Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 marca 2012 r.
21:27
Edytuj ten wpis

Poseł Matuszczak w opałach. Czy straci immunitet?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A
Zbigniew Matuszczak jest już posłem drugiej kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył 80
Zbigniew Matuszczak jest już posłem drugiej kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył 80

W najbliższy czwartek posłowie zajmą się immunitetem swojego kolegi Zbigniewa Matuszczaka (SLD). Śledczy chcą mu postawić zarzut płatnej protekcji. Polityk z Chełma zapowiadał wcześniej, że sam zrezygnuje z tarczy ochronnej. Czy zmienił zdanie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratura Apelacyjna z Lublina uważa, że ponad trzy lata temu poseł Zbigniew Matuszczak pomógł przedsiębiorcy w uzyskaniu w chełmskim magistracie zgody na wystawienie banera reklamowego. W nagrodę miał dostać aparat fotograficzny za ponad tysiąc zł.

Prezydentem miasta jest i była w tamtym czasie Agata Fisz, partyjna koleżanka posła. Śledczy ocenili, że chodzi o powoływanie się na wpływy, czyli płatną protekcję. Matuszczak zdecydowanie zaprzecza. I kontratakuje: doniósł do chełmskiej prokuratury rejonowej na osoby, które go obciążyły.

Posłowi nie można postawić zarzutów, bo chroni go immunitet. Dlatego prokuratura wystąpiła we wrześniu ubiegłego roku do Sejmu o uchylenie mu immunitetu. Wniosek ocenią w najbliższy czwartek posłowie z Sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

– Przygotujemy rekomendację dla posłów, a ostateczna decyzja należy do Sejmu – mówi Jerzy Budnik (PO), wiceprzewodniczący komisji. Podczas czwartkowego posiedzenia przedstawiciel prokuratury odpowie na wątpliwości posłów, a Matuszczak dostanie szansę na wyjaśnienie zarzutów.

– Jeśli wniosek jest dobrze uzasadniony, to z reguły przyznajemy rację prokuraturze – mówi Budnik i dodaje, że potem podczas ostatecznego głosowania w Sejmie posłowie zazwyczaj przychylają się do opinii komisji.

Jeszcze we wrześniu ub. roku Matuszczak zapowiadał, że nie będzie krył się za immunitetem. Jednak teraz najwyraźniej zmienił zdanie. Dopytywany o swoją decyzję, unika jasnej odpowiedzi.

– Jestem zainteresowany szybkim wyjaśnieniem tej sprawy, bo teraz jest ona przedstawiana tendencyjnie. Czekam aż Prokuratura Rejonowa z Chełma wyjaśni sprawę osób, które mnie oczerniły. Nie chowam się za immunitetem – powtarza Matuszczak.

Jednak, jak się dowiedzieliśmy, śledztwo chełmskiej prokuratury jeszcze potrwa. – Prowadzimy działania, ale czekamy na zakończenie prac Prokuratury Apelacyjnej. Informacje z tamtego śledztwa są objęte tajemnicą, a my potrzebujemy choćby wglądu do akt. Ważna dla nas będzie ostateczna decyzja, np. postawienie zarzutów czy umorzenie sprawy – tłumaczy Marzena Kucińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Matuszczak może złożyć wniosek o uchylenie immunitetu podczas czwartkowej komisji lub na posiedzeniu Sejmu. Jeśli tego nie zrobi, a Sejm odrzuci wniosek prokuratury, postępowanie zostanie umorzone. Do sprawy będzie można wrócić, o ile posłowi wygaśnie immunitet, a sprawa nie przedawni się.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 17:40
[quote name='Gość' timestamp='1331566567' post='608619']
Do czego pijesz tuskomatole ?????
[/quote]

Do tego barana jarka z nieboszczki PIS, który dużo dziobem kaczym kłapie, a za swego panowania ogarneła go dziwna niemoc.
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 16:36
[quote name='gs' timestamp='1331565136' post='608605']
Teraz " Jarosław Polskę Zbaw" odpowie!Oraz ZERRO!
[/quote]
Do czego pijesz tuskomatole ?????
Avatar
gs / 12 marca 2012 o 16:12
[quote name='nollet' timestamp='1331534241' post='608372']
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alternatywy 4 "no to rozumiemy się? no...
[/quote]
Teraz " Jarosław Polskę Zbaw" odpowie!Oraz ZERRO!
[quote name='nollet' timestamp='1331534241' post='608372']
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alte... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 13:50
Pomówienia są dziś modne w narodzie.
Donoszą,a potem na sensację czekają
i się cieszą,że o sprawiedliwość dbają,
a co kłapacze z donosicielstwa mają?
Avatar
buzal / 12 marca 2012 o 13:18
a to tusko matoly maja problem i chyba trzeba bendzie oddac wladze wreszcie dla prawdziwych i slusznych polakow
a nie korumpatoruw roznej masci co top daja sobnoe ile popadnie i za nasze zarobki
jak ziobro i pan Kaczynski mowili do nas ze jest zle tozescie dali wladze tuskowi i teras widac jak sie bogaca na nas wszystkich i ich podwladni tesz to robia
Avatar
kolka / 12 marca 2012 o 12:21
Powołać komisję śledczą a na jej czele postawić Sekułę-wszystko wnet się wyjaśni. Na adwokatów powołajcie Karnowskiego, Rysiów ,Mirków,Zbysiów. -protokolantką może być Pani Marczuk-Pazura i Sawicka .
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 09:35
http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/231.htm Nasza duma i jego portfolio.
Avatar
lubelak / 12 marca 2012 o 08:27
taka czerwona ELYTA a sie połasiła na aparat za 1000 zł.ZENADA.uchylić immunitet, do sądu i po sprawie.Chełmiaki zasługują na uczciwego posła
Avatar
nollet / 12 marca 2012 o 07:37
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alternatywy 4 "no to rozumiemy się? no...
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 17:40
[quote name='Gość' timestamp='1331566567' post='608619']
Do czego pijesz tuskomatole ?????
[/quote]

Do tego barana jarka z nieboszczki PIS, który dużo dziobem kaczym kłapie, a za swego panowania ogarneła go dziwna niemoc.
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 16:36
[quote name='gs' timestamp='1331565136' post='608605']
Teraz " Jarosław Polskę Zbaw" odpowie!Oraz ZERRO!
[/quote]
Do czego pijesz tuskomatole ?????
Avatar
gs / 12 marca 2012 o 16:12
[quote name='nollet' timestamp='1331534241' post='608372']
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alternatywy 4 "no to rozumiemy się? no...
[/quote]
Teraz " Jarosław Polskę Zbaw" odpowie!Oraz ZERRO!
[quote name='nollet' timestamp='1331534241' post='608372']
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alte... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 13:50
Pomówienia są dziś modne w narodzie.
Donoszą,a potem na sensację czekają
i się cieszą,że o sprawiedliwość dbają,
a co kłapacze z donosicielstwa mają?
Avatar
buzal / 12 marca 2012 o 13:18
a to tusko matoly maja problem i chyba trzeba bendzie oddac wladze wreszcie dla prawdziwych i slusznych polakow
a nie korumpatoruw roznej masci co top daja sobnoe ile popadnie i za nasze zarobki
jak ziobro i pan Kaczynski mowili do nas ze jest zle tozescie dali wladze tuskowi i teras widac jak sie bogaca na nas wszystkich i ich podwladni tesz to robia
Avatar
kolka / 12 marca 2012 o 12:21
Powołać komisję śledczą a na jej czele postawić Sekułę-wszystko wnet się wyjaśni. Na adwokatów powołajcie Karnowskiego, Rysiów ,Mirków,Zbysiów. -protokolantką może być Pani Marczuk-Pazura i Sawicka .
Avatar
Gość / 12 marca 2012 o 09:35
http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/231.htm Nasza duma i jego portfolio.
Avatar
lubelak / 12 marca 2012 o 08:27
taka czerwona ELYTA a sie połasiła na aparat za 1000 zł.ZENADA.uchylić immunitet, do sądu i po sprawie.Chełmiaki zasługują na uczciwego posła
Avatar
nollet / 12 marca 2012 o 07:37
Jak III RP udaje taką praworządną, to czemu takiego samego zarzutu nie postawi wszystkim klechom ze swojego terenu? Oni generalnie powołuja się na wpływy, których nigdy nie mieli i nie mają. Brakuje odwagi? Postrzegam III RP od początku jej istnienia jako prawożądną a nie praworządną! Żaden wódz tej prawożądnej III RP nigdy za nic nie odpowiadał, a musiłby odpowiadać, gdyby III RP była praworządna! Jak ulał pasuje tu pytanie z dzielnicoweg z Alternatywy 4 "no to rozumiemy się? no...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0