Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lipca 2009 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Policja postrzeliła uciekającego więźnia - nowe fakty

0 16 A A

Niejasności w sprawie postrzelenia bandyty w Chełmie. Policja początkowo twierdziła, że uciekinier strzelał do funkcjonariuszy. Prokuratura uważa, że tylko groził im miotaczem gazu. We wtorek zbieg w końcu trafił za kratki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
28-letni Jarosław M. powinien do połowy 2011 r. odsiadywać wyrok za rozbój i pobicie. Był na przepustce, ale nie wrócił do celi. W poniedziałek wieczorem zauważył go na ulicy w Chełmie pracownik miejscowego więzienia i zawiadomił policję. Patrol zatrzymał bandytę i odwiózł do zakładu karnego.

– Zatrzymali radiowóz przed bramą więzienia – mówi Krzysztof Grzesiuk, prokurator rejonowy w Chełmie. – Wtedy 28-latek zaatakował funkcjonariuszy i zagroził im przedmiotem przypominającym broń. Odepchnął ich i zaczął uciekać w kierunku pobliskich ogródków działkowych.

W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej. – Kilkakrotnie wzywali zbiega do zatrzymania się – mówi podkomisarz Jacek Deptuś z policji w Lublinie. – Potem oddali dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Uciekinier się zatrzymał, odwrócił i wymierzył w ich stronę. Wtedy strzelili w jego kierunku, aby go obezwładnić.

Strzały słyszeli działkowicze i mieszkańcy pobliskich domów. – Nagle usłyszałem takie "Pach, pach, pach” – opowiada pan Kazimierz. – Byłem w wojsku, to wiem, że to strzały z broni palnej. Wyszedłem, patrzę, policja. Tego, co uciekał dopadli niedaleko mojej działki, w krzakach.

Pan Andrzej był w tym czasie obok swojego garażu. – To było chyba z pięć strzałów, ale kto strzelał pierwszy, tego nie widziałem – zastrzega.
28-latek został ranny w udo i bark. Ma także powierzchowne rany łopatki i dłoni. Najpierw przewieziono go do chełmskiego szpitala, potem do Lublina, ostatecznie trafił do więzienia w Warszawie.
– Okazało się, że przedmiot, który miał przy sobie, to miotacz gazu do złudzenia przypominający pistolet – mówi Grzesiuk. – Na razie wiemy, że mężczyzna na pewno groził nim funkcjonariuszom i kierował w ich stronę.

Policja jeszcze we wtorek rano zapewniała, że także go użył. – Uciekając, ostrzeliwał się z broni i kierował ją w stronę policjantów – mówił Deptuś. A później tłumaczył: – Takie mieliśmy informacje. Teraz to wyjaśniamy. Miotacz był stylizowanym na glocka 19. Na pierwszy rzut oka, nie do odróżnienia.

Jak to możliwe, że miał ją przy sobie? – Dopuszczamy możliwość, że został zbyt pobieżnie przeszukany – przyznaje Deptuś.

– Prowadzimy dwa postępowania – mówi prokurator Grzesiuk. – Jedno w kierunku czynnej napaści na funkcjonariuszy, drugie – wyjaśniające okoliczności zatrzymania i transportowania mężczyzny.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 18:52
Proponuję postawić zarzuty Policjantowi, który strzelał i nie zastrzelił. DLACZEGO? W dobie kryzysu byłaby pewna oszczędnośc, a tak. Pozdrowienia dla Policjantów, tych prawdziwych iSłużby Więziennej tej prawdziwej.
Avatar
zXC / 23 lipca 2009 o 09:14
zen napisał:
puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....



Proponuję wziąć słownik języka polskiego i uważnie poczytać.
Avatar
zen / 22 lipca 2009 o 19:18
zXC napisał:
Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.

puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....
Avatar
~KKK~ / 22 lipca 2009 o 16:49
Takiemu to kula do nogi,batem po dup... i w kamieniołomy!! A nie siedzą w tych więzieniach (za nasze podatki) i pozytku z nich żadnego!!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 16:47
...dlaczego mam wrażenie że Prokuratura "najeżdża" na Policję, i szuka dziury w całym, a kryminalistę jakoś pobłażliwie się traktuje. Bo został ranny?? No litości! Państwo absurdu! Sam sobie winien. Ale nie, prokuratura musi być zawsze mądrzejsza... teoretycy!!
Avatar
ryś / 22 lipca 2009 o 12:15
to" dziecko" to bandyta i z niego już nic dobrego nie będzie.Ubić bandytę nie zasługuje nawet na chodzenie po ziemi !
Avatar
grzesiulek51 / 22 lipca 2009 o 11:09
~anonim~ napisał:
jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która wypowiadała się w tej sprawie,policjanci powinni łapać bandytę... na wędkę,bo jak nie wolno było użyć broni to czego. faktem jest,iż policjanci popełnili bład przy transporcie tego więznia ale wcale im się nie dziwię.Też na ich miejscu byłbym zniechęcony do pracy,niskie płace,ograniczenia w użycciu środków przymusu bezpośredniego... Dziwię się,że jeszcze chcą pracować dla nas. I jeszcze jedna ważna rzecz,jak się nie zmieni w polsce mentalność sędziów i prokuratorów,dojdzie do katastrofy,w której ucierpi całe społeczeństwo. Bo jak można wytłumaczyć fakt,że bandyta z pod sklepu monopolowego zabija bestialsko nastolatka a prokuratura stawia zarzut udziału w bójce ze skutkie śmiertelnym i sąd to przyklepuje?chore! Więc zamiast płakać za tym bandytą powinniśmy okazać wdzięczność policjantom,że nie pozwolili mu uciec i ostudzili zapędy nastenych śmiałków!

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 22 lipca 2009 o 09:54
tuja napisał:
Jakby go zastrzelili to byłaby nagonka ze za co, skoro miał "tylko" pistolet gazowy. Dwa to przed 19 było więc jasno i pewnie sporo przechodniów. Jakby policja postrzelila kogoś z nich co wtedy? Tez byś ich usprawiedliwił? Zresztą kim ty jestes żeby mówić komuś co ma robić. Zakompleksiony patafianie;P


jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5
Avatar
michał 23 / 22 lipca 2009 o 09:12
Powinni zastrzelić bandytę.
Avatar
zXC / 22 lipca 2009 o 08:05
zen napisał:
W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej.
kto to pisał? puścili sie ...hehe paranoja..... pisze sie 'ruszyli'


Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 18:52
Proponuję postawić zarzuty Policjantowi, który strzelał i nie zastrzelił. DLACZEGO? W dobie kryzysu byłaby pewna oszczędnośc, a tak. Pozdrowienia dla Policjantów, tych prawdziwych iSłużby Więziennej tej prawdziwej.
Avatar
zXC / 23 lipca 2009 o 09:14
zen napisał:
puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....



Proponuję wziąć słownik języka polskiego i uważnie poczytać.
Avatar
zen / 22 lipca 2009 o 19:18
zXC napisał:
Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.

puscic to mozna psa jak sie wyrywa...a to sa ludzie i oni moga ruszyc w poscig....
Avatar
~KKK~ / 22 lipca 2009 o 16:49
Takiemu to kula do nogi,batem po dup... i w kamieniołomy!! A nie siedzą w tych więzieniach (za nasze podatki) i pozytku z nich żadnego!!!
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 16:47
...dlaczego mam wrażenie że Prokuratura "najeżdża" na Policję, i szuka dziury w całym, a kryminalistę jakoś pobłażliwie się traktuje. Bo został ranny?? No litości! Państwo absurdu! Sam sobie winien. Ale nie, prokuratura musi być zawsze mądrzejsza... teoretycy!!
Avatar
ryś / 22 lipca 2009 o 12:15
to" dziecko" to bandyta i z niego już nic dobrego nie będzie.Ubić bandytę nie zasługuje nawet na chodzenie po ziemi !
Avatar
grzesiulek51 / 22 lipca 2009 o 11:09
~anonim~ napisał:
jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która wypowiadała się w tej sprawie,policjanci powinni łapać bandytę... na wędkę,bo jak nie wolno było użyć broni to czego. faktem jest,iż policjanci popełnili bład przy transporcie tego więznia ale wcale im się nie dziwię.Też na ich miejscu byłbym zniechęcony do pracy,niskie płace,ograniczenia w użycciu środków przymusu bezpośredniego... Dziwię się,że jeszcze chcą pracować dla nas. I jeszcze jedna ważna rzecz,jak się nie zmieni w polsce mentalność sędziów i prokuratorów,dojdzie do katastrofy,w której ucierpi całe społeczeństwo. Bo jak można wytłumaczyć fakt,że bandyta z pod sklepu monopolowego zabija bestialsko nastolatka a prokuratura stawia zarzut udziału w bójce ze skutkie śmiertelnym i sąd to przyklepuje?chore! Więc zamiast płakać za tym bandytą powinniśmy okazać wdzięczność policjantom,że nie pozwolili mu uciec i ostudzili zapędy nastenych śmiałków!

Jak czytam lub słyszę nie które komentarze to włosy na głowie stają mi dęba! Ludzie dlaczego przejmujecie się losem jakiegoś bandyty?! On sam wybrał sobie taką a nie inną drogę życiową. W normalnym państwie powinno być tak,że skazaniec nie powinien mieć żadnych praw,żadnych przywilejów! Powinno być też tak,że próba ucieczki pociągałaby za sobą nie uchronny obowiązek użycia bronni przez eskortujących funkcjonariuszy bez względu na to co się stanie z uciekinierem. A jak jest dzisiaj? W zamyśle p.Prokurator,która... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 22 lipca 2009 o 09:54
tuja napisał:
Jakby go zastrzelili to byłaby nagonka ze za co, skoro miał "tylko" pistolet gazowy. Dwa to przed 19 było więc jasno i pewnie sporo przechodniów. Jakby policja postrzelila kogoś z nich co wtedy? Tez byś ich usprawiedliwił? Zresztą kim ty jestes żeby mówić komuś co ma robić. Zakompleksiony patafianie;P


jakby zabil Twoje dziecko czy kogos z rodziny to inaczej bys mowil/mowilaf5
Avatar
michał 23 / 22 lipca 2009 o 09:12
Powinni zastrzelić bandytę.
Avatar
zXC / 22 lipca 2009 o 08:05
zen napisał:
W pościg puścili się policjanci i funkcjonariusze służby więziennej.
kto to pisał? puścili sie ...hehe paranoja..... pisze sie 'ruszyli'


Jeśli nie odróżniasz pojęć "puścić się w pościg" i "ruszyć w pościg" to lepiej nic nie pisz.