czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Chełm

Pomogą ofiarom

Dodano: 15 lutego 2006, 19:16
Autor: (szer)

Od przyszłego tygodnia, aż do końca miesiąca sędziowie i prokuratorzy będą udzielać bezpłatnych informacji ofiarom przestępstw. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień pomocy ofiarom przestępstw”. Takie dyżury będą pełnić również pracownicy sądów i prokuratur na terenie Chełma, Krasnegostawu i Włodawy.

– Nigdy nie zdarzyło się tak, że odsyłaliśmy ludzi, którzy potrzebowali od nas jakiejś informacji – twierdzi Czesław Wajda, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. – Każdy ma prawo wejść i zapytać. Nie każdy jednak korzysta z tego prawa.
Ludzie wciąż uważają, że prokurator to osoba, która jedynie może posłać kogoś do więzienia. Tymczasem prokuratorzy często pełnią darmowe dyżury prawnicze w różnego rodzaju stowarzyszeniach. Nie każdy wie, które z nich zajmują się taką działalnością. Wielu jest również zdania, że każda porada kosztuje i nie każdego na nią stać.
– Właśnie dlatego organizuje się tego typu akcje – mówi Wajda. – W dniach od 22 lutego do 1 marca w godz. 9–13 jesteśmy do dyspozycji mieszkańców.
W tych samych dniach, ale w godzinach od 13 do 16 będą dyżurować prokuratorzy z Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
– Zainteresowanie poradami z roku na rok jest większe – mówi Zbigniew Betka, zastępca prokuratora okręgowego. – Dwa lata temu zgłosiło się do nas dziewięć osób. W ubiegłym roku było ich prawie dwa razy więcej.
Na poradę liczyć mogą również wszyscy odwiedzający chełmski sąd. W przyszłym tygodniu kontakt z pracownikami Temidy będzie znacznie ułatwiony. Do udzielania porad wytypowano czterech sędziów. Dwóch z nich będzie pełniło dyżury w siedzibie Sądu Rejonowego przy pl. Kościuszki 3, a dwóch w siedzibie Sądu Grodzkiego przy pl. Niepodległości 1.
W tym roku do akcji włączyły się również Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny i Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!