Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 marca 2008 r.
17:27
Edytuj ten wpis

(Po)rachunki u chełmskiego fiskusa

0 18 A A

Po ujawnieniu dokumentów sprzed 10 lat w Urzędzie Skarbowym w Chełmie zawrzało. Czy i kto zarobił na fikcyjnym remoncie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Proszę o wszczęcie i przeprowadzenie dochodzenia w sprawie umowy o dzieło z Urzędem Skarbowym w Chełmie i naczelnikiem Kawarskim, której nigdy nie wykonywałem i nie brałem zapłaty”. Takie pismo otrzymała nasza redakcja i chełmska prokuratura. Autor dołączył kserokopie umów o dzieło na rzecz US z 18 grudnia 1997 r. i 5 stycznia 1998 r. Dotyczyły robót budowlanych na 12 356 zł.

Z dokumentów wynika, że ich wykonawcą był Zbigniew Z. - Remont w skarbówce? Nigdy w życiu! - zarzeka się przedsiębiorca. - Nie brałem z urzędu żadnych pieniędzy. Do prokuratury niczego nie wysyłałem.

Czy ktoś w takim razie wziął pieniądze za zlecone usługi? Czy w ogóle zostały wykonane? Wiesław Kawarski, ówczesny naczelnik US, którego podpis widnieje na dokumentach, nie potrafi tego wytłumaczyć. - Nazwisko Zbigniewa Z. nic mi nie mówi. Nie pamiętam, żebym podpisywał z nim umowy. Ale nie wykluczam, że dokumenty mogą być oryginalne i jest na nich mój podpis - mówi Kawarski, który dziś jest zastępcą naczelnika US w Chełmie.

Podpis zastępcy rozpoznał obecny naczelnik Dariusz Furmanek. Przyznał, że sprawa jest niepokojąca. Polecił podwładnym odnalezienie oryginałów umów i dokumentów potwierdzających transakcję. Gdy sztab urzędników przetrząsał archiwum, poszukiwane dokumenty... dotarły do naszej redakcji. - Przekażcie je do prokuratury. Ja nie mogę, bo jestem zastraszany - mówił łamiącym się głosem mężczyzna, który do nas zadzwonił.

Oprócz umów o dzieło dołączył protokoły odbioru wykonanych robót. Na wszystkich są pieczątki Urzędu Skarbowego oraz firmy budowlanej Zbigniewa Z. oraz podpisy przedsiębiorcy i Wiesława Kawarskiego. - Źle się stało, że dokumenty wypłynęły z urzędu - przyznaje Furmanek. - Wygląda na to, że ktoś planował je upublicznić.

Sprawę bada już lubelska Izba Skarbowa. - Zleciłem wewnętrzną kontrolę i wezwałem pana Kawarskiego do złożenia wyjaśnień - mówi Tadeusz Gawda, dyrektor Izby Skarbowej.

- Podejrzewam, że ktoś z moich podwładnych próbuje mnie zdyskredytować. Może to zemsta? - zastanawia się Kawarski. - Cierpliwie czekam, aż wezwie mnie prokurator. Nie mam sobie nic do zarzucenia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
terminator / 2 kwietnia 2008 o 13:11
Nareszcie Kawarskiemu ktoś dobrał się do dupy - pochwalam . Dobrze mu tak!!!!Jeszcze może ciekawsze rzeczy wyjdą na jaw.....Donosicielu jestem z Tobą!!!
Avatar
monia / 30 marca 2008 o 20:17
Pracownik napisał:
Co prawda to prawda Kawarski zawsze był trzeżwy i zawsze wiedział komu mówi dzień dobry A są tacy którzy mają problem z odróżnieniem czy widza jednego czy dwóch podatników Tak im wszystko drży nie tylko Rączka


Śmieszny gościu raczka to chyba tobie drży jak trzymasz nią sprzęt w slipach. Może nawet w slipach kolegi ale to już twoja sprawa.
Avatar
PODATNIK / 30 marca 2008 o 19:54
Dla jednych "sympatyczny Pan Wiesio" a dla drugich urzędnik państwowy opłacany z naszych podatkówv !!!! Powinien on być rzetelny, etyczny i bezstronny, że o kombinowaniu już nie wspomnę! Ale jak czytam komentarze to mi wychodzi że ten Pan miał chyba "SWOJE" zasady na nie jedno!
Avatar
Pracownik / 30 marca 2008 o 19:54
Co prawda to prawda Kawarski zawsze był trzeżwy i zawsze wiedział komu mówi dzień dobry A są tacy którzy mają problem z odróżnieniem czy widza jednego czy dwóch podatników Tak im wszystko drży nie tylko Rączka
Avatar
monia / 30 marca 2008 o 01:49
Co prawda to prawda. Jak sobie przypomnę czasy Kawarskiego to budzę się po nocach.
Teraz to jest normalnie - może nawet za normalnie, mając w pamięci horror rządów Wiesława. Nie chciało się nawet wierzyć, że szefostwo może być jak ludzie. Nadludź zza szklanych drzwi miał wszystkich za nic - nawet dzień dobry nie raczył odpowiedzieć. Zostało mu to nawet do dzisiaj.
Ale dzieki Bogu czasy się zmieniły. Po 2006 roku Urząd już nie jest prywatnym folwarkiem uwielbianych przez wszystkich notabli. I o ile w 2006 nastąpił znaczący zwrot to w 2007 skończyła się pewna epoka. I niech nigdy nie wrócą tamte czasy. A kysz.
Co prawda to prawda. Jak sobie przypomnę czasy Kawarskiego to budzę się po nocach.
Teraz to jest normalnie - może nawet za normalnie, mając w pamięci horror rządów Wiesława. Nie chciało się nawet wierzyć, że szefostwo może być jak ludzie. Nadludź zza szklanych drzwi miał wszystkich za nic - nawet dzień dobry nie raczył odpowiedzieć. Zostało mu to nawet do dzisiaj.
Ale dzieki Bogu czasy się zmieniły. Po 2006 roku Urząd już nie jest prywatnym folwarkiem uwielbianych przez wszystkich notabli. I o ile w 2006 nastąpił znaczący zwrot ... rozwiń
Avatar
Lenin / 29 marca 2008 o 16:43
A ja jako podatnik uważam ze za kadencji Pana Kawarskiego byli poważnie traktowani i nie wirze ze on ma cos wspólnego z tą sprawą. ale pewnie ma przez to wielu wrogów a oni nie śpią tylko kserują kombinują jakby tu sympatycznego Pana Wiesia sprzątnąć
Avatar
Wiesław / 29 marca 2008 o 11:41
Myślę, że 16 lat na stanowisku naczelnika to dosyć!
Kadencja pana Kawarskiego dobiegła końca! WIWAT!
Wszak tylko Lenin jest "wiecznie żywy".
Avatar
Janek K. / 29 marca 2008 o 11:40
Pan Kawarski przez lata zajmował się robieniem kariery, gnębieniem pracowników i adorowaniem wybranych Pań. Podatki go niue interesowały!
Avatar
Ewa / 29 marca 2008 o 11:38
A ja słyszałam, że ten naczelnik dorabiał też nadzorami budowlanymi.
Avatar
zorientowany / 29 marca 2008 o 11:24
wydaje się, że doszukiwanie się bieżących kontekstów walki o stołek jest falszywym tropem - raczej jest to zemsta "zza grobu" kogoś, komu Kawarski mocno nadepnął na odcisk i teraz wykorzystał zmieniającą się obecnie sytuację i niegdysiejszy dostęp do dokumentów, do których nie tak znowu wiele osób miało dostęp - tak więc urażone ambicje i chęć zablokowania kariery niegdysiejszemu protegowanemu, który się brzydko odwdzięczył jest głównym motywem a nie wyścig szczurów - a już przypisywanie sprawstwa obecnemu p.o. to naprawdę zbyt wielki komplement dla niego - do tego trzeba mieć głowę i trzeźwe spojrzenie a z tym cieniutko, oj cieniutko
wydaje się, że doszukiwanie się bieżących kontekstów walki o stołek jest falszywym tropem - raczej jest to zemsta "zza grobu" kogoś, komu Kawarski mocno nadepnął na odcisk i teraz wykorzystał zmieniającą się obecnie sytuację i niegdysiejszy dostęp do dokumentów, do których nie tak znowu wiele osób miało dostęp - tak więc urażone ambicje i chęć zablokowania kariery niegdysiejszemu protegowanemu, który się brzydko odwdzięczył jest głównym motywem a nie wyścig szczurów - a już przypisywanie sprawstwa obecnemu p.o. to naprawdę zbyt wie... rozwiń
Avatar
terminator / 2 kwietnia 2008 o 13:11
Nareszcie Kawarskiemu ktoś dobrał się do dupy - pochwalam . Dobrze mu tak!!!!Jeszcze może ciekawsze rzeczy wyjdą na jaw.....Donosicielu jestem z Tobą!!!
Avatar
monia / 30 marca 2008 o 20:17
Pracownik napisał:
Co prawda to prawda Kawarski zawsze był trzeżwy i zawsze wiedział komu mówi dzień dobry A są tacy którzy mają problem z odróżnieniem czy widza jednego czy dwóch podatników Tak im wszystko drży nie tylko Rączka


Śmieszny gościu raczka to chyba tobie drży jak trzymasz nią sprzęt w slipach. Może nawet w slipach kolegi ale to już twoja sprawa.
Avatar
PODATNIK / 30 marca 2008 o 19:54
Dla jednych "sympatyczny Pan Wiesio" a dla drugich urzędnik państwowy opłacany z naszych podatkówv !!!! Powinien on być rzetelny, etyczny i bezstronny, że o kombinowaniu już nie wspomnę! Ale jak czytam komentarze to mi wychodzi że ten Pan miał chyba "SWOJE" zasady na nie jedno!
Avatar
Pracownik / 30 marca 2008 o 19:54
Co prawda to prawda Kawarski zawsze był trzeżwy i zawsze wiedział komu mówi dzień dobry A są tacy którzy mają problem z odróżnieniem czy widza jednego czy dwóch podatników Tak im wszystko drży nie tylko Rączka
Avatar
monia / 30 marca 2008 o 01:49
Co prawda to prawda. Jak sobie przypomnę czasy Kawarskiego to budzę się po nocach.
Teraz to jest normalnie - może nawet za normalnie, mając w pamięci horror rządów Wiesława. Nie chciało się nawet wierzyć, że szefostwo może być jak ludzie. Nadludź zza szklanych drzwi miał wszystkich za nic - nawet dzień dobry nie raczył odpowiedzieć. Zostało mu to nawet do dzisiaj.
Ale dzieki Bogu czasy się zmieniły. Po 2006 roku Urząd już nie jest prywatnym folwarkiem uwielbianych przez wszystkich notabli. I o ile w 2006 nastąpił znaczący zwrot to w 2007 skończyła się pewna epoka. I niech nigdy nie wrócą tamte czasy. A kysz.
Co prawda to prawda. Jak sobie przypomnę czasy Kawarskiego to budzę się po nocach.
Teraz to jest normalnie - może nawet za normalnie, mając w pamięci horror rządów Wiesława. Nie chciało się nawet wierzyć, że szefostwo może być jak ludzie. Nadludź zza szklanych drzwi miał wszystkich za nic - nawet dzień dobry nie raczył odpowiedzieć. Zostało mu to nawet do dzisiaj.
Ale dzieki Bogu czasy się zmieniły. Po 2006 roku Urząd już nie jest prywatnym folwarkiem uwielbianych przez wszystkich notabli. I o ile w 2006 nastąpił znaczący zwrot ... rozwiń
Avatar
Lenin / 29 marca 2008 o 16:43
A ja jako podatnik uważam ze za kadencji Pana Kawarskiego byli poważnie traktowani i nie wirze ze on ma cos wspólnego z tą sprawą. ale pewnie ma przez to wielu wrogów a oni nie śpią tylko kserują kombinują jakby tu sympatycznego Pana Wiesia sprzątnąć
Avatar
Wiesław / 29 marca 2008 o 11:41
Myślę, że 16 lat na stanowisku naczelnika to dosyć!
Kadencja pana Kawarskiego dobiegła końca! WIWAT!
Wszak tylko Lenin jest "wiecznie żywy".
Avatar
Janek K. / 29 marca 2008 o 11:40
Pan Kawarski przez lata zajmował się robieniem kariery, gnębieniem pracowników i adorowaniem wybranych Pań. Podatki go niue interesowały!
Avatar
Ewa / 29 marca 2008 o 11:38
A ja słyszałam, że ten naczelnik dorabiał też nadzorami budowlanymi.
Avatar
zorientowany / 29 marca 2008 o 11:24
wydaje się, że doszukiwanie się bieżących kontekstów walki o stołek jest falszywym tropem - raczej jest to zemsta "zza grobu" kogoś, komu Kawarski mocno nadepnął na odcisk i teraz wykorzystał zmieniającą się obecnie sytuację i niegdysiejszy dostęp do dokumentów, do których nie tak znowu wiele osób miało dostęp - tak więc urażone ambicje i chęć zablokowania kariery niegdysiejszemu protegowanemu, który się brzydko odwdzięczył jest głównym motywem a nie wyścig szczurów - a już przypisywanie sprawstwa obecnemu p.o. to naprawdę zbyt wielki komplement dla niego - do tego trzeba mieć głowę i trzeźwe spojrzenie a z tym cieniutko, oj cieniutko
wydaje się, że doszukiwanie się bieżących kontekstów walki o stołek jest falszywym tropem - raczej jest to zemsta "zza grobu" kogoś, komu Kawarski mocno nadepnął na odcisk i teraz wykorzystał zmieniającą się obecnie sytuację i niegdysiejszy dostęp do dokumentów, do których nie tak znowu wiele osób miało dostęp - tak więc urażone ambicje i chęć zablokowania kariery niegdysiejszemu protegowanemu, który się brzydko odwdzięczył jest głównym motywem a nie wyścig szczurów - a już przypisywanie sprawstwa obecnemu p.o. to naprawdę zbyt wie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 219 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!