wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Podzielą się dubletami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2007, 18:27

Wśród oferowanych tytułów znajdują się m.in. podręczniki szkolne, literatura piękna, książki popularnonaukowe.

Mogą trafić do bibliotek, które za darmo chcą powiększyć swój księgozbiór.

- Niemal co roku przeglądamy nasze zasoby - mówi Magdalena Szynal, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej. - Na półkach i w magazynach mamy mnóstwo książek, które nam są już zbędne, a mogą służyć innym. Tak jest np. z podręcznikami szkolnymi czy lekturami. Mamy po kilka pozycji tych samych tytułów.
Zamiast wyrzucać je na makulaturę, biblioteka zdecydowała się przekazać je innym, mniej zasobnym, bibliotekom. Ma nadzieję, że trafią one
do małych bibliotek wiejskich i szkolnych. Przed kilkoma laty z takiej okazji skorzystały szkoły w Wólce Leszczańskiej i Żulinie.

- Książkami z naszych zbiorów dzielimy się już od trzech lat - opowiada Małgorzata Lachowska z BP. - Trzy lata temu podarowaliśmy trochę pozycji Szkole Podstawowej w Żulinie.
To było po pożarze. Spalił im się wtedy cały zbiór. - Nie mieliśmy nic - mówi Joanna Klisowska, dyrektor szkoły w Żulinie. - Każda książka podarowana w tamtym okresie była bardzo cenna. Zresztą z pomocą pospieszyła nam wówczas nie tylko Biblioteka Pedagogiczna. Wspomogły nas też inne biblioteki oraz indywidualni darczyńcy. Dzięki nim udało nam się choć w części odbudować księgozbiór.
Ale nie wszystkim takie akcje się podobają. - Po co bibliotekom stare książki? - zastanawia się pani Elżbieta, stała czytelniczka BP. - Moim zdaniem, to tylko kłopot dla bibliotek. Trzeba je wciągnąć do ewidencji, bo inaczej nie powinny egzystować,
a po co wciągać książki nieaktualne, stare i zaczytane, skoro wiadomo że i tak po nie nikt nie sięgnie.
Małgorzata Lachowska tłumaczy, że nikt nie wciska nikomu książek, które zostały wycofane. - Każdy może przyjść i przejrzeć oferowane przez nas tytuły i dokonać wyboru materiałów przydatnych w ich bibliotekach szkolnych - mówi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!