piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Chełm

Pijani kierowcy

Autor: aba

Jazda po pijanemu to już nie wykroczenie, lecz przestępstwo. Zmiany w kodyfikacji prawa karnego znacząco wpływają na policyjne statystyki. Po ich wprowadzeniu, włodawscy policjanci w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku odnotowali więc znaczny wzrost przestępczej działalności na terenie powiatu.
Wśród ponad 1100 zdarzeń (ponad 700 w roku ubiegłym), 324 przypadki to prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Przestępstw stricte kryminalnych odnotowano 692, co w porównaniu z rokiem 2000 oznacza wzrost o ok. 10 proc. Mniej było kradzieży, nieco wzrosła liczba kradzieży z włamaniem. Złodzieje buszowali przede wszystkim na letniskowych terenach Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Policjanci odnaleźli i zatrzymali sprawców większości tych czynów. Wykrywalność sięgająca 67 proc. jest najwyższa w całym województwie. Jeszcze wyżej powiat włodawski uplasował się, jeśli chodzi o wykrywalność przestępstw kryminalnych. Wynik na poziomie 71,5 proc. zapewnia komendzie szóste miejsce w Lubelskiem.
– Takie dane pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi podinsp. Wiesław Dziurdziak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. – Szczególnie cieszy nas spokój jaki, w minionym sezonie panował nad jeziorem Białym.
Wygląda więc na to, że ci, którzy łamią prawo na terenie powiatu włodawskiego nie mogą spać spokojnie. O dziesięć punktów zwiększył się wskaźnik wykrywalności wszystkich odnotowanych przestępstw, przekraczając 80 proc.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24