niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Policja likwiduje większość posterunków w pow. chełmskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2010, 15:05

Od 1 stycznia z mapy powiatu chełmskiego zniknie większość posterunków policji. Z 11 funkcjonujących do tej pory, zostaną trzy. Policja twierdzi, że nie będzie przez to mniej bezpiecznie. Mieszkańcy są sceptyczni: "Poczekamy, zobaczymy” – mówią.

Mieszkańcy o zmianach w strukturze organizacyjnej komendy dowiedzieli się od Dziennika. – Sam nie wiem – mówi pan Leszek z Siedliszcza. – Wydaje mi się, że jeśli posterunku na miejscu nie będzie, to na interwencję policji trzeba będzie dłużej czekać. Czyli będzie gorzej. A jeśli nasz posterunek ma być podobno aż w Rejowcu, no to wydaje mi się w ogóle bez sensu.

Z kolei pani Henryka z gm. Kamień mówi, że posterunkowa rewolucja wcale jej nie obchodzi. – Mieszkam tu od 30 lat i nigdy nie musiałam wzywać policji – zapewnia. – To i teraz jakoś sobie poradzę. Zresztą my niedaleko od Chełma, to i z miasta mogą przyjechać. Nie ma co martwić się na zapas, poczekamy, zobaczymy.

W Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie tłumaczą, że zmiana struktury organizacyjnej w terenie, to nie miejscowy "wymysł”, ale tendencja ogólnokrajowa. W zdecydowanej większości komend w kraju, już ograniczono liczbę posterunków. Komenda chełmska jest jedną z ostatnich, która to robi.

Co zmieni się właściwie po Nowym roku? – Nowa struktura zakłada funkcjonowanie jednego Komisariatu Policji w Dorohusku oraz 3 Posterunków Policji w Sawinie, Rejowcu i Żmudzi – tłumaczy Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji.

– Komisariat Policji w Dorohusku będzie obejmował swoim zasięgiem gminę Dorohusk, Ruda Huta i Dubienka, Posterunek Policji w Rejowcu, obejmie zasięgiem gminy: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze, Posterunek Policji w Sawinie: oprócz Sawina także gminę Wierzbina, zaś Posterunek Policji w Żmudzi: gminy Żmudź, Leśniowice, Wojsławice i Białopole.

Jak zapewnia Czyż wprowadzone zmiany mają wbrew pozorom usprawnić działania policji. W jaki sposób? Przede wszystkim mimo likwidacji większości posterunków, nie zmniejszy się liczba pracujących w terenie funkcjonariuszy. W Rejowcu nawet zwiększy o dwóch.

Łącznie w trzech posterunkach i komisariacie pracować będzie 69 policjantów. Dzięki reorganizacji łatwiejsze ma być zarządzanie nimi. Nie bez znaczenia jest też to, że policjanci od stycznia będą pracować w systemie całodobowym, czego dotąd nie było.

– W razie potrzeby pilnego podjęcia interwencji przez policję mieszkańcy mogą dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112 – dodaje Czyż. – Dyżurny jednostki przekaże do sprawę policjantom z danego terenu.

Znamy już szefów

Wiadomo, kto będzie kierował jednostkami terenowymi policji. Bez zmian komendantem w KP Dorohusku będzie podinsp. Mirosław Weskida. Stanowisko kierownika w PP w Sawinie będzie pełnił asp. szt. Tadeusz Kendzierawski, w PP w Żmudzi asp. szt. Sławomir Dzieńkowski, a w PP w Rejowcu asp. szt. Jacek Błaszczuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mecenas
Antoni
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mecenas
mecenas (25 września 2012 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Antoni' timestamp='1348576040' post='677602']
Likwidacja szkół ,likwidacja szpitali ,likwidacja komisariatów , likwidacja sądów - państwo w rozkładzie
[/quote]Jaki premier takie państwo.
Rozwiń
Antoni
Antoni (25 września 2012 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Likwidacja szkół ,likwidacja szpitali ,likwidacja komisariatów , likwidacja sądów - państwo w rozkładzie
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2012 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kamery wszystkiego nie wypatrzą,mają melinę pod nosem u ŁYBY na przemysłowej-po towar do niej ustawia się kolejka ale tego nie widzą bo w posterunku nie mają okien od tej strony
Rozwiń
mecenas
mecenas (25 września 2012 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Blacha' timestamp='1294680831' post='420384']
w osadzie policjanci jeździli rowerami i szybko docierali na miejsce
[/quote]Wszystko zlikwidować,są przecież wszędzie kamery, a rowery zabrać aby nie kusiły ich po pijaku jeżdzić.
Rozwiń
Elka
Elka (25 września 2012 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i jak tam poprawiło się bezpieczeństwqo na wsiach ?
Z tego co piszą w " Nowym Tygodniu " na przykładzie gminy Leśniowice to złodziejstwo sie szerzy ale tak jest w każdej gminie.Czy ktoś ropzlicza policje ile i jakich sprawców przestępst wykryła ,ile odzyskała i zwróciła poszkodowanym skradzionego mienia? Chyba pod tym wzgledem jest nie za wesoło a afera Amber Gold w porównaniu ze stratami spowodowanymi przestępstwami to pikuś
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!