niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Papieżowi co papieskie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2005, 21:02
Autor: (hal)

Pomysł nadania imienia Jana Pawła II ulicy Okrzei, który został oficjalnie złożony w biurze Rady Miasta ma coraz więcej przeciwników.
- Wśród zebranych ponad 100 podpisów zauważyłem zaledwie 19 z tej ulicy. A co z resztą mieszkańców? To nie jest żadna reprezentacja - mówi Bogusław Kalinecki, przewodniczący Rady Miasta. - W tej sprawie najlepiej przeprowadzić konsultacje.

Zdaniem Kalineckiego w grę wchodziłoby np. rozdawanie ulotek albo jakiś inny sposób dotarcia do mieszkańców ul. Okrzei. Ich część już dziś zapowiada, że się nie zgodzi na zmianę nazwy. - To za dużo formalności. Trzeba zmieniać na własny rachunek dokumenty, dane w bankach i zakładach pracy. Lepiej nazwać imieniem Jana Pawła II jakąś nowopowstającą ulicę - mówią. - Mogłaby to być np. tzw. obwodnica północna lub nawet nowy most na Wieprzu.
Innym pomysłem jest nazwanie ronda przy kościele św. Franciszka Ksawerego. - To nie rondo ale rondeczko - oburza się Kalinecki. - Jak można taki niewielki obiekt nazwać imieniem tak wielkiego człowieka? To nie wypada. Już lepiej zrobić jedną długą ulicę przez całe miasto od ronda przy dworcu PKP do stacji paliw przy wyjeździe na Lublin i nazwać ją imieniem Jana Pawła II. To musi być główna trasa Krasnegostawu.
Ale nie tylko ulice można "ochrzcić”. Na liście oczekujących jest też Zespół Szkół nr 4, który jeszcze nie ma patrona. Przewodniczący przypomina też, że samo miasto również nie ma swego patrona. Ostatnio rozważano kandydaturę św. Floriana. Herb Krasnegostawu zauważono bowiem na świeżo odnowionym obrazie patrona strażaków w jednym z bocznych ołtarzy kościoła św. Franciszka. -Jednak w tej sytuacji lepszym patronem byłby Jan Paweł II - mówi Kalinecki.
Ale to nie koniec pomysłów. Mieszkańcy uważają, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zagospodarowanie zdziczałych ogrodów przy kościele i zrobienie tam wybrukowanej kamieniami drogi krzyżowej im. Jana Pawła II.
- Na pewno podejdziemy do projektów rozważnie i nie będziemy się poddawać owczemu pędowi, jaki teraz nastał. Szybko to nie zawsze znaczy rozsądnie. Będziemy się mocno zastawiać nad najlepszym rozwiązaniem - zapewnia Kalinecki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!