czwartek, 22 marca 2018 r.

Chełm

Pomóż przygotować świąteczne paczki dla najuboższych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2010, 15:22

Nie wszyscy mieszkańcy naszego regionu czekają na święta z radością. Wielu nie stać na to, aby kupić najpotrzebniejsze produkty na świąteczny stół. Chce im pomóc Polski Czerwony Krzyż. Jednak bez wsparcia hojnych ludzi będzie trudno.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża akcję przedświątecznej pomocy dla potrzebujących organizuje co roku. Jednak to, ile paczek świątecznych uda się przygotować, zależy od hojności darczyńców, czyli nas wszystkich.

– Zwracamy się z gorącym apelem do osób prywatnych, firm, zakładów pracy, hurtowni i sklepów spożywczych o wsparcie naszej akcji – mówi Irena Kondraciuk, kierownik ZR PCK w Chełmie. – Z tego, co uda się zebrać, przygotujemy paczki świąteczne dla ubogich. Chcemy pomóc przede wszystkim rodzinom wielodzietnym, ludziom pokrzywdzonym przez los i borykającym się z problemami finansowymi. Pamiętajmy, że ci ludzie znaleźli się w trudnej sytuacji często nie z własnej winy. A zwracanie się o pomoc nie przychodzi im łatwo.

Każdy, kto zdecyduje się dołączyć do akcji może przynieść dary do biura zarządu PCK, przy ul. Wolności 3a. Będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

Co można przynieść? – Czekamy na artykuły spożywcze, słodycze, zabawki, środki czystości i drobne artykuły gospodarstwa domowego – mówi Kondraciuk. – Pomóc można także wpłacając pieniądze do kasy ZR PCK lub na konto.

Numer konta w Banku Pekao S.A. o/Chełm to: 18 1240 2223 1111 0010 0590 9268.
Jak informuje Kondraciuk, przed świętami PCK zorganizuje także uliczną zbiórkę. Nie omijajmy więc kwestarzy z logo Czerwonego Krzyża i wrzućmy do ich puszki, choć symboliczną złotówkę. – Nie pozwólmy by doszło do sytuacji, gdy ktoś, kto zwróci się do nas po pomoc, nie będzie jej mógł otrzymać – mówią organizatorzy akcji. (BAR)

Złotówka na Gwiazdkę

Z myślą o potrzebujących dzieciach we Włodawie Społeczny Komitet Akcji Charytatywnej "Złotówka na gwiazdkę” wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu we Włodawie kolejny raz przygotowują świąteczne. Pieniądze na ten cel będą zbierane w czwartek i sobotę. Wolontariusze pojawią się na ulicach miasta oraz we włodawskich marketach. W ubiegłym roku dzięki ofiarności darczyńców udało się obdarować paczkami 210 dzieci. Akcję można wesprzeć także przekazując pieniądze na konto Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie na numer: BS w Parczewie o/Włodawa 05 8042 0006 0550 1791 2000 0010, z dopiskiem "Złotówka na Gwiazdkę - 2010”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!