niedziela, 18 marca 2018 r.

Chełm

Powiat rycki najlepiej inwestuje pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2008, 18:31
Autor: (sad)

Remont ponad 12-kilometrowego odcinka drogi Sarny-Drążgów i ulicy Spacerowej w Dęblinie. Dzięki m.in. tym dwóm przedsięwzięciom, powiat rycki zajmuje pierwsze miejsce w województwie pod względem inwestowania w infrastrukturę techniczną.

Tak przynajmniej wynika z rankingu przygotowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota”. Ranking obejmował lata 2005-2007 i wydatki przeliczone na jednego mieszkańca. Powiat rycki nie tylko jest liderem w województwie, ale równie dobrze wypadł w skali kraju, zajmując 18 pozycję.

- To bardzo dobra wiadomość - mówi Krzysztof Uznański, wicestarosta powiatu ryckiego, który o wynikach rankingu dowiedział się od Dziennika. - Ale trzeba zaznaczyć, że dobra lokata nie jest tylko naszą zasługa. Tego wyniku nie osiągnęlibyśmy bez wsparcia naszych gmin i miast, bo inwestujemy wspólnie.

O tym, że to powiat rycki wydaje na Lubelszczyźnie najwięcej pieniędzy na infrastrukturę techniczną, zdecydowało... 41 groszy. O tyle mniej, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wydał na ten sam cel powiat krasnostawski. Dzięki temu zajął drugie miejsce w województwie, a 19 w kraju.

Powiatowi samorządowcy podkreślają, że ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zastrzyk unijnych pieniędzy. - Gdyby nie dotacje, nasz powiat byłby sklasyfikowany dopiero na 159 miejscu w kraju - mówi starosta krasnostawski Janusz Szpak. - Prawdą jest jednak i to, że po fundusze europejskie trudno sięgać, nie mając wkładu własnego.

W rankingu, w kategorii województw, blado wypadła cała Lubelszczyzna. Nasze województwo zajęło dopiero 14 miejsce, przeznaczając na jedną osobę nieco ponad 32 zł. Powodów do radości nie mają też władze Lublina. Stolica województwa zajęła w swojej kategorii 16 miejsce, czyli trzecie od końca, bo uwzględniono 18 miast.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zXC
zXC
erni
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zXC
zXC (24 listopada 2008 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ma wspólnego powiat rycki i Chełm?
Rozwiń
zXC
zXC (24 listopada 2008 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co wspólnego z Chełmem ma ten tekst?
Rozwiń
erni
erni (23 listopada 2008 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Joanno, a co Pani sądzi na temat praw autorskich. Czy wystarczy poprzestawiać szyk zdań. Myślę, że autor będzie zainteresowaby częścią za te wierszówki.
Rozwiń
mieszkaniec Ryk
mieszkaniec Ryk (22 listopada 2008 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Buachachaaaa ale mam ubaw czytając ten artykuł to niezły żart albo ktoś za niego nieźle zapłacił. Zapraszam do Ryk na ul. Poniatowskiego centrum naszego miasta ogólny brud smród i ubóstwo, zrobili kostkę granitową co jak przechodzą nasze miłe Panie przez ulicę w butach na wysokim obcasie to but wpada w dziury między kostką, kostkę układali, zrywali i znowu układali, chodniki po tej robocie są krzywe a jak teraz jest śnieg i deszcz to woda stoi na chodnikach samochody parkują gdzie się da brak porządnego parkingu w centrum a ryccy radni chcą nam wprowadzić dodatkowy podatek w postaci opłaty parkingowej w centrum miasta . Przerost w Rykach formy nad treścią naszych radnych no cóż WYBORY niebawem. Największy hit Ryk to oznaczone pasy pomalowali farbą na biało tj. kostkę podsyłam link[url="http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=419"] http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=419[/url]
poczytajcie no cóż władza w Rykach PiS'owska tworzy propagandę jak za PRL'u gdzie była jedna wielka władza jeden wódz i miała tylko słuszną sprawę i kierunek a naród musiał ich słuchać czasy się zmieniły a radnym Ryckim zostało tak dalej.
Kiedyś ZULU GULA powiedział "POLSKA TO KRAJ NAJWIĘKSZYCH JAJ" do się dobrze odnosi do Ryki.

Pozdrawiam
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!