Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 kwietnia 2009 r.
13:05
Edytuj ten wpis

Ponad stu pracowników szpitala straci pracę

0 10 A A

Najwięcej wypowiedzeń trafi do pielęgniarek i położnych. W całym szpitalu dyrekcja zamierza zlikwidować 120 takich etatów. To jeden ze sposobów na ratowanie szpitala. Tylko, jeśli szpital ocaleje, kto będzie w nim pracował?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Program naprawczy dla tonącego w długach szpitala w Chełmie przygotowała zewnętrzna firma. Analitycy wzięli pod uwagę m.in. to, w jakim stopniu placówka wywiązuje się z kontraktu i ilu pacjentom pomaga. Z wyliczeń wyszło, że można zaoszczędzić miesięcznie 700 tysięcy złotych. Ponad połowę tej sumy mają zapewnić redukcje etatów. W przypadku "białego personelu” dokładnie 137.

- Zdaję sobie sprawę, że ogłoszenie takiej decyzji wywoła burzę, ale nie mam wyjścia. Zamierzam wprowadzić ten program w życie, po konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim - mówi dyrektor szpitala Mariusz Kowalczuk.

Dyrektor już zawiadomił związkowców o planowanych zwolnieniach. Wiadomość błyskawicznie rozniosła się po oddziałach. - Boimy się, bo tak naprawdę, nie wiadomo na kogo padnie - mówi jedna z pielęgniarek oddziału ortopedii.

- Nie wiem co będzie, może trzeba będzie szukać sobie innej pracy - mówi pielęgniarka Aneta Żółkiewska. - Jesteśmy teraz w takim stanie niepewności. Czekamy.

Jak mówi Kowalczuk zwolnień uniknąć się nie da, a wypowiedzenia zaczną trafiać
do pracowników już w najbliższych tygodniach. - Chciałem szukać oszczędności inaczej, ale związki na nic się nie godziły. Teraz nie ma już czasu. Dziś na koncie szpitala mam nieco ponad 24,5 tys. zł, a samych wymagalnych zobowiązań, ponad 2,7 mln!

Zastosowanie planu naprawczego nie wyciągnie szpitala z zadłużenia, ale pozwoli
go nie powiększać. Pracownikom jednak nie podoba się, że to oszczędności robione kosztem ludzi. I to dużym kosztem, bo spośród pół tysiąca pielęgniarek i położnych pracę może stracić co piąta. Czy szpital będzie wtedy funkcjonował bez problemów? - Oczywiście - zapewnia dyrektor. Pacjenci nie są już tacy pewni. - Co to za pomysł, żeby tyle osób zwalniać - mówi Danuta Kot, jedna z pacjentek.

- Przecież oni i tak tyle pracy mają. To jak sobie poradzą, jak ich mniej będzie.
- Teraz to jest w porządku - dodaje Bożena Szpit. - Opieka jest świetna. To za co zwalniać te pielęgniarki? Za to dobrze pracują?

- Ci, którzy wymyślili te zwolnienia, brali pod uwagę tylko liczby - mówi Teodozja Zasiadczuk, pielęgniarka oddziałowa. - A przecież za każdą z nich stoją ludzie. To ludzie się już nie liczą?

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~chełmianin~ / 9 maja 2009 o 20:39
Kowalczukowi, Santorowi i Iwanickiemu napewno żyje się lepiej, poniważ to kolesie Grabczuka i Burakiwskiego.
Avatar
gregor / 7 maja 2009 o 13:05
Brawo Panie Kowalczuk 140 osób i ich rodziny, znajomi i bliscy na pewno zapamiętają PO oraz hasło ,, by żyło się lepiej wszystkim”
Avatar
Gość / 6 maja 2009 o 21:22
Gość napisał:
Nie zrobią dyrektora z wieloletniego przewodniczącego jednego ze "związków zawodowych", on uratuje szpital.
To znamienity przewodniczący, potrafi przywieźć z zagranicy to i owo, sprzedać ...

pociągnij ten wątek, o jakiej zagranicy mówisz? może Holandia?
Avatar
Gość / 6 maja 2009 o 13:32
Nie zrobią dyrektora z wieloletniego przewodniczącego jednego ze "związków zawodowych", on uratuje szpital.
To znamienity przewodniczący, potrafi przywieźć z zagranicy to i owo, sprzedać ...
Avatar
marla / 28 kwietnia 2009 o 22:50
A może zatrudnią ich lśniącym nowością i pachnącym świeżo jak poranek szpitalu w Łęcznej?
Avatar
ja88 / 28 kwietnia 2009 o 20:31
No i pewnie...Przecież to nie problem, że już teraz na kilkudziesięciu pacjentów przypada 1-2 pielęgniarki...Problemu więc też nie będzie, jak ta 1 pielęgniarka będzie przypadać na dwa oddziały.
Z drugiej strony - nie chciałabym się w tym momencie przekonać o jakości opieki pielegniarskiej; drogie "piguły" mogą mieć wówczas nawet tytuł doktora, ale co z tego, skoro fizycznie nie podołają? A potem robione sa bzdurne sondaże, że tyle i tyle procent pacjentów jest niezadowolonych z opieki pielęgniarskiej - ale KTO ma się opiekować?
Avatar
"Życzliwy"... / 27 kwietnia 2009 o 18:04
A moze by tak zlikwidowac Dyzury Ordynatorskie? w skali miesiaca to przynajmniej 70tysiecy złotych, sensu w tym zadnego, a sama instytucja jest w swiecie oglednie mowiac, mało znana. Sensu wiec zadnego,.No moze poza tym iz wymyslił je były p.o. dyrektora prywatnie - "Dozywotni Ordynator". przez poltora raoku jego rzadów tylko z tego tytułu dlugi przekroczyły milion. a jak doda sie jego podwójny etat - p.o. dyrektora i odrynatora to dajdzie kolejna spora kwota. w sumie przynajmniej polowa obecnego dlugu wynika z ...powiedzmy oglednie: z niemajacych podstaw merytorycznych decyzji jednego czlowieka.

Mozna by tez sprawdzic sensownosc inwestycji poczynionych ostatnio przez p.o. Dyrektora na oddziałe Dozywotniego Ordynatora. Czy byly przypadkowe? Czy były uzasadnione wobec dramatycznej sytuacji szpitala jako całosci?

A czemu az tyle pielaegniarek sie zwalnia? Moze by tak... wprowadzic wreszcie elektroniczny system ewidencji czasu pracy, wtedy mozna by skonczyc ze zwyczajowym w Chełmie "jedenasta czas do miasta" - i moze by 2/3 lekarzy wystarczyło? Albo mozna by sie wreszceie dodzownic do gabinetów chocby wczesnym popoludniem

Mozna by tez sprawdzic kontrakty z firmami zewnętrznymi. Tak medycznymi jak i przedsiebiorcami pracujacymi na terenie szpitala.

wiele rzeczy by mozna... a najprosciej zwolnic pilęgniarki i a brak zdolnosci do kierowania duza firmą przezucic na pracowników. Bo w koncu menedzerów sie popedziło a z samych kontaktów towrzyskich jeszcze kompetencje kierownicze i ekonomiczne nie wynikaja.

Niestety, Nie kazdy Dyzma ma swojego Krzepickiego , A Wokulskich jak zawsze brakuje.
A moze by tak zlikwidowac Dyzury Ordynatorskie? w skali miesiaca to przynajmniej 70tysiecy złotych, sensu w tym zadnego, a sama instytucja jest w swiecie oglednie mowiac, mało znana. Sensu wiec zadnego,.No moze poza tym iz wymyslił je były p.o. dyrektora prywatnie - "Dozywotni Ordynator". przez poltora raoku jego rzadów tylko z tego tytułu dlugi przekroczyły milion. a jak doda sie jego podwójny etat - p.o. dyrektora i odrynatora to dajdzie kolejna spora kwota. w sumie przynajmniej polowa obecnego dlugu wynika z ...powiedzmy ogle... rozwiń
Avatar
123 / 27 kwietnia 2009 o 10:10
Jeden szpital upada...???? budować następny...!!!!! z Chełma do Łęcznej niedaleko....a może nowy szpital zatrudni zwalnianych pracowników?????, no chyba, że zatrudnił już personel, który się szkoli...??? (po linii i z ramienia)!!!!!!
Avatar
MR / 27 kwietnia 2009 o 07:40
Może o to abyś mógł w dobrych warunkach chorować.
Avatar
Kuty / 26 kwietnia 2009 o 18:04
Będą zwalniać, a buduję następnego molocha. nie wiem o co tu chodzi
Avatar
~chełmianin~ / 9 maja 2009 o 20:39
Kowalczukowi, Santorowi i Iwanickiemu napewno żyje się lepiej, poniważ to kolesie Grabczuka i Burakiwskiego.
Avatar
gregor / 7 maja 2009 o 13:05
Brawo Panie Kowalczuk 140 osób i ich rodziny, znajomi i bliscy na pewno zapamiętają PO oraz hasło ,, by żyło się lepiej wszystkim”
Avatar
Gość / 6 maja 2009 o 21:22
Gość napisał:
Nie zrobią dyrektora z wieloletniego przewodniczącego jednego ze "związków zawodowych", on uratuje szpital.
To znamienity przewodniczący, potrafi przywieźć z zagranicy to i owo, sprzedać ...

pociągnij ten wątek, o jakiej zagranicy mówisz? może Holandia?
Avatar
Gość / 6 maja 2009 o 13:32
Nie zrobią dyrektora z wieloletniego przewodniczącego jednego ze "związków zawodowych", on uratuje szpital.
To znamienity przewodniczący, potrafi przywieźć z zagranicy to i owo, sprzedać ...
Avatar
marla / 28 kwietnia 2009 o 22:50
A może zatrudnią ich lśniącym nowością i pachnącym świeżo jak poranek szpitalu w Łęcznej?
Avatar
ja88 / 28 kwietnia 2009 o 20:31
No i pewnie...Przecież to nie problem, że już teraz na kilkudziesięciu pacjentów przypada 1-2 pielęgniarki...Problemu więc też nie będzie, jak ta 1 pielęgniarka będzie przypadać na dwa oddziały.
Z drugiej strony - nie chciałabym się w tym momencie przekonać o jakości opieki pielegniarskiej; drogie "piguły" mogą mieć wówczas nawet tytuł doktora, ale co z tego, skoro fizycznie nie podołają? A potem robione sa bzdurne sondaże, że tyle i tyle procent pacjentów jest niezadowolonych z opieki pielęgniarskiej - ale KTO ma się opiekować?
Avatar
"Życzliwy"... / 27 kwietnia 2009 o 18:04
A moze by tak zlikwidowac Dyzury Ordynatorskie? w skali miesiaca to przynajmniej 70tysiecy złotych, sensu w tym zadnego, a sama instytucja jest w swiecie oglednie mowiac, mało znana. Sensu wiec zadnego,.No moze poza tym iz wymyslił je były p.o. dyrektora prywatnie - "Dozywotni Ordynator". przez poltora raoku jego rzadów tylko z tego tytułu dlugi przekroczyły milion. a jak doda sie jego podwójny etat - p.o. dyrektora i odrynatora to dajdzie kolejna spora kwota. w sumie przynajmniej polowa obecnego dlugu wynika z ...powiedzmy oglednie: z niemajacych podstaw merytorycznych decyzji jednego czlowieka.

Mozna by tez sprawdzic sensownosc inwestycji poczynionych ostatnio przez p.o. Dyrektora na oddziałe Dozywotniego Ordynatora. Czy byly przypadkowe? Czy były uzasadnione wobec dramatycznej sytuacji szpitala jako całosci?

A czemu az tyle pielaegniarek sie zwalnia? Moze by tak... wprowadzic wreszcie elektroniczny system ewidencji czasu pracy, wtedy mozna by skonczyc ze zwyczajowym w Chełmie "jedenasta czas do miasta" - i moze by 2/3 lekarzy wystarczyło? Albo mozna by sie wreszceie dodzownic do gabinetów chocby wczesnym popoludniem

Mozna by tez sprawdzic kontrakty z firmami zewnętrznymi. Tak medycznymi jak i przedsiebiorcami pracujacymi na terenie szpitala.

wiele rzeczy by mozna... a najprosciej zwolnic pilęgniarki i a brak zdolnosci do kierowania duza firmą przezucic na pracowników. Bo w koncu menedzerów sie popedziło a z samych kontaktów towrzyskich jeszcze kompetencje kierownicze i ekonomiczne nie wynikaja.

Niestety, Nie kazdy Dyzma ma swojego Krzepickiego , A Wokulskich jak zawsze brakuje.
A moze by tak zlikwidowac Dyzury Ordynatorskie? w skali miesiaca to przynajmniej 70tysiecy złotych, sensu w tym zadnego, a sama instytucja jest w swiecie oglednie mowiac, mało znana. Sensu wiec zadnego,.No moze poza tym iz wymyslił je były p.o. dyrektora prywatnie - "Dozywotni Ordynator". przez poltora raoku jego rzadów tylko z tego tytułu dlugi przekroczyły milion. a jak doda sie jego podwójny etat - p.o. dyrektora i odrynatora to dajdzie kolejna spora kwota. w sumie przynajmniej polowa obecnego dlugu wynika z ...powiedzmy ogle... rozwiń
Avatar
123 / 27 kwietnia 2009 o 10:10
Jeden szpital upada...???? budować następny...!!!!! z Chełma do Łęcznej niedaleko....a może nowy szpital zatrudni zwalnianych pracowników?????, no chyba, że zatrudnił już personel, który się szkoli...??? (po linii i z ramienia)!!!!!!
Avatar
MR / 27 kwietnia 2009 o 07:40
Może o to abyś mógł w dobrych warunkach chorować.
Avatar
Kuty / 26 kwietnia 2009 o 18:04
Będą zwalniać, a buduję następnego molocha. nie wiem o co tu chodzi
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 12

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.