Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 lutego 2018 r.
8:16

Oddział uratowany, a mieli wypisać pacjentów. Dyrektor dogadał się z lekarzami

9 10 A A
Mama Przemka Skołyszewskiego bała się, że jeśli leczenie się przedłuży, to chłopiec zostanie przewieziony do innego szpitala. Mały Przemek trafił na oddział na dzień przez planowanym zawieszeniem oddziału
Mama Przemka Skołyszewskiego bała się, że jeśli leczenie się przedłuży, to chłopiec zostanie przewieziony do innego szpitala. Mały Przemek trafił na oddział na dzień przez planowanym zawieszeniem oddziału

Oddział pediatrii chełmskiego szpitala nie zostanie zamknięty. Dyrektor placówki dogadał się z lekarzami. Zatrudnił też kolejnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oddział dziecięcy miał być zawieszony od 10 do 28 lutego po tym, jak dwie doświadczone lekarki nie podpisały klauzul opt-aut (pozwalają lekarzom na pracę powyżej ustawowych 48 godzin tygodniowo).
W tej sytuacji szpital nie mógł ułożyć dyżurów. Wszyscy mali pacjenci mieli zostać wypisani do domów, bądź przewiezieni do placówek w Krasnymstawie, Włodawie i w Lublinie. Poza nagłymi przypadkami zagrożenia życia chełmski szpital miał dzieci nie przyjmować. Tak się jednak nie stanie.

– We wtorek jedna z emerytowanych lekarek, która wypowiedziała klauzulę opt-out zadeklarowała, że jednak pomoże zespołowi – mówi Piotr Zalewski, kierownik Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. – Ponadto w kwietniu zostanie zatrudniona dodatkowa osoba. To doświadczona lekarka, która już u nas dyżurowała. W innej placówce kończy właśnie specjalizację z neonatologii, a u nas rozpocznie z pediatrii.

Kier. Zalewski jest przekonany, że w takim składzie kadrowym chełmskiej pediatrii uda się przetrwać do wiosny. Mocno liczy też na to, że lekarka planów nie zmieni i rzeczywiście w kwietniu zacznie pracować w chełmskim szpitalu.

– Poza tym w styczniu udało mi się przyjąć na Oddział Dziecięcy jedną specjalistkę – dodaje Arnold Król, zastępca dyrektora szpitala do spraw medycznych. – Chcemy też zwiększyć na naszej pediatrii liczbę miejsc specjalizacyjnych z dwóch do sześciu. W ten sposób zabiegamy o kolejnych specjalistów.
Arnold Król nie ukrywa, że rozmowy z lekarzami były trudne. Podkreśla też z jak wielką ulgą i satysfakcją przyjął fakt, że sytuację udało się rozwiązać.

Wczoraj na Oddziale Dziecięcym zajętych było dziewięć z 25 łóżek. Po 2 lutego na oddział przyjęto dziewięcioro dzieci. Tylko dwoje skierowano do szpitala w Krasnymstawie, w tym znalezioną na ulicy nastolatkę w stanie upojenia alkoholowego.

Po południu marszałek województwa zwołał w tej sprawie konferencję prasową. – Pacjentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo, są normalnie przyjmowani na oddział – zapewnia Sławomir Sosnowski.

A dyrektor Arnold Król dodaje: – Na razie nie mamy problemów z dyżurami. Chcemy jednak wzmocnić kadrę, bo wielu lekarzy za chwilę odejdzie na emerytury. Dotyczy to m.in. internistów, neonatologów, anestezjologów. (KP)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pole / 11 lutego 2018 o 10:08
Dokładnie - co najmniej dwu krotnie (2x) zbyt mało miejsc specyjnych do potrzeb mieszkańców naszego pięknego regionu. Powinnniśmy przestać kształcić politologów/socjologów/historyków/filizofów a na te miejsca przyjmować ludzi na medycynę. Może dopiero za 10-15 lat byśmy odczuli poprawę!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:42
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplikacji. Tworzy się mit ciężkich studiów medycznych. A ile procent odpada po każdym semestrze? U mnie na 3 roku odpadła jedna osoba na 16 osób. Ale ja kończyłem "zwykłą" politechnikę. Też było kiedyś parę uczelni na Polskę. A teraz setkami wychodzą inżynierowie z PWSZ w Chełmie, gdzie od dziesięcioleci nie powstała nowa fabryka. Dajcie uczelnię medyczną do chełma, a za 6 lat będziemy słyszeć o bezrobotnych lekarzach. I będą wreszcie latać do Kanady, chociaż bardziej realnie brzmi Holandia, Wlk. Brytania, Norwegia i Islandia. Spotkają tam już polskich emerytowanych inżynierów. See you later ;)
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplika... rozwiń
Avatar
bez emocji... / 7 lutego 2018 o 19:58
....obecna sytuacja w służbie zdrowia jest nie tylko fatalna, ale wręcz katastrofalna. Na jak długo wystarczy sil i samozaparcia wiekowym i emerytowanym lekarzom? Dwóch synów mojej sąsiadki (także lekarki) po ukończeniu ciężkich studiów medycznych przeszło staż w 4PSK, a obecnie pracują już na bardzo dogodnych warunkach w Kanadzie, gdzie i ona (sąsiadka) ma zamiar wyemigrować wkrótce. Ci młodzi mężczyźni nie tylko pilnie studiowali, ale tez z determinacją uczyli się języków. Obecnie wolni od stresów i potrzeby walki o każdą godzinę poświęconą szpitalowi!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:42
Pogonić tego nieudacznika kierownika i będzie Oddział Pediatryczny funkcjonował normalnie.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:43
Lekarze nigdzie nie wyjadą. Jest ich mało, bo sekta lekarska nie pozwoli na przesycenie rynku jak informatykami i anglistami.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:08
emerytowana lekarka będzie leczyć, litości, uciekajmy z dziećmi
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 12:43
Ani słowa o tym, kto zostanie dyrektorem? Marszałek wczoraj w Panoramie Lubelskiej powiedział to dosyć wyraźnie :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:15
Kuźwa a gdzie młodzi lekarze? Nie ksztalci się? Wyjechali? I PO bylo dobre i PIS dobry. Normalny człowiek w tym kraju nigdy nie bedzie miał dobrze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:44
i dyrektor nagle tak sam z siebie dogadal sie z lekarzami? niesamowite.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:18
Brawo panie marszalku brawo dyrektorze. Dziekujemy.
Avatar
pole / 11 lutego 2018 o 10:08
Dokładnie - co najmniej dwu krotnie (2x) zbyt mało miejsc specyjnych do potrzeb mieszkańców naszego pięknego regionu. Powinnniśmy przestać kształcić politologów/socjologów/historyków/filizofów a na te miejsca przyjmować ludzi na medycynę. Może dopiero za 10-15 lat byśmy odczuli poprawę!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:42
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplikacji. Tworzy się mit ciężkich studiów medycznych. A ile procent odpada po każdym semestrze? U mnie na 3 roku odpadła jedna osoba na 16 osób. Ale ja kończyłem "zwykłą" politechnikę. Też było kiedyś parę uczelni na Polskę. A teraz setkami wychodzą inżynierowie z PWSZ w Chełmie, gdzie od dziesięcioleci nie powstała nowa fabryka. Dajcie uczelnię medyczną do chełma, a za 6 lat będziemy słyszeć o bezrobotnych lekarzach. I będą wreszcie latać do Kanady, chociaż bardziej realnie brzmi Holandia, Wlk. Brytania, Norwegia i Islandia. Spotkają tam już polskich emerytowanych inżynierów. See you later ;)
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplika... rozwiń
Avatar
bez emocji... / 7 lutego 2018 o 19:58
....obecna sytuacja w służbie zdrowia jest nie tylko fatalna, ale wręcz katastrofalna. Na jak długo wystarczy sil i samozaparcia wiekowym i emerytowanym lekarzom? Dwóch synów mojej sąsiadki (także lekarki) po ukończeniu ciężkich studiów medycznych przeszło staż w 4PSK, a obecnie pracują już na bardzo dogodnych warunkach w Kanadzie, gdzie i ona (sąsiadka) ma zamiar wyemigrować wkrótce. Ci młodzi mężczyźni nie tylko pilnie studiowali, ale tez z determinacją uczyli się języków. Obecnie wolni od stresów i potrzeby walki o każdą godzinę poświęconą szpitalowi!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:42
Pogonić tego nieudacznika kierownika i będzie Oddział Pediatryczny funkcjonował normalnie.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:43
Lekarze nigdzie nie wyjadą. Jest ich mało, bo sekta lekarska nie pozwoli na przesycenie rynku jak informatykami i anglistami.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:08
emerytowana lekarka będzie leczyć, litości, uciekajmy z dziećmi
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 12:43
Ani słowa o tym, kto zostanie dyrektorem? Marszałek wczoraj w Panoramie Lubelskiej powiedział to dosyć wyraźnie :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:15
Kuźwa a gdzie młodzi lekarze? Nie ksztalci się? Wyjechali? I PO bylo dobre i PIS dobry. Normalny człowiek w tym kraju nigdy nie bedzie miał dobrze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:44
i dyrektor nagle tak sam z siebie dogadal sie z lekarzami? niesamowite.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:18
Brawo panie marszalku brawo dyrektorze. Dziekujemy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 33 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 210 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 127 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?