niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Pieniądze tylko na leczenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2001, 14:38

d Dyrekcja Niepublicznego Zakładu Opieki Leczniczej dla dzieci ze schorzeniami alergicznymi i chorobami skóry w Tuligłowach, jedynej tego typu placówce w kraju, prowadzi negocjacje z kasami chorych odnośnie refundacji kosztów leczenia. Dla placówki podpisanie umów oznacza być albo nie być, dla małych pacjentów pomyślnie zakończone negocjacje dają szansę na skuteczne leczenie

Dotychczas tylko Lubelska Regionalna Kasa Chorych miała podpisany z placówką kontrakt na leczenie małych pacjentów. Dzieci cierpiące na schorzenia skórne, a mieszkające w innych częściach kraju pozostawione były same sobie. Z pomocą przyszło Ministerstwo Zdrowia, które przez ostatni rok refundowało koszty ich leczenia. Pieniądze otrzymywane z tych dwóch źródeł to kropla w morzu potrzeb. Zarówno LRKCh jak i ministerstwo płaci wyłącznie za leczenie.
– W zakładzie przebywają dzieci w wieku od 3 do 16 lat – mówi siostra Katarzyna Purzyńska, dyrektor placówki. – Przeciętny czas kuracji trwa od trzech miesięcy do nawet pół roku. Obecnie pod naszą opieką pozostaje 55 pacjentów. Żeby dzieci nie miały zaległości w nauce funkcjonuje tu szkoła i przedszkole.
O pieniądze na utrzymanie i wyżywienie dzieci dba prowadzące placówkę Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Wspomagają ich w tym rodzice, których na to stać i którzy sami się opodatkowują. Niestety takich osób jest niewiele. Wśród pensjonariuszy przeważają bowiem dzieci z ubogich rodzin. Od kilku lat, czyli od momentu kiedy Holendrzy przestali łożyć na utrzymanie ośrodka, nie ma nikogo kto wspomógłby finansowo jego działalność. Niektóre dziecięce wydatki siostry finansują nawet z prywatnych pieniędzy.
Osobom, którym los chorych dzieci nie jest obojętny podajemy numer konta na który można wpłacać pieniądze na funkcjonowanie jedynej tego typu placówki w Polsce: PKO S.A. I o/Krasnystaw 10701135-1065-2221-01001. Liczy się każda złotówka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!