Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 września 2017 r.
13:09

Polska sieć nie przestraszyła się Castoramy. Powstaje nowy sklep

88 4 A A
(fot. Jacek Barczyński )

Tam, gdzie jeszcze niedawno rosły krzaki, powstaje sklep Polskich Składów Budowlanych. Drogowcy zbudowali już nową ulicę, której przedłużeniem ma być strzeżony przejazd kolejowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Między ul. Zielną i torami PSB Mrówka może zabudować ponad 3 tys. mkw. Planowana powierzchnia sprzedaży to 2 tys. mkw. Do tej pory ekipa budowlana zdążyła postawić murowany budynek oraz przylegające do niego metalowe konstrukcje. Część placu jest już ogrodzona i utwardzona. Negocjując z miastem nabycie działki pod budowę PSB dorzuciło milion złotych na prowadzone po sąsiedzku miejskie inwestycje drogowe. Poza nową ulicą chodzi o modernizację ul. Zielnej oraz budowę ronda na jej skrzyżowaniu z ul. Obłońską.

PSB Mrówka rozpoczęły swoją inwestycję, w czasie kiedy w Chełmie ruszyła budowa znacznie większego sklepu sieci Castorama.

– Chełm od dawna pozostawał w polu naszego zainteresowania – mówi Jarosław Lubarski, dyrektor ds. marketingu. – Wiedzieliśmy też o chełmskich planach Castoramy. W żaden sposób to nas nie zraziło. Zgodnie ze strategią naszej firmy sklepy pod szyldem Mrówka lokujemy przede wszystkim w miejscowościach powiatowych oraz gminnych. Sklepy w małych ośrodkach noszą nazwę Mini-Mrówka i mają powierzchnię od 300 do 800 mkw.

W województwie lubelskim PSB sklepy Mrówka funkcjonują już między innymi w Opolu Lubelskim, Kraśniku, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Lubartowie, Tomaszowie Lubelskim czy Józefowie. Dyrektor Lubarski zapowiada, że firma planuje wybudować ich u nas jeszcze kilkanaście. Podkreśla też, że lubelskie Mrówki pod względem ekonomicznym dobrze sobie radzą.

Obecnie PSB mają w kraju 262 sklepy i jeszcze w tym roku oddadzą do użytku kilka następnych. Tylko kilka z nich prowadzą we własnym zakresie. Chełmski obiekt po wybudowaniu zostanie odsprzedany innej firmie. Rozmowy w tej sprawie już się toczą. Jednym z warunków sprzedaży będzie zachowanie przez nowego właściciela szyldu Mrówka.

Lubarski nie jest jeszcze w stanie podać terminu zakończenia budowy obiektu w Chełmie. Nie wyklucza, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Zapowiada natomiast, że w nowym sklepie na pracę będzie mogło liczyć ponad 30 osób.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:18
Aż się boję, gdy wreszcie powstanie pierwsza galeria handlowa. Ilu to inwestorow przestanie się bać?
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 07:02
Drogi dojazdowe..... A główna droga na dorochusk,, lubelska"" można zgubic podwozie
Avatar
andy / 24 września 2017 o 00:30
była zieleń - będzie kolejny blaszak
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 15:35
I bardzo pięknie, lepiej chodzisz na zakupy do polskiej sieci niż do francuskiej ( Castorama). Więcej pieniędzy zostanie w kraju !!!!!!
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:18
Aż się boję, gdy wreszcie powstanie pierwsza galeria handlowa. Ilu to inwestorow przestanie się bać?
Avatar
Gość / 24 września 2017 o 07:02
Drogi dojazdowe..... A główna droga na dorochusk,, lubelska"" można zgubic podwozie
Avatar
andy / 24 września 2017 o 00:30
była zieleń - będzie kolejny blaszak
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 15:35
I bardzo pięknie, lepiej chodzisz na zakupy do polskiej sieci niż do francuskiej ( Castorama). Więcej pieniędzy zostanie w kraju !!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!