piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Powiat i gmina dostaną pieniądze na kolejne "schetynówki”

  Edytuj ten wpis
Autor: (bar)

Starania gospodarzy powiatu chełmskiego o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej z Chełma do Wojsławice zakończyły się sukcesem.

W czwartek 28 października została ogłoszona lista rankingowa wniosków złożonych na drogi powiatowe w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Powiat chełmski ze swoim projektem na 45 złożonych wniosków znalazł się na dziewiątym miejscu i pieniądze na drogową inwestycję praktycznie ma już w kieszeni.

Wnioski przewidziane do dofinansowania zajmują miejsca od pierwszego do piętnastego.

- Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 6 mln zł – mówi Adam Rychliczek, wicestarosta chełmski. – Nasz projekt zakłada przebudowę drogi z wyłączeniem odcinka o długości 1 km, z którym już zdążyliśmy się uporać.

– Zadaniem drogowców jest zlikwidowanie przełomów w nawierzchni, przebudowanie 14 zatok autobusowych, wybudowanie ciągów pieszych i zabezpieczenie poboczy kruszywem - dodaje.

Projekt obejmuje również przebudowę przepustów, remont dwóch mostów i regulację istniejących rowów przydrożnych.

Droga z Chełma do Wojsławic jest główną osią komunikacyjną powiatu, na której występuje wzmożony ruch drogowy, dlatego też ustawione zostaną profesjonalne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym stalowe bariery ochronne nad przepustami, poręcze na mostach i ogrodzenia wzdłuż chodników.

Ponadto wymienione zostanie obecne oznakowanie pionowe. Drogowcy dodadzą także nowe znaki poprawiające bezpieczeństwo podróżnych. Przewidywany termin zakończenia robót to wrzesień 2011 r.

Powiat przygotował projekt wspólnie z gminami: Chełm, Kamień, Leśniowice, Wojsławice i miastem Chełm.

Podobne powody do satysfakcji ma także gmina Chełm.

W ramach tego samego programu jej projekt, dotyczący przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Janów, Podgórze, Henrysin, Stołpie, Nowosiółki-Kolonia, Tytusin, Nowosiółki, Józefin i Ochota-Kolonia, został sklasyfikowany na drugim miejscu, co gwarantuje mu dofinansowanie w ramach tak zwanych "schetynówek”.

W tym przypadku wnioskowana kwota dotacji to blisko 3 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni w ramach inwestycji zostanie zamontowane nowe oznakowanie oraz urządzenia, które maja przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Ponadto w Podgórzu i Ochoży Kolonii zainstalowane zostanie oświetlenie uliczne. Projekt zakłada również budowę parkingu na 30 miejsc w Podgórzu i zatok parkingowych.

– Drugie miejsce wśród 40 zgłoszonych wniosków to dla nas duże wyróżnienie – cieszy się Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. – Tym bardziej, że przecież dodatkowo były punktowane wnioski dotyczące dróg zniszczonych przez tegoroczne powodzie, co akurat nas nie dotyczyło.

Gmina Chełm w dwóch poprzednich konkursach w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011 również uzyskała dofinansowanie. Dotychczasowe wsparcie pozwoliło na zmodernizowanie ponad 15 km dróg.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
yaro
aga
marek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

yaro
yaro (3 listopada 2010 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu psl rozdzielił między siebie i większość poszła na gieni strony
Rozwiń
aga
aga (2 listopada 2010 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jednak można było wykorzystać w 100% szanse na dofinansowanie, to już trzeci nabór i ostatni w tym okresie, jednak są jeszcze tacy którzy pracują nie tylko przed wyborami,
Rozwiń
marek
marek (1 listopada 2010 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a miasto znow przegralo, co na to pani prezydent
Rozwiń
miko
miko (1 listopada 2010 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z obwodnicą? tiry rozjeżdzą nam miasto - prują teraz lewą stroną jezdni bo na prawej sa koleiny ( które same zrobiły ) Idą wybory - możecie obiecywać - i tak tego nikt nie rozliczy.
Rozwiń
gładki
gładki (1 listopada 2010 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"przebudowy drogi powiatowej z Chełma do Wojsławice" - a korekty jak zwykle nie ma?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!