niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Podwyższają swoje kwalifikacje zawodowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2008, 18:12
Autor: Monika Mojsym

Wystarczyło zaledwie dziesięć miesięcy, żeby zdobyli umiejętności, na które inni potrzebują czasem kilku lat.

Mowa o uczestnikach projektu "18 -24 Czas na samodzielność”, który właśnie się zakończył.


Szkolenia zorganizowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Środowiskowy Hufiec Pracy. Wzięło w nich udział dwadzieścia osób, przede wszystkim absolwentów szkół policealnych. Uczyli się języka angielskiego i przedsiębiorczości. Zdobyli też umiejętność obsługi komputera, co zostało potwierdzone europejskim certyfikatem. Jednak wszyscy bez wyjątku najbardziej cieszą się z bezpłatnego kursu na prawo jazdy i umiejętności zawodowych, które posiedli.

- Uzyskałam tytuł czeladnika w zawodzie fryzjera - chwali się Diana Witkowska. - To szkolenie naprawdę mi się przydało. Za parę dni rozpoczynam staż w salonie fryzjerskim. Jestem pewna, że znalazłam dla siebie wymarzony zawód.

Z uczestnictwa w kursie zadowolona jest również Elżbieta Sawicka-Ostrowska. - Sama nigdy nie odważyłabym się na udział w tylu szkoleniach, a w dodatku w tak krótkim czasie. Motywację do tego, że jest to możliwe dały mi warsztaty z psychologiem. - przyznaje Sawicka-Ostrowska.

Biorący udział w projekcie mieli do wyboru również szkolenia dające im m.in. uprawnienia do wymiany butli gazowej, ewidencji materiałów z obsługą wózków widłowych. Wszystkie kursy zostały udokumentowane stosownymi zaświadczeniami. - Mam nadzieję, że moje CV zrobi wrażenie na pracodawcach - mówi Maciej Więch. - Jestem pewny swojej wiedzy. Nie opuściłem praktycznie żadnych zajęć.

- Chcieliśmy, żeby umiejętności zdobyte przez uczestników kursów były zbieżne z potrzebami lokalnego rynku pracy - mówi Joanna Bielecka, koordynator terenowy projektu. - Myślę, że się udało. Jednak nasza rola nie kończy się z chwilą zakończenia szkoleń. Przez cały czas będziemy śledzić losy naszych kursantów, a także służyć im pomocą w aktywnym poszukiwaniu pracy.

Organizatorzy zapowiadają, że to nie ostatnia edycja projektu "18 -24 Czas na samodzielność”. - Jesteśmy zadowoleni z jego rezultatów. Czekamy na unijne środki, które pozwolą nam sfinansować kolejne szkolenia. Doświadczenie pokazuje, że są bardzo potrzebne młodym ludziom - tłumaczy Marcin Kopciewicz, zastępca komendanta Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Witek
loża prześmiewców
prawy i sprawiedliwy
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Witek
Witek (10 lutego 2008 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie otrzymałem informacje o istnieniu tego forum. To zadziwiające jaką nienawiść między ludźmi wzbudziły wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie w OHP. Nie rozumiem dlaczego ludzie chcąc wyrazić swoje poglądy muszą ukrywać się za anonimowymi nick-ami. Ja jeśli chcę coś komuś powiedzieć – mówię to „w twarz” lub podpisuję się. Treści zawarte na tym forum budzą wiele niejasności, dlatego bardzo proszę aby żadnych z wcześniejszych wypowiedzi nie kojarzyć z moją osobą, i choć jest tu wiele krytycznych uwag pod moim, i nie tylko moim adresem, to przyjmuję je z pokorą. Rozumiem że moja osoba nie u wszystkich wzbudza sympatie. Jest to moja pierwsza i jedyna wypowiedź i pragnę tym samych uciąć wszelkie spekulacje, a temat powyższy uważam za zamknięty.

Witold Ryniak
Rozwiń
loża prześmiewców
loża prześmiewców (10 lutego 2008 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale jajka - sprawdziłam - "polonista" pisze sam do siebie. To schizofrenia. Mieli rację ludzie z Chełma to choroba, a Wy dajecie się sprowokować. To smutne.
Rozwiń
prawy i sprawiedliwy
prawy i sprawiedliwy (10 lutego 2008 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Kierownik żadnych pisze się przez ż a nie rz - tępizno ty jedna, kurs ortografii by ci sie przydał. "

-Owszem w opisie normalnej sytuacji tak przez "ż", ale przy opisie świata zwierząt (gdzie mamy do czynienia z małpami) - niekoniecznie. I dzięki za awans ale odzwyczaj się rządzić. Czas już było przywyknąć, miejsce samic małp jerst na pograniczu stada, nie jesteś samicą dominującą bo i samiec twój stracił dominację.
Rozwiń
polonista
polonista (10 lutego 2008 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawy i sprawiedliwy napisał:
Porządki??!!! - Jeśli porządki polegają na zwonieniu z pracy doświadczonych pracowników i "wsadzenie" na ich miejsce działaczy "SAMOOBRONY" (wyjątkowe "indywidua") to tak, człowiek ten zrobił porządki, w całym województwie. Jeśli przy okazji ktoś (czytaj Bielecka) - wchodząc mu w tyłek bez rzadnych środków redukujących tarcie, posługując się kłamstwami oszczerstwami i donosicielstwem, pragnął za wszelką cenę awansu kosztem kolegów i koleżanek, to nic dziwnego, że wylewa teraz gorycz na łamach tego forum, kopiąc wszystkich po kostkach jak dziecko w piaskownicy, któremu zabrano zabawkę.

I jeszcze jedno (użyję określenia odnoszącego sie do świata zwierząt, bo są dla wielu bardziej zrozumiałe) - samica w wieku 40 lat winna z dużą ostrożnością posługiwać się pojęciem "stary".Kierownik [color="#FF0000"]żadnych pisze się przez ż a nie rz [/color]- tępizno ty jedna, kurs ortografii by ci sie przydał.
Rozwiń
dyrektor
dyrektor (10 lutego 2008 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda gadać, widać że niedługo sami potopimy się w tym bagnie. Jeżeli my pracownicy jednej jednostki nie potrafimy rozmawiać między sobą o tym co nas boli tylko chcemy być anonimowi i wylewać żale na tym forum to świaczy to tylko o nas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!