sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Obrzuceni błotem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2007, 18:01

Włodawska prokuratura zajmuje się sprawą pomawiania i znieważania pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie.

Nieznany nadawca od wielu miesięcy umieszcza na włodawskich portalach obraźliwe komentarze. Ciągle pozostaje bezkarny.

Na ustalenia prokuratury z niecierpliwością czeka Elżbieta Szymańska, dyrektor włodawskiego PCPR. Przyznaje, że wobec pojawiających się w Internecie obelg, jest bezsilna. - To bezzasadne zarzuty. Ten człowiek kieruje je pod adresem naszych pracowników, którzy sumiennie i rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków - mówi Szymańska. - Problem w tym, że te krzywdzące oskarżenia nie tylko godzą w ich dobra osobiste, ale też szkodzą wizerunkowi PCPR.
Treść wszystkich komentarzy dotyczy sprawy ustanowienia rodziny zastępczej przez mieszkankę Suszna. Zdaniem autora wpisów, związanych jest z nią wiele nieprawidłowości. Komu zależy na uprzykrzaniu życia pracownikom PCPR?
- Bez dowodów trudno wskazywać osobę - zastrzega Szymańska. - Natomiast wiadomo, że autorem oszczerstw o podobnej treści był dotychczas ojciec dzieci, które trafiły do tej rodziny. Nie mógł się pogodzić z decyzją sądu, ograniczającą mu władzę rodzicielską i od 2002 roku zajmował się pisaniem skarg. O rzekomo popełnionych nadużyciach i przestępstwach informował prokuraturę, sąd, wojewodę, starostę i wiele innych instytucji. Ale żadne z prowadzonych postępowań i kontroli nie potwierdziły zarzutów.
O tym, że na włodawskich serwisach internetowych pojawiają się obraźliwe komentarze, PCPR zawiadomiło Prokuraturę Rejonową w maju ubiegłego roku. Prokurator umorzył sprawę po stwierdzeniu "braku znamion przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego i braku interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu”. PCPR odwołało się do Prokuratury Okręgowej, która uchyliła to postanowienie. Włodawscy prokuratorzy ponownie zajęli się sprawą.
- Postępowanie jest w toku - mówi Bogusław Lechocki, zastępca prokuratora rejonowego we Włodawie. - Śledztwo prowadzone jest w sprawie znieważenia pracowników PCPR we Włodawie i pracowników zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Na tym etapie mogę powiedzieć jedynie, że zmierzamy do ustalenia sprawcy bądź sprawców tego przestępstwa.
W chwili, gdy to się stanie, odetchną z ulgą też internauci korzystający z włodawskich serwisów. Z treści ich wpisów wynika jasno, że mają
dość autora obraźliwych komentarzy, który nie dość, że pisze ich bardzo dużo, to jeszcze umieszcza je pod tekstami, które w żaden sposób nie dotyczą ani rodziny zastępczej z Suszna, ani PCPR. - Takie obraźliwe, w dodatku anonimowe, komentarze staramy się usuwać - mówi Jarosław Bareja, redaktor naczelny serwisu Elbi.pl. - Jest to jednak trudne, jeśli autor wykazuje się tak dużym uporem, jak w tym przypadku. Wtedy najłatwiej jest wyłączyć wszystkie komentarze. I tak też pod niektórymi tekstami robimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!