Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 sierpnia 2013 r.
16:05
Edytuj ten wpis

"Ósemka” do remontu, o ile będą pieniądze

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 7 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Cheł stara się o pieniądze na modernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. Pomóc w tym mają Norwegia, Islandia i Liechtenstein.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Lista prac jest długa. Chodzi m.in. o wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, wentylacji, instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie ocieplenia i nowej elewacji – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta miasta.

Chełm chce skorzystać z pieniędzy w ramach mechanizmu finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009–2014. – EOG to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej, która jest kierowana przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein do państw wchodzących w skład Unii Europejskiej – mówi Teresa Dobrowolska, dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Szacowana wartość wszystkich prac w ramach modernizacji "ósemki” wynosi około 5,4 miliona złotych, z czego ponad 2,7 mln miasto chce pozyskać w ramach dofinansowania.
– Jest to inwestycja ważna nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale i dla całego miasta. W przypadku pozyskania dofinansowania byłaby to już kolejna duża nasza szkoła, jaką w ostatnich latach udało się nam zmodernizować – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

W latach 2009–2011 w ramach tzw. funduszy norweskich Chełm zrealizował projekt "Ekoturystyka bez granic” – powstał film dokumentalny reklamujący miasto, a na antenie ogólnopolskiej telewizji pojawiły się spoty promocyjne. W ramach tego projektu przygotowano wystawy przyrodnicze i odbył się festiwal "Kresowe jadło”.

Wyniki naboru w ramach EOG powinny być znane do końca grudnia. Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, prace budowlane przy ZSO nr 8 rozpoczną się w przyszłym roku.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 20:20

Gość z17:34 dostał uczulenia umysłowego.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 18:34

Od ścieżek rowerowych proszę się odwalić! To jedyna przemyślana inwestycja w kadencji ryby


:( powiem krótko kiedyś na wsi kazdy miał rower nawet poniemiecki czy nowszy Popularny lub zza Buga Ukraina, a teraz państwo w mieście chce rowerów, to wróćcie SŁOIKI do mamusi i tam za stodołą obok wychodka znajdziecie swój ulubiony rower, plus widły i gumiaki, a my w mieście chcemy chodniki i ulice.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 09:36

Matoły wracajcie do szkoły i uczcie się mądrości,historii i geografii,a póĸi co nie piszcie złośliwości terenowe matoły.

Avatar
rat / 16 sierpnia 2013 o 21:14

:( ZAMIAST wywalać bez sensu kasę na ścieżki rowerowe, piane w fontannie czy inne pierdoły jak mis na rondzie!!! to wyremontujcie szkołe, proste,

Od ścieżek rowerowych proszę się odwalić! To jedyna przemyślana inwestycja w kadencji ryby

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2013 o 20:18

:( ZAMIAST wywalać bez sensu kasę na ścieżki rowerowe, piane w fontannie czy inne pierdoły jak mis na rondzie!!! to wyremontujcie szkołe, proste,

Avatar
sylwek / 16 sierpnia 2013 o 19:46

a czy ten Cheł to w Polsce leży? i czy to jest jakaś nowa miejscowość ?

Avatar
maciu / 16 sierpnia 2013 o 18:51

To Cheł czy Chełm ??

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 20:20

Gość z17:34 dostał uczulenia umysłowego.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 18:34

Od ścieżek rowerowych proszę się odwalić! To jedyna przemyślana inwestycja w kadencji ryby


:( powiem krótko kiedyś na wsi kazdy miał rower nawet poniemiecki czy nowszy Popularny lub zza Buga Ukraina, a teraz państwo w mieście chce rowerów, to wróćcie SŁOIKI do mamusi i tam za stodołą obok wychodka znajdziecie swój ulubiony rower, plus widły i gumiaki, a my w mieście chcemy chodniki i ulice.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2013 o 09:36

Matoły wracajcie do szkoły i uczcie się mądrości,historii i geografii,a póĸi co nie piszcie złośliwości terenowe matoły.

Avatar
rat / 16 sierpnia 2013 o 21:14

:( ZAMIAST wywalać bez sensu kasę na ścieżki rowerowe, piane w fontannie czy inne pierdoły jak mis na rondzie!!! to wyremontujcie szkołe, proste,

Od ścieżek rowerowych proszę się odwalić! To jedyna przemyślana inwestycja w kadencji ryby

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2013 o 20:18

:( ZAMIAST wywalać bez sensu kasę na ścieżki rowerowe, piane w fontannie czy inne pierdoły jak mis na rondzie!!! to wyremontujcie szkołe, proste,

Avatar
sylwek / 16 sierpnia 2013 o 19:46

a czy ten Cheł to w Polsce leży? i czy to jest jakaś nowa miejscowość ?

Avatar
maciu / 16 sierpnia 2013 o 18:51

To Cheł czy Chełm ??

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 2 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 18 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 44 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.