poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Ma być wygodniej i oczywiście bezpieczniej. Na ulicach staną nowe znaki, namalowane zostaną także nowe pasy.

Kierowcy będą musieli się jednak do tego przyzwyczaić, bo większość z nich jeździ na pamięć.
Najważniejszą i największe zmiany zostaną wprowadzone na ul. Siedleckiej. Stanie się ona ulicą jednokierunkową. Wjazd będzie możliwy tylko od ulicy Pocztowej. Od strony ulicy Partyzantów ruch będzie zamknięty. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Siedleckiej. Nie ma tygodnia żeby nie dochodziło tam do kolizji, a nawet poważnych wypadków. - Projekt już jest przygotowany - mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zakładu Dróg Miejskich. - Zainstalowaniem znaków i pomalowaniem pasów zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Planujemy, że do końca miesiąca uda się to zrobić. Po jednej ze stron jezdni powstaną miejsca parkingowe dla mieszkańców przyległych kamienic.
Kolejnym udogodnieniem będą zmiany na rondzie Wolność i Niezawisłość. - Teraz kierowcy jadący z ulicy Rejowieckiej chcąc skręcić na wiadukt musieli czekać - mówi Tomasik. - Zamierzamy to zmienić. Skręcający w prawo będą mieli pierwszeństwo. Zjeżdżający z ronda, będą musieli pojechać dalej lewym pasem. Tak samo jak ci, którzy wyjeżdżać będą z Alei Przyjaźni. Powstanie dodatkowy pas ruchu dla jadących prosto do Rejowieckiej.
Zmiany nastąpią również na skrzyżowaniu ulicy Podwalnej z ul. Lubelską. - Każdy ruch w celu poprawienia bezpieczeństwa jest bardzo dobry - chwali pomysły drogowców pan Jacek. - Przyznaje jednak, że w niektórych miejscach ludzie jeżdżą "na pamięć”, nie patrząc na znaki. Dlatego jego zdaniem trochę czasu minie, zanim kierowcy przyzwyczają się do zmian.
Drogowcy zapewniają, że jeszcze przed zimą pomalowane będą pasy, koperty dla niepełnosprawnych czy chociażby strzałki. Znaki drogowe już są wymieniane. Rozpatrywane są także wnioski o umieszczanie progów zwalniających.
- Chcielibyśmy na wszystkich rondach utworzyć tak zwane bezkolizyjne prawoskręty - Jednak nie na wszędzie to wystarczy - dopowiada Tomasik. - W niektórych przypadkach potrzebne będzie poszerzanie ulic, a to wiąże się z dużymi kosztami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Leonardo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Leonardo
Leonardo (22 września 2007 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak popieram
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!