piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Powiat i gmina dostaną pieniądze na kolejne "schetynówki”

Autor: (bar)

Starania gospodarzy powiatu chełmskiego o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej z Chełma do Wojsławice zakończyły się sukcesem.

W czwartek 28 października została ogłoszona lista rankingowa wniosków złożonych na drogi powiatowe w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Powiat chełmski ze swoim projektem na 45 złożonych wniosków znalazł się na dziewiątym miejscu i pieniądze na drogową inwestycję praktycznie ma już w kieszeni.

Wnioski przewidziane do dofinansowania zajmują miejsca od pierwszego do piętnastego.

- Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 6 mln zł – mówi Adam Rychliczek, wicestarosta chełmski. – Nasz projekt zakłada przebudowę drogi z wyłączeniem odcinka o długości 1 km, z którym już zdążyliśmy się uporać.

– Zadaniem drogowców jest zlikwidowanie przełomów w nawierzchni, przebudowanie 14 zatok autobusowych, wybudowanie ciągów pieszych i zabezpieczenie poboczy kruszywem - dodaje.

Projekt obejmuje również przebudowę przepustów, remont dwóch mostów i regulację istniejących rowów przydrożnych.

Droga z Chełma do Wojsławic jest główną osią komunikacyjną powiatu, na której występuje wzmożony ruch drogowy, dlatego też ustawione zostaną profesjonalne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym stalowe bariery ochronne nad przepustami, poręcze na mostach i ogrodzenia wzdłuż chodników.

Ponadto wymienione zostanie obecne oznakowanie pionowe. Drogowcy dodadzą także nowe znaki poprawiające bezpieczeństwo podróżnych. Przewidywany termin zakończenia robót to wrzesień 2011 r.

Powiat przygotował projekt wspólnie z gminami: Chełm, Kamień, Leśniowice, Wojsławice i miastem Chełm.

Podobne powody do satysfakcji ma także gmina Chełm.

W ramach tego samego programu jej projekt, dotyczący przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Janów, Podgórze, Henrysin, Stołpie, Nowosiółki-Kolonia, Tytusin, Nowosiółki, Józefin i Ochota-Kolonia, został sklasyfikowany na drugim miejscu, co gwarantuje mu dofinansowanie w ramach tak zwanych "schetynówek”.

W tym przypadku wnioskowana kwota dotacji to blisko 3 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni w ramach inwestycji zostanie zamontowane nowe oznakowanie oraz urządzenia, które maja przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Ponadto w Podgórzu i Ochoży Kolonii zainstalowane zostanie oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również budowę parkingu na 30 miejsc w Podgórzu i zatok parkingowych.

– Drugie miejsce wśród 40 zgłoszonych wniosków to dla nas duże wyróżnienie – cieszy się Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. – Tym bardziej, że przecież dodatkowo były punktowane wnioski dotyczące dróg zniszczonych przez tegoroczne powodzie, co akurat nas nie dotyczyło.

Gmina Chełm w dwóch poprzednich konkursach w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011 również uzyskała dofinansowanie. Dotychczasowe wsparcie pozwoliło na zmodernizowanie ponad 15 km dróg.
Czytaj więcej o:
yaro
aga
marek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

yaro
yaro (3 listopada 2010 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu psl rozdzielił między siebie i większość poszła na gieni strony
Rozwiń
aga
aga (2 listopada 2010 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jednak można było wykorzystać w 100% szanse na dofinansowanie, to już trzeci nabór i ostatni w tym okresie, jednak są jeszcze tacy którzy pracują nie tylko przed wyborami,
Rozwiń
marek
marek (1 listopada 2010 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a miasto znow przegralo, co na to pani prezydent
Rozwiń
miko
miko (1 listopada 2010 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z obwodnicą? tiry rozjeżdzą nam miasto - prują teraz lewą stroną jezdni bo na prawej sa koleiny ( które same zrobiły ) Idą wybory - możecie obiecywać - i tak tego nikt nie rozliczy.
Rozwiń
gładki
gładki (1 listopada 2010 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przebudowy drogi powiatowej z Chełma do Wojsławice" - a korekty jak zwykle nie ma?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!