poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Powiat Chełmski. Trwa scalanie gruntów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2013, 18:22
Autor: P.P.

Starostwo prowadzi program scaleniowy. Jego głównym celem jest zmniejszenie liczby działek w poszczególnych gospodarstwach.

– Na scaleniach zyskują mieszkańcy, których pola nie są już "szachownicą” rozrzuconych działek. W efekcie powstaje także funkcjonalna sieć dróg, rowów melioracyjnych, przepustów i przejazdów – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski. – Powstają nowe mapy, porządkowane są stany prawne nieruchomości. Działki stają się bardziej atrakcyjne dla inwestorów – dodaje starosta.

Dlatego powiat organizuje cykl spotkań z właścicielami nieruchomości objętych programem scaleniowym. na Pierwsze z nich zaplanowano na 30 stycznia (godz. 16) w świetlicy we wsi Depułtycze Królewskie. Kolejne odbędzie się 4 lutego o godz.16 w świetlicy we wsi Trościanka, gmina Wojsławice. Następne 14 lutego o godz. 16 w świetlicy we wsi Rozięcin, gmina Wojsławice.

Na zebraniach zostaną odczytane decyzje o zatwierdzeniu projektów scaleń. W wersji pisemnej, decyzje zostaną wywieszone na okres 14 dni w siedzibach gmin Chełm, Wojsławice i Starostwie Powiatowym w Chełmie oraz na tablicach ogłoszeń we wsiach Depułtycze Królewskie – Kolonia, Trościanka i Rozięcin.

Natomiast 5 lutego 2013 roku o godz. 13 w świetlicy w Szkole Podstawowej w Bukowie Wielkiej odbędzie się zebranie uczestników scalania gruntów położonych w granicach obrębu Bukowa Wielka I, Bukowa Wielka II i Średni Łan gmina Sawin w sprawie wyników oszacowania gruntów. Na spotkaniu i podczas wyłożenia uczestnicy mogą wnosić zastrzeżenia do dokonanego szacunku. Wyniki oszacowania gruntów dostępne będą do publicznego wglądu przez 7 dni – od 6 lutego w siedzibie Urzędu Gminy Sawin.

Warto podkreślić, że powiat chełmski jest liderem w scaleniach gruntów. W latach 2011 – 12 na scalenia w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich powiat otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 6 840 669 złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Łukasz
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Łukasz
Łukasz (31 stycznia 2013 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracuje jako kurier i wqr... mnie jak mam jechac do żmudzi bo w sumie wieksza miejscowość a tak narawde to 3 miejscowości w 1 !!! żmudź,kolonia żmudż i osiedle żmudź! zero nazw ulic, czy starostwo mogło by coś na to poradzic? scalić to w 1 miejscowość? bo władze gminy ostro śpią:/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!