poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa "Uczelnią Liderów”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2012, 14:35
Autor: (bar)

Przedstawicielka PWSZ odebrała certyfikat w reprezentacyjnej auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagie
Przedstawicielka PWSZ odebrała certyfikat w reprezentacyjnej auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagie

W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego została przeprowadzona finałowa gala II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów". Wśród wyróżnionych certyfikatem znalazła się także chełmska PWSZ. W imieniu władz PWSZ nagrodę odebrała Agata Mazur.

W tym roku do konkursu napłynęło 120 projektów, ale certyfikaty otrzymało jedynie 48 uczelni, w tym także UMCS i Po-litechnika Lubelska. O przyznaniu certyfikatu "Uczelnia Liderów” decydowała komisja konkursowa złożona z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce szkolnictwa wyższego, systemu edukacji i rynku pracy.

Kierowała się takimi kryteriami, jak potencjał naukowo-dydaktyczny uczelni i jej pozycja na rynku edukacyjnym, umię-dzynarodowienie działalności, funkcjonowanie biura karier i akademickiego inkubatora, czy tez współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Komisji przewodniczył prof. zw. dr hab. Dariusz Rott, członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Jestem pełen podziwu dla Państwa pracy i z pozytywnie rozumianą zazdrością spoglądam na sukcesy nagrodzonych uczelni, gratulując im kreatywności i innowacyjności – powiedział zwracając się do laureatów prof. Rott. – W dzisiejszych czasach, nie tylko ze względu na wymogi reformy nauki i szkolnictwa wyższego, ale przede wszystkim z uwagi na sytuację rynkową i potrzeby gospodarki, rozwijanie współpracy uczelni z otoczeniem jest priorytetem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!