wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Pomogą ofiarom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2006, 19:16
Autor: (szer)

Od przyszłego tygodnia, aż do końca miesiąca sędziowie i prokuratorzy będą udzielać bezpłatnych informacji ofiarom przestępstw. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień pomocy ofiarom przestępstw”. Takie dyżury będą pełnić również pracownicy sądów i prokuratur na terenie Chełma, Krasnegostawu i Włodawy.

– Nigdy nie zdarzyło się tak, że odsyłaliśmy ludzi, którzy potrzebowali od nas jakiejś informacji – twierdzi Czesław Wajda, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. – Każdy ma prawo wejść i zapytać. Nie każdy jednak korzysta z tego prawa.
Ludzie wciąż uważają, że prokurator to osoba, która jedynie może posłać kogoś do więzienia. Tymczasem prokuratorzy często pełnią darmowe dyżury prawnicze w różnego rodzaju stowarzyszeniach. Nie każdy wie, które z nich zajmują się taką działalnością. Wielu jest również zdania, że każda porada kosztuje i nie każdego na nią stać.
– Właśnie dlatego organizuje się tego typu akcje – mówi Wajda. – W dniach od 22 lutego do 1 marca w godz. 9–13 jesteśmy do dyspozycji mieszkańców.
W tych samych dniach, ale w godzinach od 13 do 16 będą dyżurować prokuratorzy z Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
– Zainteresowanie poradami z roku na rok jest większe – mówi Zbigniew Betka, zastępca prokuratora okręgowego. – Dwa lata temu zgłosiło się do nas dziewięć osób. W ubiegłym roku było ich prawie dwa razy więcej.
Na poradę liczyć mogą również wszyscy odwiedzający chełmski sąd. W przyszłym tygodniu kontakt z pracownikami Temidy będzie znacznie ułatwiony. Do udzielania porad wytypowano czterech sędziów. Dwóch z nich będzie pełniło dyżury w siedzibie Sądu Rejonowego przy pl. Kościuszki 3, a dwóch w siedzibie Sądu Grodzkiego przy pl. Niepodległości 1.
W tym roku do akcji włączyły się również Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny i Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!