3 z oddziałami integracyjnymi. Dyrektorem zespołu jest Grażyna Cetera. Nowym dyrektorem III LO został Tadeusz Kupracz. Konieczne będzie także przeprowadzenie konkursu na dyrektora w I LO, gdyż Marian Różański otrzymał nominację na kanclerza Publicznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24