piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Okszów: Uczniowie wiedzą wszystko o Piłsudskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2012, 17:57
Autor: sad

Laureaci konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim (ZSCKR)
Laureaci konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim (ZSCKR)

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Piłsudskiego w Okszowie odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem: "Józef Piłsudski – Człowiek czynu i legendy”. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Mateusz Głąb i Kinga Staszewska.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i 3 drużyny gimnazjalne. Wszystkie z powiatu chełmskiego.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Mateusz Głąb. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Skoczylasowi, a trzecie zajęła Emilia Łopatniuk. Wszyscy są uczniami II LO w Chełmie.

Czwarte miejsce zajął Dominik Budzyński, reprezentant ZSCKR w Okszowie.

Drużynowo w tej kategorii zwyciężyło II LO w Chełmie pod kierunkiem Grażyny Kieres, drugie miejsce zajęło IV LO w Chełmie pod kierunkiem Anety Kuba, a trzecie – ZSCKR w Okszowie pod kierunkiem Anny Pochylczuk.

W kategorii gimnazjów laureatami zostały Kinga Staszewska (I miejsce), Joanna Gębal (II miejsce) i Paulina Stałęga (III miejsce). Uczennice ze zwycięskiej drużyny z ZS Gimnazjum w Wierzbicy przygotowywała pani Wioletta Staszewska.

Drugie miejsce drużynowo w tej kategorii zajęli uczniowie z ZSO Gimnazjum Nr 6 w Chełmie pod opieką Zbigniewa Lubaszewskiego i Mariusza Mazurka. Trzecia lokata przypadła Zespołowi Szkół w Okszowie pod kierunkiem Małgorzaty Lepianko-Grzywny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!