poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Obaj czują się wygrani

  Edytuj ten wpis

Antoni Kobielas, kierownik renomowanego Pensjonatu Bankowy w Okunince nad Jeziorem Białym ma powody do satysfakcji.

Oskarżony przez Andrzeja Klaudela, prezesa chełmskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, że nie wyznaczył kąpieliska dla osób nie umiejących pływać i nie zatrudnił ratownika został uniewinniony przez sądy dwóch instancji.
Włodawska prokuratura podzieliła opinię Klaudela, że gospodarze pensjonatu nie zatrudniając w sezonie 2006 r. ratownika mieli narazić nieustaloną liczbę osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
- Pensjonat Bankowy, a personalnie ja, jako jego kierownik nie narażałem swoich gości na żadne niebezpieczeństwo - mówi Kobielas. - Wczasowiczom wskazałem dwa bezpieczne kąpieliska, z których mogli korzystać. Teraz rozważam wystąpienie na drogę sądową z pozwem przeciwko Andrzejowi Klaudelowi o naruszenie moich dóbr osobistych i znakomitej dotąd reputacji pensjonatu.
Kobielas i kierowany przez niego Pensjonat Bankowy wyszli z sądów całkowicie oczyszczeni. Mało tego, sądowym postanowieniem Skarb Państwa musiał zrekompensować pensjonatowi poniesione w czasie postępowania wydatki związane z opłacaniem adwokata.
Klaudel uważa jednak, że w tej sprawie do pewnego stopnia i on wygrał. - Najważniejsze, że pan Kobielas jednak został postawiony przed sądem - mówi. - To był wyraźny sygnał dla wszystkich właścicieli ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym, czym grozi zaniedbywanie obowiązków. I dodaje. - Mnie wcale nie zależało na tym, aby właściciel pensjonatu został ukarany - mówi Klaudel. - Chodziło o to, by sąd orzekł, moim zdaniem ewidentną jego winę, po czym odstąpił od wymierzenia kary.
Mimo wszystko nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. - W tym roku Kobielas, jako jeden z pierwszych, wystąpił do chełmskiego WOPR o ratownika. Zapewnił mu nocleg, wyżywienie oraz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1,5 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!