piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Pół tysiąca ludzi będzie miało pracę na pół roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2010, 21:33
Autor: (SAD)

Jeszcze w tym roku prawie 500 bezrobotnych z powiatu chełmskiego dostanie pracę. To możliwe dzięki programom wprowadzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie.

Urząd współpracuje z gminami, które zgodziły się zatrudnić bezrobotnych. Trzeba przyznać, że na korzystnych warunkach, bo PUP zrefunduje im ponad 90 procent kosztów.

Część programów już ruszyła. Przy wiosennych pracach porządkowych i drobnych zadaniach remontowo-budowlanych pracuje już 10 chełmian i 40 mieszkańców gmin.

Dwie gminy przystąpiły do programu „Stołówka”. Zatrudniły na razie 4 osoby, które przygotowują posiłki dla uczniów. Cztery miejsca pracy bezrobotni znaleźli w ramach „Bezpiecznej szkoły”. Ich rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa na terenie szkoły i przejściach drogowych.

Kolejnych siedem osób skorzystało z programu „Aktywna kobieta”. Pracują w pomocy społecznej. A to nie wszystko. Od połowy marca chełmski PUP zaproponował też pracę 22 osobom w programie „Rolnik” i 24 w programie „Drogi”. Ci ostatni będą porządkować zieleńce, drogi i przystanki.

– Programy skierowane są do osób bezrobotnych, którym szczególnie trudno znaleźć pracę, bo nie mają kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, albo są od dawna bezrobotni – mówi Alicja Nawrocka, dyrektor PUP w Chełmie.

Zła wiadomość jest taka, że to praca tylko na pół roku za najniższa krajową. Dobra, że zatrudnieni dostają umowę o pracę na cały etat, a dodatkowo mogą liczyć na zdobycie nowych umiejętności.

Tak jak w przypadku programów „Strażnik wodny” (ratownictwo wodne i zwalczanie kłusownictwa) czy „Zabytek” (ewidencjonowanie i prace pielęgnacyjno-porządkowe), w ramach których w kwietniu i maju zatrudnienie zyskają kolejni bezrobotni. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z urzędem pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mosquito
am
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mosquito
mosquito (26 marca 2010 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawy, jak widzę idą raczej detalicznie. Jak widzę.
Rozwiń
am
am (26 marca 2010 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dodatkowo mogą liczyć na zdobycie nowych umiejętności

Tak. Obsługi miotły i łopaty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!