sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

Powstaje Trasa Rowerowa Polski Wschodniej. 353 km dla rowerów

Dodano: 20 maja 2015, 10:17

(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)

Trwa budowa Trasy Rowerowej Polski Wschodniej. W Chełmie wzdłuż ulic Ceramicznej i Szpitalnej oraz poza miastem – na odcinku drogi wojewódzkiej z Chełma do Zamościa.

We wtorek drogowcy układali krawężniki wyznaczające nową ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych w Żółtańcach.

– Prace przebiegają sprawnie – zapewnia Marcin Haluch z firmy Strabag. – Problemy sprawiają nam natomiast kierowcy. Bagatelizują ostrzeżenia przed robotami budowlanymi i znaki ograniczenia prędkości. Często bywa, że mijają nas z prędkością nawet 150 km na godzinę. W tych warunkach nie możemy czuć się bezpieczni.

Inwestorem rowerowej autostrady Polski Wschodniej jest Urząd Marszałkowski. Wszystkie prace koordynuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. W rachubę wchodzą 353 km rowerowego szlaku. Część odcinków powstaje od podstaw. Pracownicy ZDW zapewniają, że większość tras będzie gotowa już w tym roku.

– Zarząd Dróg Wojewódzkich zwrócił się do nas o wskazanie miejsca, w którym ma powstać przystanek na rowerowym szlaku – mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. – Przekonaliśmy drogowców, że najlepszym do tego celu miejscem będzie działka nad naszym zbiornikiem w Żółtańcach. Tym bardziej, że od budowanej ścieżki rowerowej prowadzi tam już gotowa ścieżka, którą wybudowaliśmy we własnym zakresie.

Sam odcinek rowerostrady w obrębie gminy Chełm ma być gotowy już na przełomie maja i czerwca. Z Chełma rowerzyści pojadą nim przez Pokrówkę, Żółtańce, Weremowice, Stare i Nowe Depułtycze w stronę Siennicy Różanej.

W wojewódzkiej perspektywie szlak będzie przebiegał przez Terespol, Sławatycze, Włodawę, Wolę Uhruską, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów i Maziały.

Wzdłuż szlaku mają powstawać m.in. miejsca postojowe i noclegowe, a nawet punkty serwisowe dla rowerów. Wszystko to dzięki finansowemu wsparciu z Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”.

Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 maja 2015 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
EKIPA NIE DO ZAJEB.......!!! ;D
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CHODNIKA NA LUBELSKIE od 1945 roku nie ma kto wybudować a oni kosteczki kładą rowerzystom PRANOJA
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 06:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy trasa została już zaminowana przed piechotą i wozami bojowymi zielonych ludzikow?
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2015 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie że budują, pojadę z dziećmi i rodziną jak zdążę przed stanem wojennym...
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2015 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli budują fajną Polskę, ale kto będzie tymi ścieżkami jeździł, skoro tu nie ma pracy i perspektyw, nikogo nie stać na duże mieszkanie, by mieć dużo dzieci i kraj się wyludnia? Budujcie dalej wodotryski.

chcesz rodzić to ródź i zapieprzaj na te dzieci, bo ja jako kobieta na pewno nie będę maszynką do rodzenia i zapieprzania przy dzieciach, bo wtedy nie będę miała pieniędzy na rower i siły na jeżdżeniem tym rowerem, nie żyję na tym świecie po to aby rodzić, przecież każdy poród to wysiłek dla organizmu kobiety,  i tak dziwię się, że co niektóre rodzą po 3 i więcej dzieci, i mam wrażenie, że co niektóre baby to są nie do zajeb......

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!