poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Policja organizuje naukę samoobrony dla kobiet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2008, 17:38

Jak oswobodzić się z chwytu napastnika, gdzie uderzyć, żeby najbardziej bolało, a przede wszystkim, jak nie stać się ofiarą napaści.

Tego wszystkiego dowiedzą się uczestniczki kursu "Kobieta bezpieczna”.

Piąta już edycja kursu rozpocznie się we wtorek, 16 września. Akcję swoim patronatem objął komendant miejski policji w Chełmie. Zajęcia, tak jak podczas poprzednich edycji, poprowadzi podinspektor Krzysztof Kulesza.

- Adresatkami zajęć są kobiety, bo, niestety, to właśnie one są łatwiejszym celem dla przestępców - mówi Krzysztof Kulesza. - Jeśli przestępca będzie miał do wyboru dwie potencjalne ofiary, mężczyznę i kobietę, to jest prawie pewne, że wybierze kobietę.

Zajęcia będą składały się z części teoretycznej i praktycznej. Czego będzie się można nauczyć?

- Będziemy chcieli nauczyć uczestniczki zajęć umiejętności rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w sytuacjach i miejscach niebezpiecznych - tłumaczy Kulesza. - Podczas zajęć kobiety poznają też podstawowe techniki samoobrony, nauczą się dokonywania spostrzeżeń, które można potem wykorzystać do sporządzania portretów pamięciowych. Będzie też mowa o prawidłowej interpretacji przepisów prawnych dotyczących obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności.

Zajęcia będą prowadzone dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie, przy ul. Powstańców Warszawy 10 (wejście od strony parkingu). Panie zainteresowane udziałem w nich powinny sobie zarezerwować czas od godz. 18 do 19.15.

Na zakończenie edycji, wszystkie uczestniczki otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu samoobrony dla kobiet.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!