poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Po latach wezmą się za ulicę Glogera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2005, 18:07

Na konsultacje projektu przyszłorocznego budżetu miasta przyszło tylko kilkoro mieszkańców miasta. Nie po to, by analizować zawiłości budżetowe, ale załatwić własne sprawy. Byli przygotowani i zdeterminowani.
Organizatorzy spotkania nie narzekali jednak na marną frekwencje, bo przed rokiem było gorzej: wówczas o budżecie chciała rozmawiać zaledwie jedna osoba. Ktoś żartobliwie obliczył, że frekwencja wzrosła o tysiąc procent.

– Ja już ścieżkę do was wydeptałam i, jak dotąd, niczego nie wskórałam – mówiła chełmianka, reprezentująca mieszkańców z rejonu ulic Wygon, Diamentowej i Szafirowej. Wskazała też obecnego na sali urzędnika, który podpisywał korespondencję, nie wnoszącą nic nowego do sprawy. A sprawa jest ważna, bo chodzi o wymianę ulicznej sieci energetycznej średniego napięcia i zainstalowanie oświetlenia.
Grupa społeczników upomniała się o nawierzchnię ul. Glogera. Czekają na to już
15 lat. W tym czasie zmuszeni są brodzić w błocie, a spływająca z wyżej położonych ulic woda zalewa im piwnice.
– Z całego osiedla u nas jest najgorzej – żalili się mieszkańcy. Wielokrotnie zwracali się już do kolejnych prezydentów o pomoc. I chociaż zebrali górę urzędowej korespondencji, to wciąż mają wodę w piwnicach. Dlatego też przed uchwaleniem budżetu zdecydowali się przypomnieć władzom miasta swój problem. Mają nadzieję, że poruszeni ich sytuacją urzędnicy, przesuną jakąś sumę z jednej przegródki do drugiej, by już wiosną drogowcy wzięli się za ul. Glogera.
Okazało się, że prezydent Krzysztof Grabczuk, jak i odpowiedzialni urzędnicy, znają i uznają potrzeby mieszkańców ulic Wygon, Szafirowej, Diamentowej czy Glogera. Czy zatem uczestnictwo zainteresowanych w budżetowych konsultacjach miało jakiś sens? Wygląda na to, że tak. Ich wnioski zostaną szczegółowo rozpatrzone i to nie dla samej analizy, ale dla definitywnego załatwienia problemu.
Prezydent Grabczuk obiecał mieszkańcom ul. Glogera, że jeśli tylko samorządowi uda się w przyszłym roku zaoszczędzić trochę pieniędzy, to przeznaczy je między innymi na wykonanie nawierzchni ulicy. s
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!