Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 lutego 2018 r.
11:06

"Pacjenci będą ewakuowani do innych jednostek". Lekarka o warunkach pracy

39 36 A A

Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Chełmie wstrzymała przyjmowanie pacjentów na oddział pediatryczny. Problemem jest brak lekarzy i pielęgniarek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Część personelu wypowiedziała klauzulę opt-out pozwalającą na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo, a na zatrudnienie nowych lekarzy brakuje pieniędzy. Jeżeli oddział zostanie zamknięty, mali pacjenci zostaną przeniesieni do innych szpitali, często odległych o nawet kilkadziesiąt kilometrów. 

– Pracujemy 200-300 godzin miesięcznie, mając tyle lat ile mamy. Pracujemy ciężko, bo pacjenci traktują nasz oddział jak SOR dziecięcy, którego w Chełmie nie ma. Jedna koleżanka, która poza mną nie podpisała klauzuli opt-out jest już na emeryturze i zdrowie jej nie pozwala aż tyle pracować – powiedziała Grażyna Dobosz-Jastrzębska, pediatra.

Arnold Król, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie poinformował, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z lekarzami, to wszyscy pacjenci, którzy nie opuszczą oddziału do 9 lutego zostaną przeniesieni do innych placówek. 

– Byłoby bardzo źle, nie wyobrażam sobie tego, przecież do Lublina jest ponad 70 kilometrów, a jak coś dzieje z dzieckiem to potrzebna jest pomoc na miejscu – powiedziała matka małego pacjenta.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AaronSzechter / 3 lutego 2018 o 16:35
+1
Chełmianin napisał:
Przysięga Hipokratesa nie zobowiązuje do pracy ponad własne zdrowie i siły. 48h jest to i tak więcej niż przeciętny etat. Chyba nikt nie chciałby być obsługiwany przez przysypiającego lekarza będącego na granicy wydolności. Ci lekarze oraz ich rodziny także płacą podatki w Polsce a studia są finansowane przez państwo na wszystkich kierunkach, nie tylko medycznych. Musimy jako społeczeństwo starzejące się zrozumieć, że tu chodzi o jakość naszego leczenia i zdrowia!
 jak dostaną podwyżkę to i 60 godz. nie będzie dla nich problemem :) oczywiście do czasu ...
 jak dostaną podwyżkę to i 60 godz. nie będzie dla nich problemem :) oczywiście do czasu ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:24
+1
Prywatnie pójdziesz to tańczą skaczą koło ciebie a jak chcieć się leczyć na fundusz to nie ma miejsca kolejki po trzy miesiace. Te konowały porobiły sobie prywatne kliniki z państwowych szpitali i sprzętu szpitalnego idziesz prywatnie a konował następnego dnia przyjmuje i robi badania na sprzęcie szpitalnym na który trzeba było czekać pięć miesięcy żeby badanie zrobić i co tu więcej mówić powinni podpisać intercyzę że będą pracować w Polsce minimum 15 lat aż zwrócą pieniądze osie w nich zainwestowało
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 14:36
+1
za nasze i naszych ojców się wykształcili a teraz maja nas w d..e
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 13:16
+1
Wykształcili się za pieniądze z naszych podatków, teraz nas olewają. Przysięga Hipokratesa mają gdzieś...
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 12:26
+1
Pewnie kasa ważniejsza, niż zdrowie pacjentów.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 12:07
+1
Problemem są kiepscy lekarze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
t / 5 lutego 2018 o 21:11
filuś napisał:
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich pieniędzy, które rekompensują całe życie nauki, ciężkich studiów i pracy w permanentnym stresie, przciążeniu, ryzyku popełnienia błędu, ciągłej krytyce, odpowiedzialności, roszczeniowości pacjentów i ich rodzin itd. Jak ktoś trafi na lekarza, który "nie jest miły" to może właśnie jest taki dlatego, że ma już dosyć tego ciągłego zmęczenia i pracy za kilkanaście zł za godz kosztem rodziny i wolnego czasu.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich... rozwiń
Avatar
asdfasdf / 5 lutego 2018 o 20:58
Więc pomyśl, że w przychodni państwowej lekarz ma 10 min na pacjenta, w tym starsza osoba zanim wejdzie, usiądzie i wyjmie jakieś swoje papiery minie ze 3 minuty. Na korytarzu jest kolejka ze 40 kolejnych osób, które się wkur, że muszą tak długo czekać, co chwilę ktoś puka do drzwi. Codziennie przychodzi ktoś nadliczbowy. Taka praca dzień w dzień za kilka razy mniejsze pieniądze niż prywatnie, gdzie lekarz ma dużo więcej czasu na pacjenta i przyjmuje ich mniej. Dalej dziwisz się, że prywatnie jest miło?
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 13:43
Idziesz do lekarza do przychodni wychodzisz i klniesz jak cie potraktowal a idziesz prywatnie do tego samego lekarza i jakis on mily jak aniol i pomocny
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 08:11
Moja babcia mówiła, iż nastaną czasy kiedy żywi umarłym będą zazdrościć.... i do tego zmierzamy. Człowiek człowiekowi wilkiem.  
Avatar
t / 5 lutego 2018 o 21:11
filuś napisał:
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich pieniędzy, które rekompensują całe życie nauki, ciężkich studiów i pracy w permanentnym stresie, przciążeniu, ryzyku popełnienia błędu, ciągłej krytyce, odpowiedzialności, roszczeniowości pacjentów i ich rodzin itd. Jak ktoś trafi na lekarza, który "nie jest miły" to może właśnie jest taki dlatego, że ma już dosyć tego ciągłego zmęczenia i pracy za kilkanaście zł za godz kosztem rodziny i wolnego czasu.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich... rozwiń
Avatar
asdfasdf / 5 lutego 2018 o 20:58
Więc pomyśl, że w przychodni państwowej lekarz ma 10 min na pacjenta, w tym starsza osoba zanim wejdzie, usiądzie i wyjmie jakieś swoje papiery minie ze 3 minuty. Na korytarzu jest kolejka ze 40 kolejnych osób, które się wkur, że muszą tak długo czekać, co chwilę ktoś puka do drzwi. Codziennie przychodzi ktoś nadliczbowy. Taka praca dzień w dzień za kilka razy mniejsze pieniądze niż prywatnie, gdzie lekarz ma dużo więcej czasu na pacjenta i przyjmuje ich mniej. Dalej dziwisz się, że prywatnie jest miło?
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 13:43
Idziesz do lekarza do przychodni wychodzisz i klniesz jak cie potraktowal a idziesz prywatnie do tego samego lekarza i jakis on mily jak aniol i pomocny
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 08:11
Moja babcia mówiła, iż nastaną czasy kiedy żywi umarłym będą zazdrościć.... i do tego zmierzamy. Człowiek człowiekowi wilkiem.  
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 07:06
Poza granicami kraju już nie mamy przyjaciół, wszyscy pokłóceni. A za chwilę jeszcze nie będzie lekarzy. Czy nikt nie widzi, że za chwilę wyginiemy? Każdy zajmuje się tylko rządzeniem.... a co nam po waszym rządzeniu jak u lekarza nie ma lekarza, a za granicą przyjaciół.....
Avatar
herk / 4 lutego 2018 o 18:53
t napisał:
Każdy uważa ze to on powinien dobrze zarabiac. Ale kto wg was jak pomyslicie obiektywnie powinien dobrze zarabiać jak nie lekarze. Ktos kto jest w stanie uratowac twoje zycie lub zdrowie ma to robic za darmo?! W dzisiejszych czasach jest pełno patologii. Mnóstwo kasy zarabiają ci co sa na kierowniczych stanowiskach, często przez znajomosci, posłowie, piłkarze,  aktorzy i inne pseudogwiazdy z kolorowych pism. Te blogerki czy inne piz... z instagrama co robią sobie selfi i pokazują cycki zarabiają krocie. Czy to jest normalne?! U nas służba zdrowia jest zaniedbana od lat. Dodatkowo mamy społeczeństwo, które uważa ze im sie wszystko należy. Ludzie, którzy sami malo osiągnęli uważają ze powinni zarabiać krocie bo się porównują do ludzi, których widza w TV. Trochę pokory.
 a tym  bardziej uważają, że nalezy sie 500+, to oni własnei mało osiągn ęli poza tym, że sie rozmnażają
 a tym  bardziej uważają, że nalezy sie 500+, to oni własnei mało osiągn ęli poza tym, że sie rozmnażają rozwiń
Avatar
skromny hydraulik ... / 4 lutego 2018 o 18:36
Czytam komentarze tych oburzonych i popadam w "zachwyt" nad zwykłą życiową mądrością tych geniuszów. W kraju obowiązuje kodeks regulujący czas pracy obywateli. Odstępstwo od ustawowych 40 h w tygodniu musi być usankcjonowane dobrowolnością ze strony zatrudnionego! I tak uważam obecny stan rzeczy, a więc gotowość do pracy w wymiarze 48 godzin za przejaw wyjątkowo dobrej woli lekarzy i personelu medycznego w ogóle. Dlaczego hydraulik (pomijam fakt zarabiania zdecydowanie więcej od lekarza) nie chce za darmo spędzać czasu przekraczającego ustawę? Mnie nikt nie zmusi. Chyba, że sowicie zapłaci, to się upokorzę i dokręcę mu kolanko lub inną mutrę! Budżet posiada środki na związki wyznaniowe, na rożnego rodzaju zasiłki i apanaże dla polityków zasiadających w radach nadzorczych koncernów państwowych, ale nie znajduje na tych, którzy stanowią o przyszłości narodu! W chełmskim szpitalu katabas pomykający korytarzami i narzucający się chorym zarabia więcej od dyrektora tej placówki! Nie wiedziecie w tym nic nienormalnego? On żadnych studiów nie kończył i nie potrzebował poświęcać mnóstwa czasu na naukę, bo miał wykłady traktujące o ilości diabełków mieszczących się na główce szpilki! Jeśli oni wam podpowiadają, to leczcie się u nich!!! Woda święcona i zdrowaśka w miejsce operacji wyrostka robaczkowego rozweseli was w ostatniej drodze na cmentarz!
Czytam komentarze tych oburzonych i popadam w "zachwyt" nad zwykłą życiową mądrością tych geniuszów. W kraju obowiązuje kodeks regulujący czas pracy obywateli. Odstępstwo od ustawowych 40 h w tygodniu musi być usankcjonowane dobrowolnością ze strony zatrudnionego! I tak uważam obecny stan rzeczy, a więc gotowość do pracy w wymiarze 48 godzin za przejaw wyjątkowo dobrej woli lekarzy i personelu medycznego w ogóle. Dlaczego hydraulik (pomijam fakt zarabiania zdecydowanie więcej od lekarza) nie chce za darmo spędzać czasu przekraczają... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 15:48
Ileż argumentów i przykładów na nieuzasadnione żądania lekarzy i protest.Zastanówcie się co piszecie, czy naprawdę nie dostrzegacie różnicy w tym co robi lekarz i jaka odpowiedzialność na nim spoczywa?! Często korzystam z wizyt w przychodni i widzę jak zmęczony jest lekarz(młody), który stara się przyjąć pacjentów i udzielić porady(pomóc). Później jest dyżur na oddziale, a kiedy czas dla rodziny? Każdy za swoją pracę chciałby otrzymywać godne wynagrodzenie. Popieram wszystkie formy protestu z nadzieją, że ktoś zauważy narastający od lat problem.
Avatar
filuś / 4 lutego 2018 o 15:14
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. P... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 14:56
Gdzie ty chłopie naprawiasz auta w Chełmie... 250zł za godzinę? W Boschu mi wyszło 60zł. I wolę te 10-20zł więcej zapłacić niż u "złotych rączek", bo robią protokół przyjęcia i jak coś zepsują, to ci tego nie doliczą. A 40 min zabiegu kosztuje nie 3500 brutto. Ja za zabieg... powtarzam zabieg zaplaciłem ok. 5000zł. Oczywiście to nie koszt samej robocizny, lecz również materiału. Ale wiem, że pielęgarki zainkasowały po 100zł na rękę. A warsztat z tych 60zł musi utrzymać właściciela, budynek i pracowników. Wiem jak to działa. Jako serwisant godzina mej pracy kosztowała 200zł, a ja otrzymywalem 3000zł brutto na miesiąc. No, ale tylko my potrafiliśmy to naprawiać, serwisować na gwaracji. Trzeba przyznać, że przy wyjeżdzie pokój w hotelu za 130zł opłacał szef i dieta 18zł na dobę też wpadała. Ale w zamian przez 14 godzin człowiek biegał przy maszynie, bo robotę 18 godzinną się wykonywało. A trzeba było zachęcić klienta do częstszego serwisowania. Szybciej znaczy więcej zrobione i taniej. Popatrz jak mechaników ganiają szefowie. Bez przerwy pytają się, kiedy skończą autko, bo drugie stoi. A na sali operacyjnej jeszcze nikt nikogo nie pogania.
Gdzie ty chłopie naprawiasz auta w Chełmie... 250zł za godzinę? W Boschu mi wyszło 60zł. I wolę te 10-20zł więcej zapłacić niż u "złotych rączek", bo robią protokół przyjęcia i jak coś zepsują, to ci tego nie doliczą. A 40 min zabiegu kosztuje nie 3500 brutto. Ja za zabieg... powtarzam zabieg zaplaciłem ok. 5000zł. Oczywiście to nie koszt samej robocizny, lecz również materiału. Ale wiem, że pielęgarki zainkasowały po 100zł na rękę. A warsztat z tych 60zł musi utrzymać właściciela, budynek i pracowników. Wiem jak to działa. Jako se... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 24

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!