niedziela, 28 maja 2017 r.

Chełm

Policja likwiduje większość posterunków w pow. chełmskim

Dodano: 12 grudnia 2010, 15:05

Od 1 stycznia z mapy powiatu chełmskiego zniknie większość posterunków policji. Z 11 funkcjonujących do tej pory, zostaną trzy. Policja twierdzi, że nie będzie przez to mniej bezpiecznie. Mieszkańcy są sceptyczni: "Poczekamy, zobaczymy” – mówią.

Mieszkańcy o zmianach w strukturze organizacyjnej komendy dowiedzieli się od Dziennika. – Sam nie wiem – mówi pan Leszek z Siedliszcza. – Wydaje mi się, że jeśli posterunku na miejscu nie będzie, to na interwencję policji trzeba będzie dłużej czekać. Czyli będzie gorzej. A jeśli nasz posterunek ma być podobno aż w Rejowcu, no to wydaje mi się w ogóle bez sensu.

Z kolei pani Henryka z gm. Kamień mówi, że posterunkowa rewolucja wcale jej nie obchodzi. – Mieszkam tu od 30 lat i nigdy nie musiałam wzywać policji – zapewnia. – To i teraz jakoś sobie poradzę. Zresztą my niedaleko od Chełma, to i z miasta mogą przyjechać. Nie ma co martwić się na zapas, poczekamy, zobaczymy.

W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie tłumaczą, że zmiana struktury organizacyjnej w terenie, to nie miejscowy "wymysł”, ale tendencja ogólnokrajowa. W zdecydowanej większości komend w kraju, już ograniczono liczbę posterunków. Komenda chełmska jest jedną z ostatnich, która to robi.

Co zmieni się właściwie po Nowym roku? – Nowa struktura zakłada funkcjonowanie jednego Komisariatu Policji w Dorohusku oraz 3 Posterunków Policji w Sawinie, Rejowcu i Żmudzi – tłumaczy Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji.

– Komisariat Policji w Dorohusku będzie obejmował swoim zasięgiem gminę Dorohusk, Ruda Huta i Dubienka, Posterunek Policji w Rejowcu, obejmie zasięgiem gminy: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze, Posterunek Policji w Sawinie: oprócz Sawina także gminę Wierzbina, zaś Posterunek Policji w Żmudzi: gminy Żmudź, Leśniowice, Wojsławice i Białopole.

Jak zapewnia Czyż wprowadzone zmiany mają wbrew pozorom usprawnić działania policji. W jaki sposób? Przede wszystkim mimo likwidacji większości posterunków, nie zmniejszy się liczba pracujących w terenie funkcjonariuszy. W Rejowcu nawet zwiększy o dwóch.

Łącznie w trzech posterunkach i komisariacie pracować będzie 69 policjantów. Dzięki reorganizacji łatwiejsze ma być zarządzanie nimi. Nie bez znaczenia jest też to, że policjanci od stycznia będą pracować w systemie całodobowym, czego dotąd nie było.

– W razie potrzeby pilnego podjęcia interwencji przez policję mieszkańcy mogą dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112 – dodaje Czyż. – Dyżurny jednostki przekaże do sprawę policjantom z danego terenu.

Znamy już szefów

Wiadomo, kto będzie kierował jednostkami terenowymi policji. Bez zmian komendantem w KP Dorohusku będzie podinsp. Mirosław Weskida. Stanowisko kierownika w PP w Sawinie będzie pełnił asp. szt. Tadeusz Kendzierawski, w PP w Żmudzi asp. szt. Sławomir Dzieńkowski, a w PP w Rejowcu asp. szt. Jacek Błaszczuk.
Czytaj więcej o:
mecenas
Antoni
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

mecenas
mecenas (25 września 2012 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Antoni' timestamp='1348576040' post='677602']
Likwidacja szkół ,likwidacja szpitali ,likwidacja komisariatów , likwidacja sądów - państwo w rozkładzie
[/quote]Jaki premier takie państwo.
Rozwiń
Antoni
Antoni (25 września 2012 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Likwidacja szkół ,likwidacja szpitali ,likwidacja komisariatów , likwidacja sądów - państwo w rozkładzie
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2012 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kamery wszystkiego nie wypatrzą,mają melinę pod nosem u ŁYBY na przemysłowej-po towar do niej ustawia się kolejka ale tego nie widzą bo w posterunku nie mają okien od tej strony
Rozwiń
mecenas
mecenas (25 września 2012 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Blacha' timestamp='1294680831' post='420384']
w osadzie policjanci jeździli rowerami i szybko docierali na miejsce
[/quote]Wszystko zlikwidować,są przecież wszędzie kamery, a rowery zabrać aby nie kusiły ich po pijaku jeżdzić.
Rozwiń
Elka
Elka (25 września 2012 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i jak tam poprawiło się bezpieczeństwqo na wsiach ?
Z tego co piszą w " Nowym Tygodniu " na przykładzie gminy Leśniowice to złodziejstwo sie szerzy ale tak jest w każdej gminie.Czy ktoś ropzlicza policje ile i jakich sprawców przestępst wykryła ,ile odzyskała i zwróciła poszkodowanym skradzionego mienia? Chyba pod tym wzgledem jest nie za wesoło a afera Amber Gold w porównaniu ze stratami spowodowanymi przestępstwami to pikuś
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!