niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Poseł Matuszczak nie chce immunitetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2012, 19:41
Autor: Rafał Panas

Wziął aparat i domagał się samochodu? Poseł Matuszczak wczoraj zrzekł się immunitetu, żeby udowodnić
Wziął aparat i domagał się samochodu? Poseł Matuszczak wczoraj zrzekł się immunitetu, żeby udowodnić

Dzięki wczorajszej decyzji posła SLD prokuratura dostanie szansę postawienia mu zarzutów w sprawie "aparat fotograficzny za przysługę”..

Prokuratura podejrzewa, że Matuszczak w 2008 r. wziął aparat fotograficzny za pomoc w zdobyciu zgody na powieszenie reklamy. O zawieszenie bannera z reklamą piwa na budynku kina "Zorza” w rządzonym przez SLD Chełmie starało się małżeństwo, którego firma wynajmowała budynek. I to oni przede wszystkim obciążają posła. Matuszczak tłumaczy, że to zemsta, bo nie pomógł tym ludziom w przedłużeniu dzierżawy "Zorzy”.

Prokuratura Apelacyjna wysłała do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Matuszczakowi. Komisja spraw poselskich miała wczoraj rekomendować parlamentarzystom poparcie lub odrzucenie wniosku. Matuszczak ubiegł komisję i sam zrezygnował z immunitetu.

– Procedury sejmowe trwają bardzo długo. A mnie zależy na szybkim i obiektywnym rozstrzygnięciu sprawy – tłumaczy poseł Zbigniew Matuszczak. – Myślę, że Prokuratura Apelacyjna weźmie pod uwagę materiały ze śledztwa prowadzonego w Chełmie. Moim zdaniem są bardziej aktualne, zawierają bieżące dowody i zeznania.

Chodzi o śledztwo wszczęte w listopadzie ub. roku. Matuszczak zawiadomił tamtejszą prokuraturę, że jest oczerniany i pomawiany. W tej sprawie ma status pokrzywdzonego.
Chełmskie śledztwo zdaje się toczyć po jego myśli. Pracownik kina, który najpierw zeznał przeciwko politykowi, zmienił zdanie. "…Zbigniew Matuszczak został fałszywie pomówiony przez właścicieli spółki o pośrednictwo w uzyskaniu zgody Urzędu Miasta na wywieszenie reklamy” – zeznania mężczyzny Matuszczak odczytał w marcu w Sejmie. Wynika z nich też, że małżeństwo dzierżawiące "Zorzę” kazało rozgłaszać pracownikowi, że polityk wziął od nich aparat i chciał jeszcze samochod w zamian za przedłużenie dzierżawy.

Prokuratura Apelacyjna nadal zapewnia, że zeznania, dokumenty, wykaz rozmów telefonicznych i materiały niejawne obciążające Matuszczaka są mocne. Czy rzeczywiście? – Nie jestem upoważniona do wypowiadania się. Prokuratura zobligowała mnie do milczenia – mówi współwłaścicielka firmy, która dzierżawiła kino.

– Zaskakująca decyzja, ale daje szansę na wyjaśnienie sprawy – mówi o zgodzie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej. – Dalsze czynności zależą od tego, co usłyszmy od posła Matuszczaka. Zweryfikujemy jego linię obrony. Jedną z możliwych, choć nieprzesądzonych decyzji, jest akt oskarżenia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
gs
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 lipca 2012 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
matuszczak dobry poseł. jestesmy jak najbardziej za nim
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2012 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
matuszczak dobry poseł. jestesmy jak najbardziej za nim
Rozwiń
gs
gs (28 lipca 2012 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy Macierewicz tak chętnie zrzeknie się swojego immunitetu? Ale Pan Seremet dopilnuje żeby wszystkie zarzuty się przedawniły!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!