środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Oferta zajęć pozalekcyjnych w Chełmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2011, 20:45

Magda, Albert, Martyna i Michał chętnie chodzą na dodatkowe zajęcia. Gdyby mogli, wybraliby ich jesz
Magda, Albert, Martyna i Michał chętnie chodzą na dodatkowe zajęcia. Gdyby mogli, wybraliby ich jesz

Szkoła rozpoczęła się na dobre, ale dzieci nie muszą rezygnować z rozwijania swoich zainteresowań. W Chełmie jest wiele ofert, które pozwolą im na realizację marzeń i poznawanie świata. Warto skorzystać.

Wrzesień to czas zapisów na dodatkowe zajęcia. Do wyboru są nie tylko języki obce i zajęcia sportowe, ale i mnóstwo programów artystycznych. W nich właśnie specjalizują się Chełmski Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury.

MDK oferuje nie tylko warsztaty taneczne, teatralne i wokalne, ale także zajęcia z logopedii artystycznej czy modelarstwa. Ponadto można spróbować swoich sił w dziennikarstwie np. w internetowej "Gazeta Przystanek” czy "Radiu 41”.

Uczestnicy zajęć w MDK mogą też poznawać świat na zajęciach turystyczno-krajoznawczych. – W zeszłym roku moja córka chodziła na tańce – mówi pani Alicja Sekiel. – Teraz Kasia zastanawia się, co wybrać. Bardzo chętnie ją zapiszę na dodatkowe zajęcia, bo to rozwija dziecko i pożytecznie zajmuje mu czas.

ChDK też kieruje szeroką ofertę zajęć do dzieci i młodzieży. Instruktorzy zachęcają do udziału w zajęciach teatralnych, tanecznych i plastycznych. – Ja chodzę na taniec towarzyski do ChDK – mówi Michał Kowalczuk, uczeń klasy IV w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie. – Najlepiej czuję się w tańcach standardowych, podoba mi się tango argentyńskie.

Podobnie jak Michał, także Martyna Wójcik, uczennica klasy VI tej samej placówki, wybrała tańce.
– Chodzę na taniec współczesny – mówi Martyna. – Najbardziej lubię jazz. Na tańcach są miłe koleżanki. Kiedyś jak się rozciągałyśmy, do sali wszedł nam przez okno kot. Troszkę z nami posiedział i wyszedł tą samą drogą.

Nie tylko domy kultury zapraszają dzieci i młodzież na dodatkowe zajęcia.

– Ja chodzę także na basen – mówi Michał. – W drużynie Lidera startuję w zawodach. Pływam kilka godzin w tygodniu, nawet w soboty. A w niedziele często odbywają się zawody. Chciałbym chodzić jeszcze na piłkę nożną i ręczną, ale już nie mam na to czasu.

Szkoły także próbują zorganizować czas swoim uczniom już po lekcjach. – Gram w szkole w piłkę nożną – mówi Albert Kleban z VI klasy SP nr 5. – Chodzę tu też do koła teatralnego.

Do koła teatralnego należy też Magda Kicińska, jego koleżanka z klasy. – Lubię występy przed publicznością i przebieranki – mówi. – Troszkę stresuję się przed występami.

Każda szkoła proponuje swoim uczniom liczne zajęcia pozalekcyjne. Są to koła naukowe, plastyczne, teatralne, taneczne i sportowe. Na takie zajęcia dzieci bardzo chętnie uczęszczają. – Lepsze to niż siedzenie przed telewizorem czy komputerem – kwituje to Michał. – Takie zajęcia są bardzo ciekawe. A szkołę też lubię, najbardziej matematykę i język angielski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!