piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Agroturystyka, jako dodatkowa forma zarobkowania, jest coraz popularniejsza wśród mieszkańców wsi. Gospodynie zrzeszone w Nadbużańskim Stowarzyszeniu Agroturystycznym w tym sezonie przyjmowały letników już w 40 gospodarstwach

Na terenie byłego województwa chełmskiego jest wiele urokliwych miejsc, ciekawych zabytków, gościnnych gospodarstw wiejskich, które z roku na rok podwyższają standard świadczonych usług. Każdego też roku coraz więcej osób mieszkających w dużych, zatłoczonych miastach wybiera wypoczynek w cichej okolicy, w domostwach położonych w lesie i nad wodą.
- W nadbużańskich kwaterach gościliśmy w tym sezonie blisko 2 tys. wczasowiczów. Najczęściej przyjeżdżali do nas mieszkańcy Warszawy, Pomorza i zachodniej Polski, Lublina i okolic. Nie zabrakło także gości z zagranicy, w większości polskiego pochodzenia. Zamawiali pokoje na 4-6 dni, ale byli i tacy, którzy rezerwowali sobie miejsca na 3-4 tygodnie - mówi Alina Kosacka, prezes stowarzyszenia.
W kwaterach agroturystycznych doskonale czuli się uczestnicy I Festiwalu Przyrodniczego "Dzikie Pola”, którzy w lipcu penetrowali tereny Polesia, Podlasia, Roztocza i Szacka. Zadowoleni wyjechali także studenci UMSC odbywający na tym terenie praktyki. Na krótko zatrzymywały się w letniskach wycieczki rowerowe. Cykliści zamawiali nie tylko łóżka, ale także ognisko i śniadanie. Wysoko ocenili działalność gospodarstw organizatorzy konkursu "Zielone Lato”. Szczególną uwagę zwracali na urządzenie i funkcjonalność gospodarstw, higienę pomieszczeń jadanych, jakość usług, inwestycje poczynione w gospodarstwach, konkurencyjność cen, aktywność gospodarzy w propagowaniu własnej oferty.
- Jestem mile zaskoczony i zbudowany warunkami jakie rolnicy zapewniają swoim gościom. Dzisiaj wyposażenie wiejskich domów jest naprawdę komfortowe - powiedział Kazimierz Jasina, dyrektor WODR w Rejowcu.
Przydomowe altanki, kabiny natryskowe, osobne łazienki, dwuosobowe pokoje ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami, salon do wieczornych spotkań. Warunki, jak w szanujących się pensjonatach. Wczasowicze najbardziej jednak cenią sobie domowe jedzenie i przyjazną atmosferę. Te walory docenili właśnie jurorzy konkursu "Zielone Lato”. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Marianna Cieślak z Małoziemców w gminie Wola Uhruska. W jej domu do wynajęcia są trzy pokoje dwuosobowe na poddaszu z dwiema łazienkami i kuchnią tylko dla gości. Gospodyni oferuje obiady, ale można też samodzielnie przygotowywać posiłki z produktów z przydomowego warzywniaka. Gospodarze chętnie zabierają na wycieczkę po okolicy, wieczorem przygotowują ognisko i grila, a zimą kuligi.
W konkursie wyróżniono ponadto Marię Gaj z Piask i Janinę Łukasik z Woli Uhruskiej, Celinę Zelent i Krystynę Michę z gminy Hanna, Annę Hetmańczuk z gminy Dubienka, Kazimierę Czaplińską z Gorzkowa i Irenę Polich z Siennicy Różanej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!