Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2012 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Ośmiu policjantów oskarżonych o wymuszanie zeznań. Bili i zastraszali?

Autor: Zdjęcie autora er
0 37 A A
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o

Puławska prokuratura oskarżyła ośmiu chełmskich policjantów o bicie i straszenie przesłuchiwanych mężczyzn. Funkcjonariusze mieli ich m.in. bić pałkami po stopach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prokuratura Rejonowa w Puławach skierowała do Sądu Rejonowego w Chełmie akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie - Dariuszowi Z., Januszowi S., Pawłowi W., Tomasza B., Ireneuszowi Ł., Rafałowi Cz., którym zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych – informuje Beata Syk – Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pod koniec 2009 roku policjanci prowadzili sprawę związaną ze sprzedażą narkotyków. Przesłuchiwali młodych mężczyzn, których podejrzewali o handel środkami odurzającymi. Według prokuratury chcieli wymusić od nich przyznanie się do winy: mieli bić pałką po stopach i rękami po głowie. Przesłuchiwani częściowo przyznawali się, ale do mniejszej ilości przestępstw niż chcieli policjanci.

Jeden z przesłuchiwanych po powrocie do domu poskarżył się ojcu. Mężczyzna zabrał syna do szpitala, zlecił zrobienie obdukcji posiniaczonych stóp a potem zawiadomił prokuraturę.

Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu osób.

Kolejne zarzuty dotyczą przesłuchiwania mężczyzny w sprawie rozboju. O zmuszanie go do przyznania się oskarżeni zostali Piotr Dz. i Dariusz Z., z Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie oraz Marcin R., funkcjonariusz Komisariatu Policji w Dorohusku.

- Wszyscy podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzuconych im czynów, zaprzeczając zdarzeniom wskazanym przez pokrzywdzonych – dodaje Syk-Jankowska.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
body / 20 czerwca 2013 o 16:24

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 o 09:12
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 o 22:38
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 o 10:44
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 o 09:25
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 o 18:02
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 o 22:39
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 o 23:20
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 o 23:15
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 o 12:16
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Avatar
body / 20 czerwca 2013 o 16:24

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 o 09:12
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 o 22:38
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 o 10:44
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 o 09:25
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 o 18:02
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 o 22:39
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 o 23:20
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 o 23:15
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 o 12:16
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 212 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 59

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!