czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Pożar ugaszony, dzieci mają lekcje (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis

Nocny pożar nie sparalizował pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmie.

Uczniowie z internatu zjedli śniadanie i udali się na zajęcia. W tym czasie ich wychowawcy dzwonili do rodziców, aby jeszcze tego dnia odebrali swoje dzieci.

Uczniowie wrócą tu w poniedziałek, kiedy zostaną uporządkowane i wywietrzone pokoje na parterze i drugim piętrze. Pierwsze piętro, gdzie powstał pożar, w całości przeznaczone jest do remontu.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożaru było zwarcie przestarzałej instalacji elektrycznej. Ogień wybuchł w pokoju wychowawców. Stąd rozprzestrzenił się na całe piętro.

Dym wydobywający się spod drzwi zauważyło dwoje nocnych opiekunów. Gdy je otworzyli, ogień buchnął na korytarz.

Natychmiast zarządzili ewakuację dzieci z internatu i wezwali strażaków. Dzieci noc spędziły na kocach rozściełanych w sali gimnastycznej.

Rano pogorzelców odwiedziła Anna Janiszewska-Dudek, wicekurator oświaty oraz Stanisław Mościcki, zastępca prezydenta Chełma. Oboje zadeklarowali pomoc w remoncie internatu. Chcą wystąpić o pieniądze z rezerwy budżetowej MEN.

Ośrodek posiada aktualne świadectwo przeglądu instalacji elektrycznej. Ponadto oficjalnie zgłaszał Urzędowi Miasta Chełm potrzebę jej wymiany.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sa
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sa
sa (29 października 2008 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie otwierajcie drzwi jak się spod nich wydobywa dym - najpierw ewakuacja i telefon do straży. Opiekunowie tym razem mieli bardzo dużo szczęścia, że przeżyli i nie doprowadzili do rozprzestrzenienia się pożaru. Nieświadomie sprowadzili bardzo duże zagrożenie na wychowanków. Otwieranie zadymionych pomieszczeń zostawcie strażakom.

[url="http://pl.youtube.com/watch?v=0uBobar-nI8&feature=related"]http://pl.youtube.com/watch?v=0uBobar-nI8&...feature=related[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!